Swiatgwiazd.pl
ranczo

kadr z serialu "Ranczo"/odcinek 33/vod.tvp.pl

Reżyser „Rancza” o kontynuacji serialu. Co z postacią Pawła Królikowskiego?

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Odkąd w lutym ubiegłego roku zmarł Paweł Królikowski, fani „Rancza” zastanawiają się, czy kontynuacja serialu jest w ogóle możliwa. Po wielu medialnych spekulacjach głos zabrał w końcu reżyser Wojciech Adamczyk. Zdradził, że jeśli powstaną nowe odcinki, stanie się to w określonym terminie. Co z Kusym – postacią graną przez Pawła Królikowskiego?

  • „Ranczo” to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Jego odcinki emitowane były w latach 2005-2016 na antenie TVP

  • Jednego z głównych bohaterów – Kusego – grał Paweł Królikowski. Aktor zmarł 27 lutego 2020 roku

  • W rozmowie z Jastrząb Post reżyser Wojciech Adamczyk zdradził, że kontynuacja serialu jest możliwa

  • Zaznaczył, że nie ma aktora, który mógłby zastąpić Pawła Królikowskiego

„Ranczo” to niekwestionowany hit Telewizji Polskiej, który przez dziesięć sezonów – od 2005 do 2016 roku – bawił widzów przed telewizorami. Premierowe odcinki serialu oglądały ponad cztery miliony Polaków. Blisko pięć lat temu padł jednak ostatni klaps na planie zdjęciowym.

Katarzyna Glinka - ea

Partner Katarzyny Glinki zatrzymany przez Straż Graniczną tuż przed wylotem na wakacje

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

„Ranczo” będzie kontynuowane?

Choć od premiery ostatniego odcinka „Rancza” minęło prawie pięć lat, losy mieszkańców  Wilkowyj wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Fani regularnie apelują w sieci o kontynuację serialu, jednocześnie zastanawiając się, co w takim przypadku stałoby się z graną przez Pawła Królikowskiego postacią Kusego. Przypomnijmy, że aktor zmarł w lutym ubiegłego roku.

Na nurtujące pytania w końcu postanowił odpowiedzieć Wojciech Adamczyk. Reżyser zjawił się w niedzielę we wsi Jeruzal, czyli serialowych Wilkowyjach. Podczas rozmowy dla portalu Jastrząb Post zdradził, że kontynuacja „Rancza” nie jest niemożliwa. Istnieje jednak jeden warunek, który musi zostać spełniony.

Chodzi o czas – Adamczyk wyjaśnił, że jeśli nowe odcinki „Rancza” miałyby zostać nakręcone, musiałoby się to stać najpóźniej w przyszłym roku. W przeciwnym razie kontynuacja serialu nie dojdzie do skutku.

- Jeżeli w przyszłym roku nie nakręcimy, to już nie nakręcimy nigdy niczego. (…) Dobrze by było wrócić jeszcze raz po latach. Ale też z drugiej strony wszystko ma swój koniec i trzeba się przyzwyczajać – przekazał.

Nie ma aktora, który zastąpiłby Pawła Królikowskiego

Informacja o prawdopodobnej kontynuacji „Rancza” z pewnością ucieszy fanów. Podczas wywiadu reżyser odpowiedział jednak na jeszcze jedno bardzo istotne pytanie. Rozwiał on bowiem wątpliwości dotyczące postaci granej dotychczas przez Pawła Królikowskiego. Zaprzeczył spekulacjom, jakoby w jego bohatera miał wcielać się inny aktor.

- To byłoby nieuczciwe wobec Pawła i nieuczciwe wobec widzów – powiedział.

Adamczyk uznał, że nie ma takiego aktora, który mógłby zastąpić Królikowskiego w „Ranczu”. Jak stwierdził, niewykluczone, że postać Kusego pojawiłaby się w serialu. Stałoby się to jednak wyłącznie przy użyciu nowoczesnej technologii.

Dla fanów „Rancza” reżyser ma jeszcze dwie dobre wiadomości – w tym roku ma ukazać się nawiązująca do serialu książka. Gdy tylko ekipa otrzyma odpowiednie finansowanie, powstanie także film „Ranczo: Zemsta wiedźm”.

Jak dobrze znasz Krzysztofa Krawczyka?

Pytanie 1 z 4

Jak nazywa się druga żona Krzysztofa Krawczyka?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >