Swiatgwiazd.pl
Paweł Małaszyński

TRICOLORS/East News

Paweł Małaszyński opowiedział o złej sytuacji aktorów w czasie pandemii. Wierzy, że kiedyś się to zmieni

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Paweł Małaszyński uznaje się za bezrobotnego. W jednym z ostatnich wywiadów aktor wyjawił, jak na codziennym życiu przedstawicieli branży rozrywkowej odbiła się pandemia COVID-19. Podczas gdy Małaszyńskiego od odcięcia od wpływów ratuje niec

  • Paweł Małaszyński o aktorskiej codzienności w czasach pandemii

  • Wielu jego znajomych po fachu musiało przebranżowić się z konieczności

  • Nowy koronawirus dotknął również innych przedstawicieli branży ryzrywkowej

Postać Pawła Małaszyńskiego jest dobrze znana entuzjastom takich produkcji jak „Katyń”, „Czas honoru” czy „Przyjaciółki”. Choć gwiazdor od lat pokazuje się na antenie, jego środowiskiem naturalnym jest jednak Teatr Kwadrat, z którym współpracuje od 2003 roku. Gdy ponad rok temu na scenę wkroczył nowy koronawirus SARS-CoV-2, aktorom nie pozostało nic innego, jak zejść z piedestału, co nie ominęło również Pawła Małaszyńskiego.

Paweł Małaszyński o pracy aktora w czasie pandemii. „Od roku jestem bezrobotny”

Pandemia COVID-19 poważnie wstrząsnęła rzeczywistością Pawła Małaszyńskiego. Chodzi nie tylko o kwestie zagrożenia zdrowia, ale i te zawodowe. Od roku nowy koronawirus SARS-CoV-2 sprawia, że instytucje kultury pozostają niemal stale zamknięte.

Taki stan rzeczy nie tylko utrudnia, ale wręcz całkowicie uniemożliwia wielu aktorom pracę. Tym samym odcina ich od źródła dochodu, o czym Paweł Małaszyński opowiedział w rozmowie z serwisem Onet. Gwiazdor filmu „Katyń” szczęśliwie ma etat, co zapewnia mu podstawowe comiesięczne wpływy.

- Od roku jestem bezrobotny, mówiąc szczerze. Moim podstawowym miejscem pracy jest teatr (...). Nagle, z dnia na dzień, zostaliśmy odcięci od dochodów. Ja jestem akurat na etacie, wiec dostaję tzw. podstawową pensję. Od roku zagrałem mniej więcej 10 spektakli, więc sytuacja nie jest ciekawa… - relacjonował Paweł Małaszyński.

Nie wszyscy mieli tyle szczęścia - Paweł Małaszyński wspominał również o wielu kolegach i koleżankach z pracy, którzy, z powodu braku perspektyw, postanowili błyskawicznie się przebranżowić. Niektórzy po prostu rozglądali się za innym zajęciem, dzięki czemu zdobyli zatrudnienie w otwartych przez większość pandemii COVID-19 lokalach, na przykład sklepach spożywczych i meblowych.

Paweł Małaszyński podkreślał, że nie każdy aktor ma możliwość dorobienia w serialu bądź filmie. Do ról telewizyjnych i filmowych wybierani są nieliczni aktorzy. Dodatkowo, tłumaczy gwiazdor, zamknięcie teatrów uniemożliwiło zarobek także innym obecnym przy scenie osobom - dźwiękowcom, charakteryzatorom czy pracownikom działów administracyjnych. Mimo to Paweł Małaszyński nie traci wiary w lepszą przyszłość. Ma nadzieję na to, że - jak mówi - najpóźniej tegoroczną jesienią aktorzy znów powrócą z przytupem na deski teatrów.

Pandemia dotknęła również innych przedstawicieli branży rozrywkowej

Pandemia COVID-19 zdezorganizowała także życie jednej z członkiń obsady popularnego sitcomu „Świat według Kiepskich”. Na przełomie 2020 i 2021 roku media informowały o trudnej sytuacji finansowej Marzeny Kipiel-Sztuki (serialowej Halinki), która traci nadzieję na powrót na plan zdjęciowy.

Aktorka wybrała jedną z dróg, o których wspominał w wywiadzie Paweł Małaszyński. Serialowa Halinka postanowiła nieco się przebranżowić. W lutym 2021, gdy Marzena Kipiel-Sztuka rozmawiała z „Twoim Imperium”, wyznała, że niebawem fani będą mogli ujrzeć autobiografię aktorki. Jak wyraźnie zastrzegła gwiazda, „nie będzie to lektura dla grzecznych dziewczynek”.

Pandemia COVID-19 uderzyła nie tylko po kieszeni aktorów, ale i muzyków. W sierpniu piosenkarka Anita Lipnicka dodała w social mediach słodko gorzki wpis, określając się mianem „bezrobotnej piosenkarki” (w tamtym miesiącu od jej ostatniego koncertu minęło pół roku) - z bezrobociem zmierzył się również mąż wokalistki. O czym warto pamiętać, pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 pokiereszowało również inne branże, w tym gastronomiczną, hotelarską czy turystyczną.

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:

  • Ile wynosi emerytura Jarosława Kaczyńskiego?

  • Martyna Wojciechowska otworzyła się na temat macierzyństwa

  • Michał Wiśniewski zabrał głos ws. szóstego dziecka

źródło: Plejada, WP, o2.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >