Nie żyje gwiazda lat 70. Żródło: Fot. swiatgwiazd.pl

Nie żyje twórca przebojów i gwiazda lat 70. Jim Weatherly

5 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Niestety media obiegła smutna informacja. Nie żyje autor słynnego przeboju "Midnight Train to Georgia" - Jim Weatherly. Zmarł w wieku 77 lat z przyczyn naturalnych. O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina.

Nie żyje amerykański piosenkarz i muzyk country Jim Weatherly. Stał się znany dzięki napisanego w latach 70. hitu "Midnight Train to Georgia". Zmarł w wieku 77 lat.

Nie żyje Jim Weatherly

Jim Weatherly zmarł z przyczyn naturalnych w domu koło Nashville w stanie Tennessee. O śmierci poinformowała rodzina muzyka.

Weatherly podczas swojej 50-letniej kariery wydał kilkanaście albumów studyjnych. Hitem numer jeden był utwór "Midnight Train to Georgia". Został nagrany przez wokalistkę jazzową i soulową oraz jej zespół Gladys Knight & The Pips w 1973 roku. Zdobył on nagrodę Grammy. W 1999 roku włączono go do Grammy Hall of Fame.

Jego piosenki wielu artystów nagrało później własne wersje amerykańskiej piosenki "Midnight Train to Georgia" - poinformowało BBC News.

Smutne słowa Doroty Szelągowskiej o synu. „Nie chciałabym być na jego miejscuSmutne słowa Doroty Szelągowskiej o synu. „Nie chciałabym być na jego miejscu"Czytaj dalej

Nie tylko "Migniht Train to Georgia"

Jim Weatherly odniósł też solowy sukces z utworem "I'll Still Love You". Stał się również autorem innych przebojów Gladys Knight, na przykład "Neither One of Us Wants to Be the First to Say Goodbye" czy "You're the Best Thing (That Ever Happened to Me)".

Zasłynął, nagrywając z takimi gwiazdami muzyki country, jak Neil Diamond, Kenny Rogers, Kenny Chesney czy Garth Brooks.

- Już mi go brakuje - mówiła Gladys Knight w wywiadzie dla gazety "Clarion-Ledger". - Kocham go i zawsze będę kochać. (...) pasowaliśmy do siebie. Zaczął grać na swojej gitarze, a ja zaczęłam nucić i to była magia. Jego muzyka przeniosła nas na zupełnie inny poziom (...).

Wczesne życie

Jim Weatherly urodził się w Pontotoc, Mississippi 17 marca 1943 roku. W czasie, gdy uczęszczał do Pontotoc High School, był rozgrywającym drużyny piłkarskiej, ale i zaczął pisać własne piosenki.

Studiował na Uniwersytecie Mississippi. Wówczas był rezerwowym rozgrywającym drużyny piłkarskiej Ole Miss Rebels. W 1964 roku otrzymał wyróżnienie All-American. Po zakończeniu studiów poświęcił się nie karierze piłkarskiej, a muzyce.

nie żyje Jim Weatherly

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł