Jak nasza kosmetyczna rutyna może niszczyć biżuterię
Niektóre produkty mogą być szkodliwe dla Twoich ulubionych błyskotek. Jak nasza kosmetyczna rutyna może niszczyć biżuterię? Co możesz zrobić, aby przywrócić jej pierwotny blask?
Jak nasza kosmetyczna rutyna może niszczyć biżuterię
Diamenty mają być wieczne, ale czy kiedykolwiek spojrzałeś na swój serdeczny palec i pomyślałeś: „Mój diament po prostu nie świeci tak jak kiedyś?” Wszystko, co piękne lub cenne, wymaga pielęgnacji.
Większość z nas myje lub spłukuje twarz, nie zastanawiając się, jak woda, mydło i inne produkty wpływają na biżuterię, którą nosimy. Mydło nakłada osad na diamenty. Olejki oczyszczające za to matują ich blask. Mycie twarzy może również pozostawić osad w trudnych do czyszczenia miejscach. Woda też może mieć wpływ. Podczas gdy mokry diament nie jest powodem do niepokoju, innych kamieni szlachetnych, takich jak szmaragdy, najlepiej nie moczyć jest w płynach.
Biorąc to wszystko pod uwagę, zaleca się zdjęcie biżuterii przed umyciem twarzy, ale zanim to zrobisz, znajdź dla nich bezpieczne miejsce.
Peelingi
Peelingi mają na celu usuwanie martwych komórek naskórka. Jest to świetne dla Twojej twarzy, ale złe dla biżuterii. Tworzą one mikroskopijne rysy na metalach szlachetnych, takich jak złoto i platyna. Z biegiem czasu może to uszkodzić Twoje pierścionki. Zanim zaczniesz peelingować swoje ciało, bądź świadoma tego, co masz na sobie.
Nawilżacze
Kiedy przechodzimy z zimowych miesięcy do słonecznych, wyblakłych okresów, naturalne jest, że chcemy nakładać gęste balsamy i kremy. Chociaż nawilżenie jest niewątpliwie ważne, kremy często pozostawiają osad, który może odbarwić twoją biżuterię – szczególnie na miękkich kamieniach, takich jak opale i perły.
Pod wpływem wilgoci te szlachetne metale mają tendencję do matowienia, dlatego staraj się przechowywać je w zamkniętym, suchym miejscu i nakładać je tylko na czystą, suchą skórę.
Perfumy i zapachy
Zawsze spryskuj się przed założeniem akcesoriów. Najlepiej nie wystawiać ich na działanie zapachów, które mogą powodować ich ciemnienie lub żółknięcie.