Olejek z drzewa herbacianego – właściwości i zastosowanie
Udowodniono, że olejek z drzewa herbacianego stosowany dwa razy dziennie przez 1,5 miesiąca, widocznie zmniejsza objawy trądziku, dlatego zaleca się go osobom, które posiadają tego typu problemy septyczne. Dzieje się tak, ponieważ olejek ten wykazuje silne właściwości antyseptyczne.
Jak go stosować?
To jeden z kosmetycznych hitów. Coraz więcej blogerek i gwiazd deklaruje się, że olejek z drzewa herbacianego na stałe gości w ich kosmetyczkach. Jak działa? Jakie są jego właściwości i zastosowanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Olejek z drzewa herbacianego można stosować w leczeniu stanów i objawów, które wpływają na skórę, paznokcie i włosy. Może być również stosowany jako dezodorant, środek odstraszający owady lub płyn do płukania ust. Stosowany miejscowo olejek z drzewa herbacianego może leczyć niektóre choroby skóry lub poprawiać ogólny wygląd cery.
Posiada on bardzo szerokie zastosowanie. Olejek z drzewa herbacianego stosuje się na skórę w przypadku infekcji, takich jak: trądzik, grzybica paznokci, wszy, świerzb, Jest również stosowany na skórę, jako miejscowy środek antyseptyczny na skaleczenia i otarcia, a także na oparzenia, ukąszenia i użądlenia owadów, czyraki, nawracające opryszczki.
Nie należy nakładać olejku z drzewa herbacianego bezpośrednio na skórę. Ważne jest, aby rozcieńczyć olej olejem nośnikowym, takim jak oliwa z oliwek, olej kokosowy lub olej migdałowy. Na każdą 1 do 2 kropli olejku z drzewa herbacianego dodaj 12 kropli olejku nośnikowego. Zachowaj również ostrożność podczas stosowania olejku z drzewa herbacianego w okolicach oczu.
Zastosowanie i właściwości
Czym jest olejek z drzewa herbacianego?
Olejek z drzewa herbacianego pozyskuje się z liści drzewa herbacianego. Nie należy mylić go z pospolitym krzewem herbacianym, używanym do produkcji herbat czarnych i zielonych.