Nie żyje gwiazda TVp Żródło: swiatgwiazd.pl

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz

1 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Przez lata swojej kariery wystąpiła w największych hitach TVP, takich jak "Klan", "Plebania" czy "Ojciec Mateusz". Widzowie TVN z kolei znaja ja z roli babci w "Niani". Miała 87 lat.

Nie żyje gwiazda największych seriali TVP. 31 stycznia w Warszawie zmarła Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Mała 87 lat. Aktorka miała na swoim koncie role w wielu popularnych serialach, takich jak "Klan", "Plebania", "Ojciec Mateusz" czy "Niania". W 2020 roku zagrała też w filmie "Banksterzy".

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz

Krystyna Rutkowska-Ulewicz była utalentowaną aktroką, która występowała w teatrach w całej Polsce. Ponadto na swoim koncie miała liczne role telewizyjne i filmowe, za które pokochali ją widzowie. Zadebiutowała w 1957 roku na deskach teatru, niemal od razu zdobywając sympatię widzów.

Jednymi z najbardziej charakterystycznych były jej role w "Plebanii", gdzie wcielała się w trzy postacie: Nowakową, Bryziukową i Laszczukową. Dobrze znają ją także fani "Klanu", gdzie zagrała Wiesławę Kwarc, matkę Mariusza. Największą sympatię zdobyła jednak w "Niani", gdzie rozśmieszała widzów jako Apolonia Lipiec-Bąk, czyli babcia tytułowej niani, Franciszki Maj.

W filmie biograficznym "Parę osób, mały czas" z 2005 roku zagrała Marię Janion, pojawiła się także w komedach "Ile wązy koń trojański?", "Rysiu" i "Job, czyli ostatnia szara komórka". Widzowie mogą ją kojarzyć także z reklam napoju Frugo i produktów E. Wedel.

Na swoim koncie miała ponad 100 różnych ról, a na ekranie pojawiała się obok takich sław jak Agnieszka Dygant czy Mateusz Żmijowski. Dzięki swjej charyźmie i talentowi nawet najmniejsze epizody z jej udziałem stawały się barwne i godne zapamiętania.

- 31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu "Niania" - czytamy na stronie Film Polski.

Była matką aktora, Jakuba Uleckiego, również znanego z wielu ról w popularnych serialach, takich jak "Plebania", "Kryminalni", "Kopciuszek" czy "Barwy szczęścia". Pojawił się także w filmach "Licz" i "Generał Nil". W 1990 roku umarł jej mąż, Wacław Ulewicz. On również był aktorem, który upodobał sobie teatr.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Interia Film, Instagram

Następny artykuł