Piotr Żyła Żródło: Fot. facebook.com/Piotr-Żyła-Official

Piotr Żyła zaliczył wpadkę na Instagramie. Internauci nie mogli nie zauważyć tego błędu

20 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Piotr Żyła w próbie generalnej przed MŚ wypadł bardzo dobrze. Na skoczni dał z siebie wszystko, jednak w mediach społecznościowych zaliczył sporą wpadkę. W poście na Instagramie skoczka pojawiły się poważne błędy ortograficzne, które nie umknęły uwadze obserwatorów.

Piotr Żyła jest już znany nie tylko z bycia doskonałym skoczkiem, ale i z popełniania błędów ortograficznych. Tym razem znów nie zawiódł w obu z tych dziedzin…

Piotr Żyła po próbie generalnej publikuje wpis na Instagramie

W piątkowym konkursie Pucharu Świata w Rasnovie Piotr Żyła zajął 5. Miejsce. Na półmetku zajmował pozycję 10. Drugi skok pozwolił skoczkowi awansować aż o 5 lokat. Tym samym na mistrzostwa świata do Oberstdorfu Żyła pojedzie w wyśmienitej formie.

Piotr Żyła jak zwykle podsumował zawody w mediach społecznościowych. Krótki wpis nie zrobiłby jednak w sieci takiej furory, gdyby nie błąd ortograficzny. A właściwie dwa błędy…

“Pieter w Rumuni pl część dróga” - napisał skoczek na Instagramie.

Znamy go z serialu Znamy go z serialu "Columbo". Przez ostatnie lata życia Peter Falk zmagał się z ciężką chorobąCzytaj dalej

W oczy rzuca się tutaj przede wszystkim “dróga”, w którym Żyła ewidentnie popełnił błąd. Kolejnym potknięciem jest wyraz “Rumuni”, który powinien być napisany przed podwójne “i”.

Internauci wybaczyli jednak drugi błąd, nie zrezygnowali natomiast z wytknięcia skoczkowi pisowni wyrazu “druga”.

Pod postem pojawiły się komentarze: "Nie dróga tylko druga", "Jak tu nie kochać tych ortograficznych byków".

Już kolejny raz

To nie pierwszy raz, kiedy Piotr Żyła popełnia błędy ortograficzne. Przypomnijmy sytuację, kiedy skoczek chwalił się w sieci obroną pracy licencjackiej:

“Troche czasu mi to zajeło, ale w końcu sie udało. Pieter skończył studia licencjackie EWS czyli wedłóg moich obliczeń profesorem zostane w wieku 84 lat. i co ja puźniej bede robił” - napisał wtedy w mediach społecznościowych.

Zrobił wówczas furorę w sieci i nic dziwnego - tych błędów po prostu nie dało się ominąć. Piotrowi Żyle co prawda z ortografią nie jest po drodze, ale przecież najważniejsze jest to, że na skoczni radzi sobie doskonale!

https://www.instagram.com/piotr_zyla_official

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: instagram.com/piotr_zyla_official

Następny artykuł