Nie żyje Ari Gold Żródło: Wikimedia Commons/fot. David Shankbone

Nie żyje Ari Gold, popularny wokalista i dj. Miał tylko 47 lat

19 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

14 lutego 2021 roku zmarł Ari Gold. Znany wokalista i twórca muzyki klubowej odszedł po długiej walce z białaczką. W chwili śmierci miał zaledwie 47 lat. W mediach społecznościowych pożegnali go między innymi bliscy współpracownicy.

  • 14 lutego 2021 roku zmarł Ari Gold – wokalista i twórca muzyki klubowej
  • 47-latek był także aktywistą i działał na rzecz społeczności LGBTQ
  • Przegrał długą walkę z białaczką
  • „ Do ponownego spotkania” – napisał RuPaul

Ari Gold nie żyje – wstrząsająca wiadomość obiegła media społecznościowe na całym świecie. Informację o śmierci popularnego wokalisty potwierdziła między innymi firma „World of Wonder”. Artysta był z nią mocno związany.

- Jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem pioniera queerowego, artysty Ariego Golda. Gold wydał 7 albumów i utorował drogę wielu naszym artystom (…) Spoczywaj w mocy, Ari – napisali członkowie „World of Wonder”.

Nie żyje Ari Gold. Przegrał walkę z białaczką

Ari Gold zmarł w niedzielę, 14 lutego 2021 roku. Muzyk od dłuższego czasu zmagał się z białaczką, która stopniowo wyniszczała jego organizm. Niestety, mimo starań lekarzy i ogromnej wiary najbliższych, choroba okazała się silniejsza.

- Staram się przeżyć każdy dzień, jakby był ostatni. Nikt nie chce mieć raka. To być może jedyna rzecz, gdzie wszyscy są zgodni, nawet zwolennicy Trumpa. Nikt nie chce też dorastać jako homoseksualista w religijnej rodzinie w latach 80. Żyłem każdego dnia myśląc, że to kim jestem wiele osób, których kochałem, rozczaruje, przestraszy i zdenerwuje – mówił krótko po otrzymaniu diagnozy.

TVN dosadnie skomentował zachowanie Egurroli. Padły mocne słowa: TVN dosadnie skomentował zachowanie Egurroli. Padły mocne słowa: "Może zapomnieć o jakiejkolwiek współpracy"Czytaj dalej

Ari Gold przegrał z białaczką w wieku zaledwie 47 lat. Kilka dni przed śmiercią muzyka odwiedził jego przyjaciel i współpracownik RuPaul. O spotkaniu wspomniał w jednym z wpisów na swoim profilu społecznościowym.

- Powiedział do mnie; „Czyż Bóg nie jest wspaniały, Ru?”. Odpowiedziałam, że absolutnie tak – napisała RuPaul.

Artysta pożegnał zmarłego przyjaciela, opisując go jako „pioniera queer, którego zaciekła niezależność i troskliwa dusza były inspiracją dla wielu”.

- Do ponownego spotkania – zakończył.

Ari Gold – kim był?

Ari Gold był wokalistą i twórcą muzyki klubowej. Za jego najpopularniejszy utwór uznaje się „Where The Music Takes You” z 2007 roku. W trakcie całej swojej kariery muzyk wydał siedem płyt i współpracował z takimi osobami jak Diana Ross czy Cyndi Lauper.

Ari Gold był jawnie zdeklarowanym gejem. Aktywnie angażował się w pomoc na rzecz osób należących do społeczności LGBTQ. Starał się też podnosić powszechną wiedzę w zakresie HIV i AIDS.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Interia Muzyka, Twitter

Następny artykuł