Olaf Lubaszenko Żródło: Wikipedia/autor: Kapitel /CC0

Olaf Lubaszenko schudł 80 kg. Na najnowszych zdjęciach ciężko go poznać

21 Luty 2021 Dominika MikaDominika Mika

Olaf Lubaszenko przeszedł spektakularną metamorfozę. Aktor, który jeszcze w 2014 roku ważył 165 kilogamów, zmniejszył swoją wagę o ponad połowę. Aktor zrzucił już 80 kg. Na najnowszych zdjęciach jest nie do poznania.

  • Olaf Lubaszenko w 2014 roku ważył 165 kg
  • Aktor miał spore problemy ze zdrowiem, miał cukrzycę i zdiagnozowaną depresję
  • Lubaszenko musiał zmienić nawyki żywieniowe, co zaowocowało spadkiem kilogramów

Olaf Lubaszenko przez wiele lat walczył ze sporą nadwagą. Dzisiaj waży około 85 kilogramów. Jak się okazuje, dodatkowe kilogramy mocno zagrażały jego zdrowiu.

W najgorszym okresie, w 2014 roku, Lubaszenko ważył aż 165 kilogramów. Przy wzroście 179 cm jego nadwaga mogła spowodować poważne konsekwencje dla zdrowia.

Olaf Lubaszenko sporo schudł. Jego nadwaga była przyczyną problemów zdrowotnych

Olaf Lubaszenko w jednym z wywiadów wyznał, że skutkiem jego sporej nadwagi była cukrzyca typu II. Zdiagnozowano ją przy okazji wizyty u lekarza w sprawie leków na nadciśnienie i żołądek, które już wtedy zażywał aktor.

Oprócz kolejnych problemów zdrowotnych nadwaga spotęgowała też u aktora depresję. To właśnie ta choroba miała wpłynąć na podejmowanie złych decyzji żywieniowych, a w konsekwencji ogromny przyrost tkanki tłuszczowej.

Magda Gessler ma utrudniony kontakt z Neną? Magda Gessler ma utrudniony kontakt z Neną? "Lara oddala mi wnuczkę coraz bardziej"Czytaj dalej

- Depresja i otyłość to siostry bliźniaczki. Moja waga jest objawem, a nie przyczyną. Z przyczyną sobie poradziłem. Tyle że naprawdę nie ma znaczenia, co było pierwsze - mówił dla "Newsweeka" Lubaszenko.

- Depresja i otyłość to upiorne siostry bliźniaczki. Świetnie ze sobą zgrane i dopasowane. Mają jeszcze dwójkę rodzeństwa: to cukrzyca i bezdech senny - dodał w tym samym wywiadzie.

Lubaszenko przyznaje, że ciężko mu było schudnąć, borykał się bowiem z efektem jojo. Brak długotrwałych efektów poskutkował nawet tym, że aktor zaczął zastanawiać nad operacją zmniejszenia żołądka. Ostatecznie jednak do niej nie doszło.

Aktor myślał o poważnej operacji

- Byłem u bariatry. Byłem nawet o krok od operacji, ale zazwyczaj, kiedy zaczynam zabierać się do tematu operacji, następuje taki efekt strachu, organizm się mobilizuje i zaczyna chudnąć - wyznał w wywiadzie dla Radia Zet.

Jak się okazuje, największe efekty dała trwała zmiana nawyków żywieniowych. Wyeliminowanie pewnych produktów z diety spowodowało stopniową utratę wagi, kilogramy na wadze powoli zaczęły się spadać.

- Najwięcej czasu zajęła mi zmiana nawyków żywieniowych. Najciężej było mi odstawić colę. Potem przeszedłem na soki jabłkowe, które piłem w ogromnych ilościach, dopóki nie dowiedziałem się, że były sokami tylko z nazwy, bo zawierały cukry i inne konserwanty - powiedział Super Expressowi.

Aktor nawet w tłusty czwartek nie pozwolił sobie na pączka. W ten szczególny dzień Lubaszenko wrzucił zdjęcie, na którym zamiast kalorycznej przekąski widnieje talerzyk ze zdrowym chlebem wieloziarnistym. Pod fotografią dodał podpis: "Tłusty czwartek- wersja dla zaawansowanych".

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Party, Newsweek, Super Express

Następny artykuł