Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Nie żyje polski aktor Michał Szewczyk. Grał m.in. w "Klanie" i "Na Wspólnej"

8 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Nie żyje polski aktor, Michał Szewczyk. Odszedł w wieku 86 lat. Był ważną i lubianą postacią, związaną z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

W wieku 86 lat odszedł aktor Michał Szewczyk. Polacy znali go z ról w kilkudziesięciu filmach oraz seriali telewizyjnych. Od roku 1958 był związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Nie żyje Michał Szewczyk

- To bardzo trudny dzień. Odszedł Michał Szewczyk - legenda polskiego kina i teatru, wybitny aktor Teatru Powszechnego w Łodzi. - powiedziała dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska dla Polsat News.

O śmierci Michała Szewczyka poinformowały władze Teatru Powszechnego w Łodzi. Aktor był z nim związany od lat.

- Michał zawsze podkreślał, że nade wszystko kocha Łódź. Jako chłopak z Bałut - jak sam o sobie mówił - odrzucał wszystkie propozycje przeprowadzki do stolicy. To tutaj założył rodzinę, przez ponad 60 lat grał w Teatrze Powszechnym w Łodzi, tutaj współtworzył legendę Łodzi filmowej - zagrał w około 100 filmach. Łodzianie kochali Michała za jego role w teatrze, w Polsce był znany ze swoich ról filmowych.

Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak zdradzili imię dziecka. Oryginalny wybórMagdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak zdradzili imię dziecka. Oryginalny wybórCzytaj dalej

Michał Szewczyk jest znany z takich filmów, jak "Król Maciuś I", "Eroica", "Historia żółtej ciżemki". Grał też w "O dwóch takich, co ukradli księżyc", "Stawce więcej niż życie". W ciągu ostatnich lat pojawiał się też w serialach, takich jak "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe" czy "Klan".

Michał Szewczyk - kariera

Michał Szewczyk był nierozerwalnie związany z Łodzią, a sam o sobie mówił jako "chłopak z Bałut". Jak podkreślają władze Teatru Powszechnego w Łodzi, aktor odrzucał wszystkie propozycje przeprowadzki do Warszawy.

W Łodzi założył rodzinę i przez ponad 60 lat grał w Teatrze Powszechnym. To z tych ról znali go Łodzianie. Inni Polacy kojarzyli go z ról filmowych.

Na teatralnych deskach pojawił się, grając w takich sztukach jak: "My Fair Lady", "Bereziakach" i "Boso, ale w ostrogach" w reżyserii Romana Sykały; "Klubie Pickwicka" Jana Bratkowskiego; "Matce Courage" Jerzego Hoffmanna; "Szwejku" Janusza Zaorskiego; "Słoniu" Andrzeja Kondratiuka; "Igraszkach z diabłem" Józefa Grudy; "Śpiewniku domowym" Adama Hanuszkiewicza; "Damach i huzarach" Agnieszki Glińskiej.

Od 1958 roku stworzył ponad 125 ról w Teatrze Powszechnym.

nie żyje Michał Szewczyk

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł