Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Quizy > Gwiazdy > Z show-biznesu do wielkiej polityki i na odwrót. Quiz rozrywkowo-parlamentarny
Quiz Gwiazdy
Aleksander
Aleksander Goldman 24.11.2023 14:24

Z show-biznesu do wielkiej polityki i na odwrót. Quiz rozrywkowo-parlamentarny

Hołownia, Bosak, Jachira, Kalata, Ibisz
Hołownia, Bosak, Jachira, Kalata, Ibisz

Szymon Hołowni w roli Marszałka Sejmu X kadencji podbija nie tylko świat stricte polityczny, ale i wyrasta na nową gwiazdę polskiego Internetu. Nie jest on jednak ewenementem – show-biznes i polityka przenikają się bowiem od lat (także personalnie). O wielu, którzy postanowili zmienić branżę (czasowo, choć nie zawsze) mało kto pamięta. Liczymy jednak, że nie należycie do tego grona i poniższe 10 pytań nie sprawi wam żadnego problemu. Panie Marszałku, Wysoka Izbo – zaczynamy.

Brakująca odpowiedź
1/12
O marszałka Hołownię pytać nie będziemy. W klubie partii, na czele której stoi, jest jednak poseł, który przed karierą parlamentarną także wykonywał medialny zawód. W którym radiu NIE pracował Tomasz Zimoch?
Tomasz Zimoch
fot. KAPiF
w Polskim Radiu
w Radiu ZET
w RMF FM
Brakująca odpowiedź
2/12
Mandat posłanki na Sejm X kadencji sprawuje także Dominika Chorosińska. Parlamentarzystka PiS "zasłynęła" różnymi ekscesami, jej kariera na dobre zaczęła się jednak w "M jak miłość". Jak miała na imię kreowana przez nią postać?
Dominika Chorosińska
fot. KAPiF
Anna
Janka
Ewa
Brakująca odpowiedź
3/12
Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej również jest aktorką, choć ukończyła wydział lalkarski. Mimo to pojawiła się w kilku polskich serialach. W którym NIE wystąpiła?
Klaudia Jachira
fot. EastNews
Na dobre i na złe
Na Wspólnej
Pierwsza miłość
Brakująca odpowiedź
4/12
Sejm tej i poprzednich kadencji to także przystań wielu byłych sportowców i sportowczyń. Tomaszewski, Blanik, Pomaska czy Tajner to zaś tylko niektóre z nazwisk. W tym gronie jest też Małgorzata Niemczyk. Kim była wcześniej?
Małgorzata Niemczyk
fot. EastNews
piłkarką ręczną
biathlonistką
siatkarką
Brakująca odpowiedź
5/12
Historia pokazuje, że i z Sejmu można trafić do świata wielkiego show-biznesu. Mało kto pamiętam bowiem, że posłem był... Krzysztof Ibisz. W której kadencji?
Krzysztof Ibisz
fot. KAPiF
I
II
III
Brakująca odpowiedź
6/12
Wspomniany Ibisz dostał się do Sejmu z list Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Z jej ramienia w parlamencie zasiadał także aktor Janusz Rewiński. Choć wycofał się z polityki, w ostatnich latach wspierał jedno ugrupowanie. Które?
Janusz Rewiński
fot. EastNews
PO
Polskę 2050
PiS
Brakująca odpowiedź
7/12
A jeśli o (względnie) dawnych czasach mowa – senatorem z ramienia której partii był Krzysztof Cugowski?
Krzysztof Cugowski
fot. KAPiF
PiS
PO
SLD
Brakująca odpowiedź
8/12
Niewielu pamięta również, że Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia w rządzie PO-PSL, europarlamentarzysta, obecnie zaś poseł nowej kadencji, został zwycięzcą jednego z programów TVN. Którego?
Bartosz Arłukowicz
fot. KAPiF
Big Brother
Agent
Zostań gwiazdą
Brakująca odpowiedź
9/12
Jeśli mowa o programach telewizyjnych, trzeba też wspomnieć o Januszu Dzięciole, zwycięzcy pierwszego polskiego "Big Brothera". Podczas których kadencji sprawował mandat poselski?
Janusz Dzięcioł
fot. KAPiF
V i VI
VI i VII
VII i VIII
Brakująca odpowiedź
10/12
"Taniec z gwiazdami", a może... z politykami? I to się zdarzało. Przykład? Krzysztof Bosak, obecny wicemarszałek Sejmu. W programie wziął udział w 2007 roku. Z kim tańczył?
Krzysztof Bosak
fot. KAPiF
z Ewą Szabatin
z Anną Głogowską
z Kamilą Kajak
Brakująca odpowiedź
11/12
W "TzG" zatańczyła także Anna Kalata, była ministra pracy i polityki społecznej, która zasłynęła przede wszystkim swoją metamorfozą. Z kim pojawiała się na parkiecie?
Anna Kalata
fot. KAPiF
z Rafałem Maserakiem
z Krzysztofem Hulbojem
z Janem Klimentem
Brakująca odpowiedź
12/12
Wiele polskich gwiazd próbowało dostać się do parlamentu, jednak bezskutecznie. W tym licznym gronie znaleźć można między innymi aktorkę Katarzynę Łaniewską. Kandydatką której partii była w 2011 roku?
Katarzyna Łaniewska
fot. EastNews
PiS
PJN
PO
Twój wynik:
Udostępnij artykuł
Facebook Twitter Pinterest