Nie żyje znany aktor Żródło: facebook.com Teatr Nowy Poznań

Media podały najgorszą wiadomość. Nie żyje wybitny aktor i reżyser, Mariusz Puchalski

18 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Nie żyje Mariusz Puchalski . Wybitny aktor i reżyser zmarł 17 lutego 2021 roku w wieku 68 lat. Widzowie wielokrotnie mogli oglądać go na deskach teatru. Na swoim koncie miał role w takich spektaklach jak "Krzycz. Byle ciszej", "Chciałbym nie być" czy "Dziady".

Nie żyje uzdolniony aktor i reżyser, Mariusz Puchalski. Artysta odszedł 17 lutego 2021 roku. W styczniu obchodził 68. urodziny. W 2013 roku został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Nie żyje Mariusz Puchalski

Mariusz Puchalski niemal całe życie poświęcił graniu w teatrze i to tam widzowie mogli go najczęściej oglądać. Debiutował w 1974 roku w sztuce „Turandot. Księżniczce chińskiej”, gdzie zagrał Pantalona. Od tej pory zagrał w wielu słynnych sztukach, takich jak na przykład "Dziady". Od lat był związany z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, gdzie występował od 1993 roku. To właśnie teatr podał informację o śmierci artysty na swoim oficjalnym koncie na Facebooku.

- Kiedy w finale I aktu spektaklu MISTER BARAŃCZAK wychodził sam na scenę, by przejmująco zaśpiewać tekst Josifa Brodskiego, rozbawiona jeszcze chwilę wcześniej publiczność milkła nagle, poruszona. W tej niezwykle szczerej, osobistej interpretacji tylko w jeden wers trudno było uwierzyć: "Z tych, co mnie zapomnieli, złożyłoby się miasto". Zapomnieć? Jego role i reżyserskie pomysły, rozmowy w kulisach, żarty, wspomnienia, anegdoty – przecież to wszystko chcemy i będziemy pamiętać, tak jak będziemy słyszeć jego charyzmatyczny głos: "Co mogę powiedzieć o życiu? Że rzecz to w sumie dość długa. Tylko nieszczęście budzi we mnie zrozumienie. Ale dopóki ust mi nie zatka gliniasta gruda, będzie się z nich rozlegać tylko dziękczynienie". 17 lutego 2021 roku zmarł Mariusz Puchalski – aktor Teatru Nowego w Poznaniu - napisano.

Aktor miał okazję współpracować także z Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatrem Polskim w Poznaniu, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Moim Teatrem w Poznaniu, Sceną na Piętrze i Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

W młodości Pola Raksa zachwycała urodą. Dziś ma 80 lat, niebywałe, jak wyglądaW młodości Pola Raksa zachwycała urodą. Dziś ma 80 lat, niebywałe, jak wyglądaCzytaj dalej

Mimo miłości do sceny zdecydował się kilka razy wystąpić także na wielkim ekranie. Zagrał epizodyczne role w Kryptonimie „Turyści” z 1986 roku (jako wywiadowca w Poznaniu), Normalnym sercu z 1989 roku (wcielił się w Neda Woodsa), a po raz ostatni w filmie zagrał w 2009 roku w Śwince (był właścicielem straganu).

Artysta postanowił jednak niedawno spróbować swoich sił także jako reżyser. Postanowił zrobić swoją adaptację "Kwartetu" Ronalda Harwooda. Był także scenarzystą i tekściarzem kabaretu RAZ. Wiele osób na pewno pamięta ich przebój z 2001 roku pod tytułem "Świstaki". Mariusz Puchalski był autorem słów do tej piosenki.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pomponik, Business Insider

Następny artykuł