Swiatgwiazd.pl
Gabriela Kownacka

PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Nieszczęśliwa miłość Gabrieli Kownackiej i Krzysztofa Janczara

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Gabriela Kownacka do dziś pozostaje w pamięci Polaków jako jedna z największych aktorek rodzimego kina. Okazuje się, że sama przeżyła miłość jak z filmu - bardzo intensywny związek z Krzysztofem Janczarem, z którym znała się prawie całe życie, zakończył się nieszczęśliwie.

  • Gabriela Kownacka miała burzliwe życie miłosne

  • Z Krzysztofem Janczarem łączyła ją długa, burzliwa relacja

  • Niestety gdy udało im się już stworzyć związek, musieli się rozstać

Gabriela Kownacka była popularną aktorką, która przedwcześnie zmarła na raka. Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Okazuje się, że jej życie miłosne nie było łatwe. Relacja z Krzysztofem Janczarem była długa i burzliwa, niestety nie udało im się stworzyć szczęśliwego domu.

Początki znajomości Gabrieli Kownackiej i Krzysztofa Janczara

Gabriela Kownacka była jedną z najpopularniejszych aktorek polskich. Karierę rozpoczęła w "Weselu" Andrzeja Wajdy, zagrała w wielu kultowych polskich filmach i serialach, w tym "Rodzinie zastępczej", która przyniosła jej ogromną popularność. Grała również role teatralne - przez lata była związana z Teatrem Narodowym. Niestety jej kariera została przerwana przez straszną chorobę - rak piersi. Aktorka zmarła w wieku 58 lat.

Była także łamaczką serc - podobno już w liceum nie mogła się opędzić od chłopaków. Zdawała sobie sprawę z tego, co może zyskać dzięki urodzie i zdarzało jej się to wykorzystywać. Na studiach sytuacja się nie zmieniła, a wręcz się rozwinęła po tym jak dostała rolę Zosi w "Weselu".

Wtedy po raz pierwszy zainteresował się nią Krzysztof Janczar. Poznali się na studiach i aktor momentalnie się w niej zakochał. Wówczas jednak Kownacka była związana z innym mężczyzną - Waldemarem Kownackim, za którego wyszła w 1975 roku. Była z nim długo związana, wspólnie wychowywali syna Franciszka.

W tym czasie on także związał się z inną kobietą, z którą również miał dziecko. Jednak niestety nie sprawdził się w roli ojca, jak sam przyznaje nie był dobrym rodzicem. Wówczas zdecydował się na wyjazd do USA, na parę lat stracił kontakt z Gabrielą Kownacką.

Jarosław Kret

Jarosław Kret szczerze o ślubie z ukochaną. „Co to znaczy zalegalizować?”

CZYTAJ DALEJ

Burzliwe miłości Gabrieli Kownackiej

Po kilku latach Gabriela Kownacka zdecydowała się na rozwód z mężem. Sama wychowywała syna, przez chwilę związała się z innym aktorem, jednak nie udało im się zbudować zdrowej relacji. Zdecydowała się wtedy na przerwę od mężczyzn, mówiła w wywiadach o tym, jak nie potrzebuje ich w swoim życiu.

W 1991 roku losy aktorki ponownie skrzyżowały się z Krzysztofem Janczarem. Spotkali się po jego powrocie do Polski podczas spektaklu w teatrze. Po nim wybrali się na długi spacer, na którym szczerze porozmawiali. Ten spacer wszystko zmienił - wtedy postanowili spróbować życia razem.

Niestety kiedy udało im się w końcu zejść, ich związek nie wytrzymał próby czasu. Ich charaktery się świetnie dogadywały - ona była przebojowa i pewna siebie, on bardziej wyciszony. Wszystko wydawało się idealne, jednak znajomi pary donoszą że Janczar miał się nie dogadywać z synem swojej partnerki. Dlatego aktorzy postanowili się rozstać.

Parę lat po ich rozstaniu na Kownacką spadła kolejna miażdżąca wiadomość. Zachorowała na raka piersi, który ją wyniszczał, przez co musiała zakończyć karierę. Ostatecznie doprowadził do jej przedwczesnej, tragicznej śmierci.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

  • Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

  • Monika Richardson wspomina małżeństwo i "współuzależnienie"

Źródło: Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Alicja CzepliAutor

Jestem młodą, ambitną osobą. Moje największe zainteresowania to kino, literatura i polityka. Bardzo sobie cenię nowe wyzwania i pozyskiwanie ciekawych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot.instagram.com/elaromanowska/

Życie Gwiazd

Elżbieta Romanowska zmaga się z poważną chorobą. "Trzeba się wszystkiego nauczyć"

Czytaj więcej >
Kadr z programu Taniec z gwiazdami, prod. Polsat

Życie Gwiazd

"Taniec z gwiazdami". Jacek Jelonek wygra 13. edycję programu? Widzowie nie mają wątpliwości

Czytaj więcej >
Kadr z serialu Kryminalni, prod. TVN

Życie Gwiazd

Partnerka Marka Włodarczyka odebrała sobie życie w Boże Narodzenie. "Nie miała już nadziei"

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/ East News

Życie Gwiazd

Małgorzata Kożuchowska ma szukać nowej pracy. Wróci do telewizji?

Czytaj więcej >
fot. KPRM - Narodowe Święto Niepodległości, cropped, PDM-owner, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64051077

Życie Gwiazd

Franciszek Pieczka był legendą polskiego kina, co z jego majątkiem? "Nie dorobił się"

Czytaj więcej >
fot. Titanic Belfast / Flickr.com, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68128242

Życie Gwiazd

Ujawniono oficjalną godzinę i przyczynę śmierci Elżbiety II. W sieci pojawił się akt zgonu

Czytaj więcej >