Swiatgwiazd.pl

Canva.com

Nie żyje dziennikarz Ryszard Badowski. Bliscy podali datę pogrzebu dziennikarza

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Karol Osiński

8 listopada do mediów trafiła informacja, że w 91 lat zmarł dziennikarz Ryszard Badowski. Był odpowiedzialny za stworzenie programu telewizyjnego "Klub sześciu kontynentów". Współpracował m.in. z polskim wydaniem kanału National Geographic. Przyczyna śmierci nie została podana. Bliscy podali szczegóły oraz datę jego pogrzebu.

Badowski to prawdziwa legenda polskiego dziennikarstwa. Jest autorem wielu książek, filmów dokumentalnych oraz niezliczonej ilości reportaży. Dziś dowiedzieliśmy się, kiedy odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Ryszarda Badowskiego?

Na tę informację czekało mnóstwo Polaków od momentu ogłoszenia tragicznej informacji o śmierci dziennikarza . Wieloletni podróżnik, publicysta oraz fotograf przez lata swojej kariery zgromadził liczne nagrody i zasługi, przypisywane najlepszym dziennikarzom w Polsce.

Badowski słynął ze swojego wielkiego zamiłowania do lotnictwa, którym pasjonował się od najmłodszych lat. Nie inaczej było z kosmonautyką oraz licznymi podróżami po świecie, nie tylko zawodowymi. Od zawsze utrzymywał, że jego ulubionymi zwierzętami są koty, którym poświęcał dużo czasu.

Jego rodzina podała informację o zaplanowanej dacie pogrzebu zmarłego 8 listopada dziennikarza. Na oficjalnym nekrologu znalazły się wszystkie potrzebne wiadomości, dla osób, które pragną być obecne przy jego ostatniej drodze.

- Świecka ceremonia pogrzebowa odbędzie się 19 listopada 2021 roku o godzinie 12.00 w Domu Pogrzebowym Cmentarza Wojskowego przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie, po czym nastąpi złożenie prochów Zmarłego w kwaterze GIII-7 - podaje żona, córka i siostra z pozostałą rodziną Ryszarda Badowskiego.

W 2001 roku publicysta został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Trzy lata później odbyło się wręczanie nagród im. Ireny i Franciszka Skowyrów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, która także powędrowała w ręce dziennikarza.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1.  Pamiętacie babcię Wolańską? Nieliczni znali tragiczną historię życia aktorki 2. Pamiętacie małą Magdę z "Mam Talent"? Niewiarygodne, jak dziś wygląda. Wiemy, co się z nią dzieje 3. Koszmarna wpadka w TVN. Wszystko poszło na żywo, gorszej sytuacji nie mogliśmy się spodziewać?

Źródło: nekrologi.wyborcza.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki

Dorota Wellman odpowiedziała na pomówienia w "Wiadomościach": "podane przez TVP informacje są nieprawdziwe"
Czytaj więcej >

Plotki

Syn Krzysztofa Krawczyka otrzymuje zatrważająco niską rentę. Ledwo starcza na życie
Czytaj więcej >

Plotki

Uczestniczka "Milionerów" poległa na jednym pytaniu. Związane było z polskim poetą
Czytaj więcej >

Plotki

Agnieszka Kotońska dementuje plotki na temat operacji plastycznych. Gwiazda otwarcie oznajmiła, jaka jest prawda
Czytaj więcej >

Plotki

Anna Lewandowska zdradziła fragment utworu, który wraz z mężem uwielbia. Czy wszystkim się spodoba?
Czytaj więcej >

Plotki

Ostatnie odcinki "Nasz nowy dom". Widzowie czekają na nowy program, który ma go zastąpić na pewien czas
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]