Nie żyje aktor i reżyser, Tadeusz Bradecki. Szczegóły zasmucają
24 stycznia bieżącego roku odszedł od nas wybitny aktor, reżyser i dyrektor artystyczny Teatru Śląskiego, Tadeusz Bradecki. Popularność przyniosły mu role w produkcjach takich jak: Czas honoru czy Karol — człowiek, który został papieżem . Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego przy pomocy swoich mediów społecznościowych poinformował o śmierci wybitnego aktora i reżysera, Tadeusza Bradeckiego. Mężczyzna był związany z deskami teatru od 2007 do 2013 roku.
Byli pracownicy żegnają Tadeusza Bradeckiego
24 stycznia w godzinach popołudniowych Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego zamieścił na swoim facebookowym profilu informację o odejściu byłego dyrektora artystycznego, Tadeusza Bradeckiego. Wieść o śmierci artysty wstrząsnęła wielbicielami kinematografii.
To właśnie dzięki dyrekcji Tadeusza Bradeckiego Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego pojawił się na prestiżowych europejskich deskach teatrów takich krajów jak m.in.: Węgry, Francja i Hiszpania.
Jako dyrektor artystyczny pomógł ożyć takim sztukom jak m.in.: Polterabend, Poskromienie złośnicy Wszystko dobre, co się dobrze kończy oraz Sztuka. Ostatnią z wymienionych nadal można oglądać na deskach Teatru Śląskiego.
Droga artystyczna Tadeusza Bradeckiego
Tadeusz Bradecki ukończył wydział aktorski i reżyserii dramatu w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Od początku swojej kariery związany był z teatrami. Na początku z Teatrem Starym w Krakowie, gdzie jako dyrektor naczelny wprowadził instytucję do Unii Teatrów Europy.
Tadeusz Bradecki był wykładowcą na prestiżowej uczelni London Academy of Music and Dramatic Art.
Za swoje niesamowite zasługi artystyczne Tadeusz Bradecki został uhonorowany mnóstwem nagród i tytułów m.in.: nagrodą im. Konrada Swinarskiego, przez redakcję Teatru , nagrodą Ministra Kultury i Sztuki, dwukrotnie otrzymał Złotego Yorika za przedstawienia shakespeare’owskie wystawiane na polskich deskach teatralnych.
W 2001 Tadeusz Bradecki otrzymał nagrodę im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przyznawaną przez Polski Ośrodek ITI. Było to uhonorowanie jego dokonań w temacie popularyzacji polskiej kultury teatralnej za granicą naszego kraju.
Miłośnicy kinematografii zachowają w serach portret Tadeusza Bradeckiego za sprawą jego niezwykłych ról w produkcjach takich jak: Czas honoru, Glina, Karol — człowiek, który został papieżem, Pręgi, Brat naszego Boga czy Mistrz i Małgorzata .
Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:
-
Dopiero co rozstał się z Adrianą Kalską, a już spotyka się z inną. Są zdjęcia
-
Po tym, co wydarzyło się podczas Familiady, uczestniczka chciała zapaść się pod ziemię
-
Kasia Tusk przekazała przykre wieści. Niestety znów jest w szpitalu
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.