Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Marek Ałaszewski. Legendarnego muzyka pokonała ciężka choroba
Anna Lipska
Anna Lipska 19.11.2023 17:15

Nie żyje Marek Ałaszewski. Legendarnego muzyka pokonała ciężka choroba

Marek Ałaszewski nie żyje
Marek Ałaszewski nie żyje, fot. canva.com, Facebook/marekałaszwskijunior

Nie żyje Marek Ałaszewski. Legendarnego gitarzystę, twórcę i lidera legendarnej grupy rockowej KLAN, pożegnał w sieci syn. Wiek i przyczyny śmierci artysty.

Polska scena rockowa w żałobie. Nie żyje Marek Ałaszewski

Nie żyje Marek Ałaszewski. Smutne wieści obiegły polskie media. Odszedł legendarny artysta. O śmierci ojca poinformował w sieci syn muzyka i malarza. Jego wpis wywołał lawinę kondolencji.  

Ewa Błaszczyk o córce. Mówi o wybudzeniu Oli. Są nowe wieści Paulina Smaszcz o śmierci partnera. Mężczyzna zmarł w tragicznych okolicznościach

Nie żyje Marek Ałaszewski. Syn pożegnał ojca w sieci

Marek Ałaszewski nie żyje. Smutne wieści w sieci przekazał syn artysty. Marek Ałaszewski Junior opublikował na Facebooku zdjęcie ojca i napisał kilka przejmujących słów. 

Mój ukochany Tata odszedł dzisiaj w nocy… 7 lat temu, udar, zmora naszych czasów odebrał mu możliwość poruszania się, mówienia, tworzenia... czyli w zasadzie wszystko..
Przez ostatni niemal rok, od stycznia leżał pod respiratorem, wtedy już nieświadomy ..taką przynajmniej mamy nadzieję..
Nie wyobrażam sobie przez co musiał przejść..
Teraz już nie cierpisz kochany Tato..
Do zobaczenia..

W maju 2016 roku Ałaszewski przeszedł ciężki udar mózgu, którego skutkiem był głęboki niedowład prawej strony ciała oraz afazja mowy. Przegrał walkę o powrót do zdrowia. Pod wpisem syna artysty roi się od kondolencji.
 

Kim był Marek Ałaszewski?

Marek Ałaszewski był wszechstronnie utalentowany. Znany był jako gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor niezapomnianych przebojów takich jak: “Z brzytwą na poziomki”, ”Automaty”, "Nie sadźcie rajskich jabłoni”. 

Ałaszewski był również twórcą jednego z pierwszych musicali rockowych "Mrowisko". W zespole Pesymiści i Bardowie był gitarzystą i wokalistą. W 1969 roku założył legendarną grupę rockową Klan, której był liderem.

Był także uznanym malarzem. W jego pracach widać wpływ impresjonizmu. Malował głównie pejzaże. Dzieła Ałaszewskiego prezentowane były na wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. W 2023 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.