Raper 6 dogs nie żyje Żródło: swiatgwiazd.pl

Nie żyje 21-letnia wschodząca gwiazda muzyki. 6 Dogs odebrał sobie życie

28 Styczeń 2021 Dominika MikaDominika Mika

Raper działający pod pseudonimem 6 Dogs nie żyje. Chase Amick, bo takie było jego prawdziwie imię i nazwisko, popełnił samobójstwo w wieku zaledwie 21 lat. Muzyk miał za sobą trudny okres.

O tym, że raper Chase Amick nie żyje, poinformowano już 26 stycznia. Wiadomość ta została potwierdzona przez lokalne media. To niezwykle bolesny cios dla fanów artysty, którzy jeszcze niedawno cieszyli się z wieści o tym, że ich idol uporał się z koronawirusem.

Raper 6 Dogs popełnił samobójstwo - informuje lokalna prasa

O śmierci 21-latka poinformowała gazeta z Atlanty, z której pochodził 21-latek. Nie wiadomo, jaki był stan zdrowia mężczyzny. Artysta w swoich mediach społecznościowych informował, że w ostatnich miesiącach zmagał się z Covid-19,.

Po wyzdrowieniu raper tak pisał do swoich fanów: - Jestem w miarę zdrowy, więc raczej wszystko będzie dobrze. Niestety to opóźni wydanie mojego albumu. Dzięki za wsparcie.

Nagła śmierć tak młodego artysty zaskoczyła wszystkich. W sieci zaczęły pojawiać się kondolencje, słowa niedowierzania i pożegnania od ludzi, którzy współpracowali z raperem.

Ciężko uwierzyć, jak dziś wygląda Elżbieta Starostecka. Przed laty niespodziewanie zniknęła z ekranówCiężko uwierzyć, jak dziś wygląda Elżbieta Starostecka. Przed laty niespodziewanie zniknęła z ekranówCzytaj dalej

21-latka pożegnał m.in. słynny producent muzyczny i autor tekstów piosenek Benny Blanco:

– Być może był moim ulubionym raperem... Dla mnie jednak był też jedną z najmilszych, najbardziej marzycielskich, najcieplejszych i troskliwych osób, jakie poznałem – napisał na swoim koncie na Twitterze.

6 Dogs miał depresję, o której otwarcie mówił w wywiadach

Raper nie ukrywał swoich problemów psychicznych. Informował o nich już w zeszłym roku. Wtedy, podczas jednego z wywiadów, wyznał, że w przeszłości cierpiał na depresję.

– Byłem strasznie zdołowany, czasem mam wrażenie, że nadal czuję się w taki sposób, ale obecnie jestem raczej zdrowy. Potrzebowałem wtedy po prostu ujścia – mówił w rozmowie z dziennikarzem.

W jednym z ostatnich postów na Twitterze 6 Dogs udostępnił wpis producenta Raya Danielsa, który apelował do muzyków, aby wsparli kolegów zmagających się z depresją. To właśnie pod tym wpisem pojawiły się pełne żalu i smutku reakcje fanów na wiadomość o śmierci młodego artysty.

– Jeśli masz znajomych w branży muzycznej, zadzwoń do nich. Ten wyścig szczurów, w którym wszyscy jesteśmy, nie jest fajny – można przeczytać w udostępnionym wpisie.

Chase Amick zdobył popularność przede wszystkim dzięki takim utworom jak „Faygo Dreams”, „Flossing” oraz „Buttcheeks”, które zostały milionowe wyświetlenia. W listopadzie 2020 roku 6 Dogs zapowiedział najnowszą płytę. Na ten moment nie wiadomo kiedy i czy w ogóle fani będą mieli okazję jej posłuchać.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Muzyka Interia, Na Temat

Następny artykuł