Oczyszczanie organizmu z toksyn i pasożytów na wiele sposobów
Oczyszczanie organizmu jest bardzo istotne. Wiele osób uważa, że dieta wystarczy, aby utrzymać organizm w dobrej kondycji, ale niestety jest to błędne przekonanie. Żywność, którą spożywamy, najczęściej jest przetworzona, a naturalne składniki odeszły w zapomnienie. Aby utrzymać swój organizm w dobrej kondycji, powinniśmy go oczyszczać.
Istnieje wiele sposobów na oczyszczanie organizmu, a w naszym ciele znajduje się aż siedem systemów, które powinniśmy oczyszczać z tworzących się szkodliwych substancji i złogów. O złym stanie organizmu świadczy nie tylko złe samopoczucie, ale także wysypki skórne, czy katar. Zadbaj o swoje zdrowie i oczyść organizm z toksyn, których dostarczałeś.
Oczyszczanie organizmu z toksyn
Oczyszczanie organizmu to proces, który umożliwia wydalenie toksyn, które gromadziły się w organizmie. Dieta oczyszczająca powinna w głównej mierze bazować na warzywach, które wspomagają usuwanie szkodliwych dla naszego organizmu substancji. Istotne jest także wypijanie dużych ilości wody niegazowanej oraz naparów ziołowych. Jeżeli w odpowiedni sposób oczyścisz swój organizm, natychmiast odczujesz poprawę samopoczucia oraz rozpierającą cię energię.
Do oczyszczania organizmu powinniśmy się odpowiednio przygotować. Mogłoby się wydawać, że nie jest to wymagający proces, a jednak okazuje się, że aby prawidłowo oczyścić organizm w domowym zaciszu powinniśmy trzy dni przed procesem oczyszczania wykluczyć ze swojej dotychczasowej diety takie produkty jak:
- alkohol;
- napoje zawierające kofeinę (kawa, czarna herbata, coca-cola, napoje energetyczne);
- białą mąkę;
- czerwone mięso;
- mleko;
- jajka;
- produkty pochodzenia zwierzęcego.
Zrezygnuj również z palenia papierosów, które mają bardzo negatywny wpływ na stan zdrowia. Z pewnością dla wielu osób będzie to ogromne wyzwanie, jednak trzeba pamiętać, że pozytywne skutki oczyszczania na pewno nam to wynagrodzą. Aby produkty, które powinniśmy wykluczyć z diety, nie stanowiły pokusy, najlepiej pozbyć się ich całkowicie z kuchni. Jeżeli odczuwasz dolegliwości z powodu odstawionych papierosów, czy alkoholu, staraj się pić dużo wody oraz ziołowych naparów, które je zneutralizują.
Warto, aby podczas przygotowań do oczyszczania organizmu w twojej codziennej diecie znalazły się:
- delikatne zupy;
- koktajle na bazie warzyw i owoców;
- sałatki owocowe;
- sałatki warzywne;
- kasze w towarzystwie warzyw i owoców.
Codziennie rano wypij szklankę ciepłej wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Ten prosty zabieg pozwoli ci odkwasić organizm oraz znacząco poprawić perystaltykę jelit. Jeżeli dla prawidłowych efektów oczyszczania organizmu rzuciłeś palenie, efekty będą dużo szybciej widoczne.
Oczyszczanie organizmu – dieta
Istnieje wiele diet, dzięki którym możemy oczyścić swój organizm. Jeżeli wykonałeś odpowiednie przygotowanie, z pewnością każda z nich przyniesie pozytywne skutki dla twojego organizmu. Warto jednak pamiętać, że dla naszego organizmu najlepsza jest dieta urozmaicona, która trwa ok. dwóch tygodni i nie jest aż tak bardzo restrykcyjna. Na czym polega?
Przez pierwsze 3 dni powinniśmy jeść tylko warzywa (świeże i gotowane) oraz owoce. Ważne, aby przygotowywać również świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców, które nie tylko doskonale smakują, ale mają także zbawienny wpływ na nasz organizm oraz samopoczucie. Od 4 dnia w twojej diecie powinny pojawić się również fermentowane produkty mleczne, tj.: kefir, maślanka, zsiadłe mleko. W 6 dniu do twojej diety powinny dołączyć także takie produkty jak: ryż, otręby, płatki, kasze. Po kolejnych dwóch dniach możesz wprowadzić także chudy, biały ser. 10 dnia na obiad możesz zjeść gotowaną rybę, a w 12 dniu do diety dołączy chude mięso z drobiu.
Innymi dietami, które również świetnie się sprawdzą i oczyszczą twój organizm z toksyn, są:
- dieta sokowa – przez 14 dni powinieneś wypijać od 0,5 litra do 1 litra świeżo wyciskanych soków z warzyw oraz owoców, jeżeli wydają się zbyt gęste, możesz rozcieńczyć wodą. Spożywane przez cały dzień posiłki powinny być nieduże oraz lekkostrawne.
- dieta jabłkowa – trwa 2 dni i przez ten czas należy spożywać wyłącznie jabłka, w których znajdują się pektyny. To dzięki nim nasz układ pokarmowy oczyści się z toksyn. Ważne, aby podczas diety pić dużo zielonej herbaty, herbaty jabłkowej, a także soku ze świeżych jabłek.
- dieta koktajlowa – przez 14 dni należy spożywać koktajle na bazie kefiru oraz mrożonych lub świeżych owoców. Podczas diety dozwolone jest również jedzenie produktów zbożowych, a także ok. 10 dag mięsa.
- dieta zbożowa – jest jedną z najbardziej bezpiecznych diet dla naszego organizmu, która świetnie oczyszcza organizm z toksyn. Podczas diety należy jeść gotowany ryż, pszenicę, a także kiełki i natkę pietruszki.
Zioła, które wspomagają oczyszczanie organizmu
Podczas oczyszczania organizmu bardzo ważną funkcję pełnią zioła, które powinniśmy w tym czasie spożywać. Przyspieszają proces oczyszczania oraz znacznie uregulują pracę układu pokarmowego. Zioła, które mają dobry wpływ na oczyszczanie organizmu, to:
- pokrzywa – ma zbawienny wpływ na nasz układ moczowy. Pokrzywa jest moczopędna, a dzięki temu wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Oprócz tego zapobiega powstawaniu obrzęków, a dzięki temu w organizmie nie dochodzi do zatrzymania płynów.
- ostropest plamisty – działa odtruwająco i świetnie oczyszcza organizm z alkoholu. Dzieje się tak, ponieważ ostropest plamisty działa, jak naturalny lek na marskość wątroby, który ma silne działanie regeneracyjne oraz skutecznie blokuje szkodliwe substancje.
- czystek – również wykazuje się działaniem moczopędnym, dzięki czemu świetnie sobie radzi z usuwaniem toksyn, a także metali ciężkich. Czystek nie tylko wspomoże proces oczyszczania, ale także doskonale wybiela zęby oraz zapewnia równowagę flory bakteryjnej.
- melisa – działa rozkurczająco oraz rozluźniająco. Wspomaga regenerację oraz doskonale wspomaga procesy ochronne wątroby.
- rumianek – ma silne działanie przeciwzapalne, a oprócz tego świetnie oczyszcza organizm. Ma również zbawienny wpływ na jelita oraz wspomaga usuwanie złogów jelitowych.
Oczyszczanie organizmu z pasożytów
Zakażenie pasożytami jest bardzo popularną dolegliwością, z której rzadko kto zdaje sobie sprawę. Liczba osób, które cierpią na choroby pasożytnicze, jest zatrważająca i dotyka aż 3 miliardy osób na całym świecie. Na szczęście istnieje dieta, dzięki której możemy pozbyć się pasożytów żerujących w naszym organizmie.
Helminty są robakami, które często zamieszkują nasz organizm. Do ich grupy zaliczyć możemy: pierwotniaki, tasiemce, obleńce, a także przywry. Niestety bardzo często w naszym organizmie znajduje się kilka gatunków, które jednocześnie żerują na naszym organizmie.
Kiedy dojdzie do zakażenia, zazwyczaj odczuwa się silne dolegliwości, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Jak w przypadku wielu chorób, przy zakażeniu pasożytami również na początku możemy bagatelizować pojawiające się objawy i mylić je z innymi chorobami. Czasem nasze samopoczucie zupełnie nie wskazuje na zakażenie, a jednak pasożyty atakują nasz organizm i powoli go wyniszczają.
Warto mieć na uwadze, że pasożyty bardzo często znajdują się w naszym otoczeniu, dlatego zarażenie się nimi, nie jest trudne. Bardzo często przenoszone są w wodzie, poprzez kontakt z osobami chorymi, a także mogą być skutkiem niewystarczającej higieny. Jaja robaków bardzo często przenoszone są drogą kropelkową, a ich duże skupiska znajdziemy w kurzu. Na szczęście natura przychodzi nam z pomocą i istnieje wiele ziół, dzięki którym możemy zwalczyć pasożyty, a także zapobiec ich pojawieniu się w organizmie.
