Pielęgnacja twarzy w ciąży. Zadbaj o swoją cerę w tym wyjątkowym czasie
Pielęgnacja twarzy w ciąży powinna opierać się przede wszystkim na świadomych wyborach. Dobór odpowiednich kosmetyków dla wielu przyszłych mam jest prawdziwą udręką. Lista zakazanych produktów ciągnie się przecież w nieskończoność. Jak dbać o twarz w ciąży? Jakie składniki w kosmetykach są zakazane? Co można stosować w ciąży? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak zadbać o swoją cerę w tym wyjątkowym i niepowtarzalnym czasie!
Ciąża to niewątpliwie wspaniały czas w życiu kobiety. Pomimo tego, że w organizmie przyszłej mamy zachodzi mnóstwo zmian hormonalnych, większość z nich skupia się wyłącznie na rosnącym w brzuszku maluchu, zupełnie zapominając przy tym o sobie. Pamiętajmy jednak, że jest to idealny moment, by nieco bardziej zadbać o siebie! W tym czasie nasza skóra potrafi być niezwykle kapryśna i wymagająca. Odpowiednio dobrane kosmetyki są więc podstawą. Poznajcie najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy w ciąży!
Pielęgnacja twarzy w ciąży: Jak powinna wyglądać?
Zmiany, które zachodzą w organizmie ciężarnej kobiety, sprawiają, że jej skóra może stać się przesuszona, wrażliwa lub nadmiernie tłusta i trądzikowa. Dzieje się tak za sprawą zwiększonej ilości estrogenów.
Nie zapominajmy, iż w trakcie ciąży często zmienia się typ skóry. Jeśli byłaś posiadaczką cery tłustej w czasie ciąży, z dnia na dzień może stać się ona sucha, a nawet atopowa. I na odwrót. Skóra sucha może przemienić się w tłustą lub mieszaną.
W związku z tym ciężarne panie powinny skupić się przede wszystkim na silnym nawilżaniu. Nie zapominajmy też, że w tym przypadku zasada im mniej, tym lepiej sprawdzi się na medal. Zawsze czytaj etykiety i wybieraj te produktu, które mają najkrótszy skład. Bezwzględnie unikaj parabenów, sztucznych barwników oraz wszelkich substancji zapachowych.
Jakich kosmetyków unikać w ciąży?
Głowisz się nad tym jakich kosmetyków nie wolno stosować w ciąży? Nie ulega wątpliwości, że przyszłe matki powinny zwrócić szczególną uwagę na to, jakie produkty znajdują się w ich kosmetyczce. Kosmetyki, które mogłyby w jakimkolwiek stopniu zaszkodzić zdrowiu jej czy maleństwo, powinny zostać natychmiast odłożone na bok. O jakich kosmetykach mówimy? Całe szczęście lista jest stosunkowa krótka!
1. Olejki eteryczne
Mogą one powodować alergie i silne podrażnienia, szczególnie na delikatnej i wrażliwej skórze. Co więcej, w pierwszym trymestrze ciąży przyczyniają się do poronień. Jakie olejki są najniebezpieczniejsze? Badania jasno wskazują, iż jest to olejek lawendowy, szałwiowy oraz rozmarynowy.
2. Retinol
W trakcie ciąży jest on kategorycznie zabroniony! Ta niebezpieczna pochodna witaminy A jest najczęstszą przyczyną poronień oraz uszkodzeń płodu.
Pielęgnacja twarzy w ciąży? Kosmetyki te sprawdzą się na 5+!
Skórę w trakcie ciąży warto jest nawilżać tłustymi i wartościowymi kremami. Oleje tłoczone na zimno są swego rodzaju naturalnymi emolientami, które pozostawiają skórę gładką, odżywioną oraz napiętą.
Bardzo dobrze, gdy kosmetyki zawierają dodatkowo w składzie glicerynę, pantenol oraz kwas hialuronowy. Zaleca się również stosowanie filtrów UV ze względu na pojawiające się w tym czasie plamy pigmentacyjne. Jak wiec powinna wyglądać pielęgnacja skóry w ciąży? Oto podstawowe zasady!
- Stosuj delikatne środki myjące oraz łagodne płyny micelarne.
- Domowe maseczki z dodatkiem miodu działają, jak najdroższe kosmetyki.
- Naturalne olejki dogłębnie oczyszczają i pozostawiają skórę gładką i lśniąca.
Pielęgnacja ciała w ciąży
Codzienną pielęgnację należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia skóry ciała! O wiele lepszym rozwiązaniem niż długa kąpiel…będzie szybki prysznic. Jego czas nie powinien przekraczać 15 minut, a temperatura wody nie może być wyższa niż 36 stopni.
Podczas kąpieli śmiało wykonywać możesz peeling cukrowy, który pomoże ci w walce z niechcianymi rozstępami i cellulitem. Nie zapominaj też o regularnym wcieraniu naturalnych olejów, szczególnie polecany jest tutaj olej z orzechów makadamia orz pestek malin. Zawierają one filtry UV, a także chronią przed przebarwieniami i uszkodzeniami skóry.
Czy w ciąży można chodzić do kosmetyczki? Znamy odpowiedź!
Odpowiedź na to pytanie, brzmi… oczywiście, że tak! Nie zapominaj jednak, że liczba zabiegów w tym czasie jest mocno ograniczona. Bezwzględnie informuj więc personel o swoim stanie! Pominięcie tego faktu może mieć dramatyczne skutki, zarówno dla zdrowia dzidziusia, jak i pysznej matki.
Jakich zabiegów twarzy nie wolno w ciąży? U ciezarnych zabrania wykonywania sie zabiegów z wykorzystaniem:
- Promieniowania UV,
- Promieniowania ultradźwiękowego, czyli np. peeling kawitacyjny,
- Lasery likwidujące przebarwienia i zmiany trądzikowe
Na jakie zabiegi może zatem pozwolić sobie przyszła mama? Manualne oczyszczanie twarzy lub maseczki błotne będą miały zbawienny wpływ na cerę, a w dodatku są w 100% bezpieczne!
Opryszczka w ciąży. Jak się z nią uporać?
Opryszczka w ciąży może stanowić ogromne zagrożenie dla rozwijającego się płodu. Jednorazowe zakażenie się wirusem HSV powoduje, że pozostaje on w organizmie na zawsze.
Opryszczka na ustach często nazywana jest jako zimno lub skwarek. Objawia się głównie jako nieestetyczne przebarwienia oraz pęcherzyki w okolicy ust. aby uniknąć zakażenia się opryszczką w czasie ciąży najbezpieczniej jest zupełnie unikać kontaktu z osobami zakażonymi. Niezwykle ważny jest również sen oraz relaks.
Dodatkowo nie zapominajmy, iż nie istniej lek, który pozbędzie sie tego uciążliwego wirusa raz na zawsze. Stosowane jest wówczas leczenie objawowe, które większości przypadków polega na nakładaniu witaminy B lub leków zawierających w składzie pencyklowir.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Pielęgnacja skóry w czasie ciąży powinna być jak najbardziej świadoma!
Pielęgnacja twarzy w ciąży powinna być oparta przede wszystkim na delikatnych i naturalnych produktach!
Manicure i delikatne zabiegi na twarz są jak najbardziej w cenie!
ZOBACZ TEŻ:
- Płaca minimalna nie pasuje związkom. Jest apel do rządu
- Tonik czy płyn micelarny? Zobacz, czym się różnią
- Maseczka z węgla potrafi zdziałać cuda. Jak ją zrobić i na co pomaga?
- Tonik do cery tłustej. 5 toników, które pomogą ci z problematyczną cerą
- Kosmetyki z aloesem, które musisz mieć. Dodaj skórze zdrowego blasku
- Kosmetyki Zero Waste. Jak poczynić pierwszy krok ku ratowaniu planety? Najlepsze produkty