Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pokazali grób Marzeny Kipiel-Sztuki. To tu spocznie gwiazda
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 11.06.2024 18:22

Pokazali grób Marzeny Kipiel-Sztuki. To tu spocznie gwiazda

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca. Teraz pokazano, gdzie spocznie aktorka. Siostra zdobyła się na komentarz dotyczący miejsca pochówku.

Marzena Kipiel-Sztuki nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka, znana z roli Halinki w popularnym serialu "Świat według Kiepskich", zmarła w niedzielę 9 czerwca. Renata Pałys, wieloletnia koleżanka aktorki, poinformowała o tym tragicznym zdarzeniu. 

Gwiazda przegrała długą walkę z ciężką chorobą. Pałys opublikowała krótki komunikat na swoich mediach społecznościowych, potwierdzając zgon Kipiel-Sztuki i wyrażając żal z tego powodu.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała Pałys. 

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w wieku 58 lat. Gdzie spocznie aktorka?

Marzena Kipiel-Sztuka robiła wszystko, żeby ratować sytuację Najbliższa rodzina nie pochowa Marzeny Kipiel-Sztuki. Wszystko już zaplanowane

Pokazano grób Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka przyszła na świat w Legnicy i tam spędziła większość swojego życia. Miasto było dla niej miejscem szczególnym, które pozostanie z nią już na zawsze.  Za zorganizowanie ceremonii pogrzebowej Marzeny Kipiel-Sztuki odpowiadają: hospicjum z Wałbrzycha, w którym aktorka spędziła ostatnie chwile, oraz jej menedżer i Renata Pałys. 

Aktorka w ostatnim życzeniu poprosiła, aby uroczystość miała charakter nieformalny, radosny i kolorowy. Nie chciała tradycyjnych czarnych strojów i wieńców. 

Marzena zostanie pochowana w grobie rodzinnym obok swojego ojca Adama i matki Ireny. Miejsce pochówku rodziców odwiedzała regularnie, często z ukochanym psem Gienkiem. Była to dla niej ważna przestrzeń do refleksji i kontaktu z rodzicami. W czwartek dołączy do swoich bliskich na wieczny odpoczynek.

Siostra Marzeny wyznała, że przed lady, gdy jeszcze miały ze sobą kontakt, chciała jej wybić z głowy pomysł, który okazał się dla niej tak ważny:

Kiedyś, gdy dopłacała za miejsce na grób rodziców, stwierdziła, że też tam będzie leżeć. Wtedy nie chciałam tego słyszeć i mówiłam, żeby nie gadała głupot. Dziś wiem, że i ja chcę kiedyś tam z nimi leżeć — mówi “Faktowi” siostra Marzeny Dorota Kipiel.

Zdjęcia grobu Marzeny Kipiel-Sztuki zamieścił serwis Fakt.pl.

Dorota Kipiel o walce o zdrowie siostry

Dorota, młodsza siostra Marzeny Kipiel-Sztuki, opowiedziała o ostatnich chwilach siostry. Wyznała, że to sama Marzena dokładnie zaplanowała uroczystość pogrzebową. 

Pomimo trudnej relacji, jaką siostry Kipiel miały w ostatnich latach, Dorota podzieliła się bardzo osobistymi wspomnieniami dotyczącymi życia aktorki. Jej relacja pozwala poznać nowe fakty związane z odejściem Marzeny Kipiel-Sztuki.

Marzenka do końca była świadoma, odeszła pięknie, spokojnie, bez bólu, wśród dobrych ludzi. Powiedziano mi, że lepszego odejścia nie można sobie wymarzyć. Wszystko zaplanowała, a pogrzeb odbędzie się tak, jak chciała, będzie zgodnie z jej wolą. Dokładnie powiedziała, jak ma wyglądać pochówek – mówiła  Dorota.

Dorota ujawniła także, jak będzie przebiegał sam pogrzeb:

Pogrzeb będzie miał charakter świecki, nie może być wieńców i ma być kolorowo. Wszyscy mają przyjść kolorowo ubrani i przynieść kolorowe kwiaty. Ma być wesoło. Tak jak ona była wesoła, tak ma być — opowiada Dorota “Faktowi”.

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF