Swiatgwiazd.pl
rip

unsplash

Nie żyje Dilip Kumar. Legendarny aktor hinduskiego kina miał 98 lat

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Tragiczna informacja dla wielbicieli kina hinduskiego. Dziś media obiegła informacja o śmierci jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów tamtejszego filmu - Dilip Kumar.

  • 7 lipca 2021 zmarł Dilip Kumar

  • Był jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych hinduskich aktorów

  • Jego twórczość miała ogromny wpływ na kino i aktorstwo

To smutny dzień dla hinduskiego przemysłu filmowego. Rodzina znanego i uwielbianego aktora, Dilipa Kumara przekazała dziś smutną wiadomość. Po długich zmaganiach z chorobą i pobycie w szpitalu, gwiazda hinduskiego kina zmarła w wieku 98 lat.

Dilip Kumar nie żyje

Dilip Kumar był ikoną hinduskiego kina. W ciągu 98 lat zdobył ogromne, wierne grono fanów. Jest jednym z najbardziej uznanych i uwielbianych aktorów w historii. Swego czasu był prawdziwym playboyem - aż pięciokrotnie był żonaty. Był także działaczem społecznym oraz producentem filmowym.

Jego kariera nabrała rozpędu po jego debiucie w 1944 w filmie ,,Jwar Bhata". Szybko stał się bardzo rozpoznawalnym artystą, z wieloma propozycjami zawodowymi. W sumie przez cały okres swojej długiej kariery zagrał w 60 filmach, wcielając się w najróżniejsze postaci w komediach, dramatach, thrillerach i wielu innych gatunkach.

Był bardzo uznanym twórcą w środowisku filmowym. Jako aktor był jednym z największych hinduskich popularyzatorów metody stanisławskiego w tamtejszym aktorstwie - metoda ta polega na czerpaniu z własnych doświadczeń, podczas odtwarzania postaci. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród - dziewięciokrotnie zdobył nagrodę FilmFare.

Adrianna

Adrianna z „Królowych życia” znów spotkała się z bliską jej osobą. Dwa lata czekała na ten moment

CZYTAJ DALEJ

Dilip Kumar zmagał się z nowotworem

Aktor zmagał się od lat z ciężką chorobą. Od wielu miesięcy walczył z rakiem prostaty, co w połączeniu z jego podeszłym wiekiem było bardzo ciężką walką.

Został przewieziony do szpitala 30 czerwca 2021 z niepokojącymi objawami. Kumar miał nie móc złapać tchu, próbowano go ratować, jednak niestety nie udało się.

Informację o śmierci gwiazdy przekazała pogrążona w smutku rodzina. Dilip Kumar zmarł 7 lipca 2021 w szpitalu w Mumbaju w wieku 98 lat, zostawił po sobie pogrążoną w smutku żonę oraz szerokie grono fanów.

Dilip Kumar zostanie zapamiętany jako ikoniczny aktor, jednak niewielu fanów wie że tak nie brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko. Artysta całe życie posługiwał się pseudonimem scenicznym, po tym jak porzucił swoje prawdziwe imię - Muhammad Yusuf Khan.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Popek trafił do szpitala. „Powtórka z rozrywki”

  • Wałęsa otrzymał wstrząsającą wiadomość. Nadawca życzy mu śmierci

  • „Gliniarze”: Piotr Mróz opowiedział o poważnym wypadku sprzed lat

źródło: Radio Zet

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >