Rzeżucha doskonale wpływa na wygląd twarzy. Jak stosować ten dar natury?
Rzeżucha bez wątpienia jest jednym z największych symboli zbliżającej się wiosny. Co więcej, to właśnie ta roślina jest prawdziwą mistrzynią w pielęgnacji naszej skóry. Jak wykorzystać jej potencjał?
Jest nie tylko źródłem wielu cennych witamin, ale też świetnie przeciwdziała procesom starzenia się skóry i pomaga w leczeniu trądziku. Jak wykonać maseczkę z rzeżuchy?
Rzeżucha ma szereg zbawiennych właściwości
Lista witamin i składników mineralnych, których może dostarczyć nam rzeżucha, jest naprawdę długa i imponująca. Jest tam wszystko, czego potrzebujemy, aby jak najdłużej zachować młody i promienny wygląd naszej cery.
Ta wiosenna roślina jest źródłem wielu skutecznych przeciwutleniaczy, dzięki czemu z łatwością pomoże nam wyeliminować problem wolnych rodników. Zawiera szczególnie dużo karotenoidów, które nie tylko przeciwdziałają procesom utleniania, ale też zadbają o piękny koloryt naszej cery. Dodatkowo jest bogata w witaminy z grupy A, B, C, E, K, magnez, wapń, żelazo, sód, siarkę, czy mangan.
Kolejna firma sprzyja kobietom. Jak działa urlop menstruacyjny?Jak rzeżucha może wpłynąć na wygląd i kondycję naszej skóry?
Regularne stosowanie kosmetyków, w tym toniku z dodatkiem rzeżuchy, intensywnie nawilży naszą cerę, przywróci jej piękny i zdrowy kolor, a także będzie wspierać nas w walce z przedwczesnym starzeniem się skóry.
Zbawienne właściwości rośliny sprawiają, że zmniejsza ona stany zapalne, rozjaśnia przebarwienia skórne i pomaga w leczeniu trądziku. Dodatkowo zmniejsza produkcję sebum, dzięki czemu chroni przed powstawaniem kolejnych niedoskonałości. Jest to też świetna opcja dla osób, które chcą odmłodzić swój wygląd, zredukować liczbę zmarszczek i zapobiec powstawaniu nowych.
Jak wykonać maseczkę z rzeżuchy?
Najczęściej stosowanym elementem kosmetyków jest sok z rzeżuchy, który można wykonać, używając jedynie zielonych listków tej rośliny, wody oraz odrobiny miodu. Warto jednak przed nałożeniem specyfiku na twarz, wykonać jego próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.
Przygotowanie mikstury rozpoczynamy od zmiksowania listków ze szklanką wody. Listki należy odcedzić z wody, a płyn przelać do niewielkiej butelki. Do powstałego soku dodajemy łyżeczkę płynnego miodu. Powstały w ten sposób tonik, można aplikować na twarz, szyję oraz dekolt rano i wieczorem.
Zobacz zdjęcia:
źródło: polki.pl