Świat według Kiepskich - gorzkie słowa scenarzysty Żródło: kadr z serialu "Świat według Kiepskich" /ipla.tv/

Gorzkie słowa scenarzysty Świata według Kiepskich. „Ten serial powinien być zakończony z honorem kilkanaście lat temu”

31 Styczeń 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Scenarzysta i jeden z pomysłodawców „Świata według Kiepskich” uznał, że serial powinien zostać zakończony. Janusz Sadza zwrócił uwagę na to, że zmarło wielu aktorów odgrywających główne role w produkcji. Duża część internautów podzieliła jego zdanie.

„Świat według Kiepskich” gości na ekranach polskich telewizorów od ponad 20 lat – pierwszy odcinek zadebiutował na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Pomysłodawcami serialu, który w żartobliwy sposób ma przedstawiać stereotypowy model polskiej rodziny, byli Janusz Sadza, Aleksander Sobiszewski, Igor Nurczyński i Roman Rega. Mężczyźni zaczęli pracować nad produkcją już w 1997 roku. Dziś jeden z nich nie widzi szans na jej kontynuację.

Czy „Świat według Kiepskich” powinien się zakończyć? Janusz Sadza komentuje

W obliczu ostatnich wydarzeń dalsze losy Kiepskich i ich sąsiadów stanęły pod znakiem zapytania. Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku zmarł Dariusz Gnatowski, który wcielał się w serialowego Arnolda Boczka. 28 stycznia 2021 roku odszedł natomiast Ryszard Kotys, czyli uwielbiany przez widzów Marian Paździoch.

- Był jedną z najważniejszych postaci w serialu i jak każdą ze swoich ról, tak i tę zagrał znakomicie. Scenarzyści „Świata według Kiepskich” od początku wiedzieli, że Mariana Paździocha może zagrać tylko ON. Rysio stworzył nietuzinkową postać, którą zaskarbił sobie sympatię widzów i uznanie kolegów po fachu – mówiła o Kotysie dyrektor programowa Polsatu, Nina Terentiew.

Paweł Wawrzecki w końcu zamieszka z żoną? Tabloid donosi o przełomie w ich związku, jest komentarz aktoraPaweł Wawrzecki w końcu zamieszka z żoną? Tabloid donosi o przełomie w ich związku, jest komentarz aktoraCzytaj dalej

W czwartek głos w sprawie ewentualnej kontynuacji „Świata według Kiepskich” zabrał Janusz Sadza. Mężczyzna pracował przy produkcji w latach 1999-2000. Później udało mu się stworzyć jeszcze cztery odcinki – trzy w 2020 roku i jeden w 2007 roku.

- Dodam swoje skromne trzy grosze… DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu. Wówczas nie zbankrutowałby opiniami, że „trzepie się kasę dopóki można i jakkolwiek się da” – napisał na Facebooku.

Zdaniem Janusza Sadzy charakter serialowi nadawali wybitni aktorzy, którzy doskonale wcielali się w przypisane im postaci. Niestety, dziś wielu z nich nie ma już z nami. Oprócz Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego scenarzysta „Świata według Kiepskich” wspomniał także o Bohdanie Smoleniu, czyli serialowym listonoszu oraz o Krystynie Feldman, która przez lata grała babkę Kiepską.

- Piszę to JA. Człowiek, który zebrał w swojej wyobraźni te wszystkie postaci i tchnął w nie ŻYCIE 22 lata temu. W moich planach scenariuszowych nie było nieobecności tych Wielkich Aktorów. Dziękuję Pani Krystyno, Bogusiu, Darku i… Ryśku kochany… Za wszystkie wspólne chwile. Dobranoc – dodał.

Wpis Janusza Sadzy doczekał się dziesiątek komentarzy. Zdecydowana większość internautów przyznała rację scenarzyście.

- Zgadzam się z Tobą. Nie każdego człowieka da się po prostu zastąpić. Są takie osobowości, które są jedyne w swoim rodzaju i swojej klasie – czytamy jeden z komentarzy.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł