Ryszard Kotys bał się o swoje życie Żródło: wikipedia.org/Ja Fryta

Kotys od dawna bał się o swoje życie. "Czuję potworny strach. Jestem po prostu przerażony"

28 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Ryszard Kotys zmarł nagle w nocy z 27 na 28 stycznia. Niewielu fanów wiedziało, że ten od dwóch lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnym. On sam bał się o własne życie, miał kłopoty z pamięcią.

Ryszard Kotys na zawsze pozostanie w pamięci krewnych, przyjaciół i tysięcy sympatyków. Odejście gwiazdora to bolesny cios dla całego świata filmowego. Okazuje się, że ostatnie miesiące życia były dla niego prawdziwym koszmarem.

Ryszard Kotys nie żyje

Dzisiejszym przedpołudniem prasę obiegła przygnębiająca wiadomość - w nocy ze środy na czwartek zmarł Ryszard Kotys, kojarzony przede wszystkim z rolą Paździocha w "Świecie według Kiepskich". Aktor odszedł w wieku 88 lat.

Jak donosi Plotek, gwiazdor przez kilka ostatnich lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Przed dwoma laty przeszedł ostre zapalenie płuc. Wtedy też zaczął rozważać odejście z serialu Polsatu, ale ostatecznie zdecydował się na dalszą grę.

Informacje o kłopotach Kotysa pojawiały się już od dłuższego czasu, ale on sam mówił o nich raczej niewiele. Niedługo przed śmiercią w jednym z wywiadów poruszył temat zdrowia, przyznając, że ma duże problemy z pamięcią.

Ciężko uwierzyć, jak dziś wygląda Elżbieta Starostecka. Przed laty niespodziewanie zniknęła z ekranówCiężko uwierzyć, jak dziś wygląda Elżbieta Starostecka. Przed laty niespodziewanie zniknęła z ekranówCzytaj dalej

Aktor przekazał wówczas, że boi się o siebie, swoje zdrowie i życie. Często zdarzało mu się gubić drogę do domu.

Gubię się dosłownie wszędzie. Wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się w mieście... Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Gdy łapię się na tym, że nie wiem, gdzie jestem i dokąd idę, czuję potworny strach. Jestem po prostu przerażony- mówił.

Wszyscy do końca mieli jednak nadzieję, że uda mu się pokonać najgorsze. Niestety, stało się inaczej. Ryszard Kotys na zawsze pozostanie w pamięci wielu Polaków, którzy pokochali go za niesamowitą osobowość.

Na ten moment nie pojawiły się żadne informacje o pogrzebie aktora. Najprawdopodobniej jednak, z uwagi na panujące w kraju restrykcje, w ceremonii będą mogli wziąć udział wyłącznie najbliżsi krewni.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek

Następny artykuł