Piotr Adamczyk wspiera żonę Żródło: instagram.com karolina_szymczak

Żona Piotra Adamczyka musi się poddać operacji

24 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Piotr Adamaczyk i jego żona bardzo chcieliby mieć dziecko, jednak jest to niemożliwe przez ciężką chorobę Karoliny Szymczak. Aby poczęcie potomka było możliwe gwiaza musiała poddać się operacji.

Piotr Adamczyk po głośnym związku z Kate Ross zaczął stronić od zbytniej ekspozycji życia prywatnego w mediach społecznościowych. Tak bardzo nie chciał, by media dowiedziały się o szczegółach jego związku z Karolina Szymczak, że informację o swoim ślubie potwierdzili dopiero w rok po wydarzeniu. Obecnie to ona bardziej chwali się związkiem w mediach społecznoścowych.

Piotr Adamaczyk wspiera żonę w chorobie

Karolina Szymczak jakiś czas temu wyznała publicznie, że cierpi na endometriozę. Choroba polega na tym, że komórki błony śluzowej macicy sa zlokalizowane gdzie indziej, najczęściej w otrzewnej mniejszej macicy, jajnikach, jajowodach, pęcherzu moczowym, moczowodach czy jelitach. Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje.

Dolegliwość objawia się głównie poprzed bolesne miesiączowanie, bolesne oddawanie moczu czy ból podczas stosunku. Najczęściej jest bardzo silny, rwący. Może także pojawić się krwiomocz, krew w kale czy nawet krwioplucie. Endometrioza może się przyczynić do bezpłodności.

- Zdecydowałam się też mówić o endometriozie, bo zaczyna dotykać mniej więcej co szóstą kobietę na świecie. A nie wiemy o niej praktycznie nic. Jak mówię komuś na co jestem chora, większość ludzi pyta: a co to takiego, albo mówią, że to choroba kobiet po menopauzie. To duży błąd. Endometrioza to choroba przede wszystkim kobiet w okresie rozrodczym i nastolatek. Wiąże się najczęściej z bólem podczas miesiączki, bólem podczas stosunku seksualnego oraz trudnością z zajściem w ciąże - pisała.

Mało kto wie, co łączy tatę Małgorzaty Kożuchowskiej i Tadeusza Rydzyka. Fani mogą się mocno zdziwićMało kto wie, co łączy tatę Małgorzaty Kożuchowskiej i Tadeusza Rydzyka. Fani mogą się mocno zdziwićCzytaj dalej

Żona Piotra Adamczyka postanowiła szerzyć wiedzę na temat choroby, przełamując tabu i dodając otuchy innym kobietom, które muszą z nią żyć. Bez ogródek pisze, że to nie tylko choroba jednej osoby, ale całej rodziny.

- To choroba, nie tylko kobiety, ale też jej najbliższych. Wszyscy cierpią. Kiedy są dzieci i patrzą na cierpiącą mamę i kiedy endo zabiera płodność i trzeba razem walczyć, żeby tę płodność ratować. Dlatego tak ważne jest wsparcie partnera. Endometriozy nie widać, nie jesteśmy naznaczone. Tam gdzie jeszcze mam szwy, tam właśnie najbardziej nas boli. To nie jest zdjęcie w bikini na rajskiej plaży, z idealnym ciałem, ale mam to gdzieś. Już się nie wstydzę- stwierdziła.

Gwiazda zwróciła też uwagę na poważny problem. Ból zgłaszany przez pacjentki często bywa lekceważony przez niektórych lekarzy, którzy nie chcą diagnozować kobiet. Tymczasem ciągłe cierpienie może nawet doprowadzić do depresji, dlatego tak ważne jest, aby wszystkie z nich były świadome, jakie objawy towarzyszą endometriozie i nie poddawały się zbyt szybko.

- Dopóki my kobiety nie zmienimy swojego podejścia do siebie, nie będziemy w stanie uczyć dobrych nawyków naszych córek. Kiedy ja powiedziałam o chorobie, poruszyłam moje koleżanki do badania się, bo okazuje się, że kobiety milczą w cierpieniu. Wy też poruszcie swoje koleżanki, partnerki, żony, siostry, kuzynki, a może nawet siebie - apeluje

Ostatnio Karolina Szymczak postanowiła przełamać wstyd i pokazała zdjęci brzucha 10 dni po operacji. Widoczne są jeszcz szwy i obrzęk. Dodała także obszerny post, w którym pisze o życiu po zabiegu. Napisała, że ból podczas miesiączki jest silniejszy niz ból, jaki odczuwała pierwszego dnia po zabiegu i zachęca wszystkie kobiety, by poddawały się operacji, jeśli istnieje taka potrzeba.

Piotr Adamczyk

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, WP

Następny artykuł