Objawy, które powodują pasożyty w organizmie
Choć każdy pasożyt powoduje inne objawy, to istnieją takie, które jasno sygnalizują o pojawieniu się ich w naszym organizmie. Najczęstszymi dolegliwościami, które dotykają osoby zakażone pasożytami, są:
- biegunka;
- ból brzucha;
- wzdęcia;
- zespół jelita drażliwego;
- śluz w stolcu;
- wahania poziomu cukru we krwi;
- anemia;
- uczucie zmęczenia;
- osłabienie organizmu;
- alergia;
- pokrzywka;
- obrzęki;
- trądzik;
- spuchnięte wargi;
- świąd odbytu;
- uczucie niepokoju;
- nerwica;
- nadpobudliwość ruchowa, która najczęściej pojawia się u dzieci.
Objawy często są mylone, ponieważ tego typu dolegliwości pojawiają się przy wielu chorobach, a osoby chore bardzo często je bagatelizują. Zaobserwuj, jak zachowuje się twój organizm oraz zwróć uwagę na swoje samopoczucie i nie ignoruj prawdopodobieństwa zakażenia pasożytami.
Dieta oczyszczająca organizm z pasożytów
Aby dieta, która pomoże nam pozbyć się pasożytów z organizmu, była skuteczna, należy przestrzegać kilka kluczowych zasad, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć powodzenie. Ważne, aby podczas spożywania posiłków nie przejadać się i dokładnie przeżuwać spożywane produkty. Jeżeli wprowadzisz w życie tę zasadę, zapewnisz sobie odpowiednie trawienie i lepiej będziesz trawić pokarm, który nie będzie odkładał się w jelitach. Świetnym środowiskiem dla pasożytów są wilgotne resztki pokarmu, które zalegają w jelitach, dlatego istotne, aby nie stwarzać pasożytom miejsc do żerowania.
Pozbądź się ze swojej diety cukrów prostych oraz produktów łatwostrawnych, przez które produkuje się śluz w jelitach. Najlepiej, aby całkowicie wykluczyć z diety takie produkty jak:
- cukier;
- pieczywo;
- słodziki;
- kawę;
- mocną herbatę;
- alkohol;
- wieprzowina.
Produkty, które powinnyśmy spożywać, aby pozbyć się pasożytów ze swojego organizmu, to:
- fasola adżuki;
- fasola mung;
- kiełki.
Jeżeli spożywamy mięsa, powinniśmy zadbać o ich odpowiednią obróbkę. Dania mięsne powinny być przygotowywane w temperaturze 80 – 100 stopni, co powoduje zlikwidowanie larw, które mogły znajdować się w mięsie. W przypadku wołowiny, mięso przed spożyciem należy gotować minimum godzinę. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie wyeliminować larwy włośnia krętego. Jeżeli zamierzamy dodać do posiłku orzechy, należy je prażyć lub dodawać do gotujących się potraw, ponieważ również mogą zawierać larwy pasożytów.
Pamiętaj, aby w twojej diecie znalazły się produkty, które odstraszają pasożyty. Będą to produkty o smaku kwaśnym, gorzkim, a także ostrym:
- buraki;
- kapusta;
- marchewka;
- czosnek;
- cebula;
- por;
- rzodkiewka;
- szczaw;
- goździki;
- koperek;
- pieprz;
- szałwia;
- imbir;
- chrzan;
- tymianek;
- migdały;
- wodorosty;
- śliwki;
- nasiona dyni.
Przez wprowadzenie do swojej diety odpowiednich produktów możemy w dużym stopniu zmniejszyć zakażenie się pasożytami. Ważne również, aby odpowiednio zadbać o higienę i przed spożyciem warzyw i owoców dokładnie je umyć. Podstawą jest także niespożywanie wody niewiadomego pochodzenia, która mogłaby przyczynić się do zakażenia pasożytami.
ZOBACZ TEŻ:
- Produkty bogate w żelazo. Wszystko co powinnaś wiedzieć o tych produktach
- Lakiery hybrydowe. Wszystko co powinnaś wiedzieć
- 8 skutków palenia, których nie przewidziałeś [ZDJĘCIA]
Źródła: bonavita.pl, zdrowie.tvn.pl