Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje ukochana Bohdana Smolenia. Joanna Kubisa lat walczyła z chorobą
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 21.09.2023 08:41

Nie żyje ukochana Bohdana Smolenia. Joanna Kubisa lat walczyła z chorobą

Bohdan Smoleń, Joanna Kubisa
Nie żyje ukochana Bohdana Smolenia, fot. KAPiF

Bohdan Smoleń był jedną z gwiazd serialu "Świat według Kiepskich". W życiu prywatnym towarzyszyła mu Joanna Kubisa. Gwiazdora pożegnaliśmy w 2016 roku, a teraz przyszedł czas na jego partnerkę. Smutne wieści przekazali bliscy duetu.

Joanna Kubisa. Życie i relacja z Bohdanem Smolenią

Joanna Kubisa nie była związana z show-biznesem, a większość życia poświęciła prowadzeniu fundacji "Stowarzyszenie pana Smolenia", w którą zaangażowany był również aktor.

Duet pomagał osobom z niepełnosprawnościami poprzez zajęcia hipoterapeutyczne. Gdy odszedł Bohdan Smoleń, to Joanna Kubisa wzięła na swoje barki prowadzenie działalności.

Niestety po śmierci aktora, również jego towarzyszka zaczęła miewać problemy zdrowotne. Sprawa zrobiła się bardzo poważna. Niestety po długiej walce dolegliwości okazały się zbyt silne.

Tak Kuba Wojewódzki i Anna Markowska pielęgnują miłość w kinie!Zakochani przyłapani na salonach Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?

Joanna Kubisa: przyczyny śmierci

U założycielki fundacji wykryto glejaka mózgu IV stopnia. Choć walczyła, by pozostać przy sile dla podopiecznych i ukochanych koni, 18 września członkowie organizacji przekazali informacje o jej śmierci.

Z wielkim żalem pragniemy poinformować, że dziś odeszła od nas współtwórczyni i wieloletnia prezes fundacji- Pani Joanna Kubisa. […] Na zawsze pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci. Choć była niezwykle waleczna i odważna, to niestety choroba okazała się silniejsza… Joanna odeszła dziś w gronie najbliższych trzymana za rękę. 

Wraz z oświadczeniem proszono o wstrzymanie się ze składaniem kondolencji. Joanna Kubisa została zapamiętana jako radosna osoba, która nawet po odejściu nie chciałaby patrzeć na smutek bliskich.

Kiedy pogrzeb Joanny Kubisy?

W mediach społecznościowych pojawiły się także informacje o ostatnim pożegnaniu założycielki fundacji. Pogrzeb Joanny Kubisy odbędzie się w środę, 27 września, o godzinie 14:00 w Parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Żabnie.

Następnie w piątek, 29 września, 60-latka zostanie złożona do grobu na cmentarzu w Siewierzu. Rodzina i przyjaciele poprosili żałobników, by zrezygnowali ze zniczy oraz wieńców pogrzebowych.