Sharon Tate Żródło: Fot. Rex Features/East News

Gdyby nie morderstwo, dziś skończyłaby 78 lat. Sharon Tate pokochało całe Hollywood

24 Styczeń 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Sharon Tate w latach 60. uważano za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Kariera żony Polańskiego została jednak w brutalny sposób przerwana. Cały świat zamarł, gdy dowiedział się o okrutnej zbrodni.

Okrzyknięto ją jedną z najbardziej obiecujących debiutów Hollywood. Dziś Sharon Tate skończyłaby 78 lat.

Sharon Tate obiecującą gwiazdą

Sharon Tate rozpoczęła karierę w latach 60. XX wieku, grając małe role. Jej gra aktorska zyskała uznanie producentów, jak i reżyserów.

Romana Polańskiego poznała na planie filmów “Nieustraszeni pogromny wampirów”. Para od razu się w sobie zakochała, a po zakończeniu zdjęć Sharon Tate zamieszkała z nim w jego apartamencie w Londynie.

Wzięli ślub w Chelsea 20 stycznia 1968 roku, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych małżeństw show biznesu. W Los Angeles należeli do śmietanki towarzyskiej, a ich posiadłość przy Cielo Drive 10050 w Benedict Canyon była zawsze otwarta dla gości.

Ojciec ukochanego księżnej Diany po latach wyznał całą prawdę o ich związku. Bolesne słowaOjciec ukochanego księżnej Diany po latach wyznał całą prawdę o ich związku. Bolesne słowaCzytaj dalej

Sharon Tate pod koniec roku 1968 zaszła w ciążę, mimo tego wciąż była aktywna zawodowo. Na początku roku 1969 roku wyjechała z Polańskim do Londynu, a Tate wróciła nieco wcześniej. Miała być pod opieką przyjaciół.

Nagła śmierć

Wieczór 8 sierpnia 1969 roku Sharon Tate spędziła w restauracji razem z Sebringiem, Frykowskim i Folgerem. Wszyscy wrócili do posiadłości, do której w nocy wdarła się trójka uzbrojonych osób: Tex Watson, Patricia Krenwinkel i Susan Atkins. Czwarta osoba została w samochodzie. Należeli oni do sekty Charlesa Mansona. Sekta wierzyła, że świat czeka wojna rasowa i rzeź białych.

Sebringa postrzelono, Frykowskiego i Folgera znaleziono później martwych na trawniku. Ciało Tate znajdowało się w sypialni. Cała czwórka zmarła z powodu ran kłutych.

Roman Polański od razu przyleciał do Los Angeles. Pogrzeb żony i synka odbył się 13 sierpnia.

Proces morderców odbył się rok później. Manson, Atkins, Krenwinkl oraz Van Houten zostali skazani na dożywocie.

Morderstwo to stało się jednym z najbardziej okrutnych i przerażających wydarzeń lat 60. XX wieku.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: plotek.pl

Następny artykuł