Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Był współzałożycielem wielkiego koncernu
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 02.04.2024 14:56

Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Był współzałożycielem wielkiego koncernu

Nie żyje Jerzy Kasperczyk
Zmarł jeden z najbogatszych Polaków, fot. East News

Smutne wieści ze świata biznesu. 2 lutego media obiegła przykra wiadomość o śmierci znanego przedsiębiorcy, uważanego za jednego z najbogatszych Polaków. Ujawniono informacje na temat uroczystości pogrzebowych i miejsca pochówku.

Śmierć polskiego miliardera

Lista polskich miliarderów ponownie skróciła się o jedno nazwisko. Niespełna dziewięć lat po szokującej, dość tajemniczej i wywołującej do dziś ogromne emocje śmierci Jana Kulczyka, media obiegła smutna wiadomość o zgonie innego biznesmena, który cieszył się opinią jednego z najbogatszych ludzi w naszym kraju.

Willa Jana Kulczyka wystawiona na sprzedaż. Podziemne jezioro, siedem pięter i ściany pokryte złotem. Zdjęcia zapierają dech Jaki był Jan Kulczyk w domu? Córka miliardera po latach ujawnia nieznane fakty o ojcu: "Byłam uczona, żeby..."

Nie żyje współzałożyciel firmy Maspex

Jak donoszą portale internetowe o tematyce ekonomicznej, nie żyje Jerzy Kasperczyk. Przedsiębiorca zmarł 26 marca 2023 r. w wieku 62 lat. Przyczyna śmierci biznesmena nie została podana do wiadomości publicznej.

Jerzy Kasperczyk był współtwórcą firmy Maspex, czyli wielkiego koncernu spożywczego z Wadowic, jednego z największych producentów żywności - nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej.

W ubiegłym roku magazyn “Forbes” wyceniał jego majątek na ponad 1,5 miliarda złotych. W ostatnim rankingu najbogatszych Polaków zajął 44. miejsce. Mężczyzna mocno chronił swoją prywatność i nie udostępniał swojego wizerunku w mediach.

Gdzie spoczął Jerzy Kasperczyk?

Jak podał serwis internetowy gazety “Dziennik Polski", pogrzeb Jerzego Kasperczyka odbył się we wtorek 2 kwietnia 2023 r. Z ustaleń dziennikarzy wspomnianej redakcji wynika, że biznesmen spoczął na cmentarzu w Myślenicach.

Rodzinie, bliskim i współpracownikom zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

 

EN_01591014_0627.jpg
Przetwórnia Maspex w Łowiczu, fot. Piotr Molecki/East News