Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Sylwester TVP 2023. Pojawiły się doniesienia z Zakopanego. Urzędnicy mówią o organizacji koncertu
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 19.11.2023 12:39

Sylwester TVP 2023. Pojawiły się doniesienia z Zakopanego. Urzędnicy mówią o organizacji koncertu

Sylwester TVP 2023 w Zakopanem
Sylwester TVP fot. KAPiF

Sylwester w TVP to już niemal tradycja. Koncert z udziałem największych gwiazd w ostatni dzień roku odbywa się od lat. Ostatnio impreza organizowana była w Zakopanem. Teraz do widzów Telewizji Polskiej dotarły smutne wieści. Co z “Sylwestrem Marzeń”?

Imprezy sylwestrowe w telewizji

Największe stacje telewizyjne od lat rywalizują o uwagę widzów, a robią to zwłaszcza ostatniego dnia roku. W sylwestra bowiem od lat organizowane są koncerty i zabawy do białego rana. Na scenie pojawiają się wówczas największe gwiazdy, które chcą przywitać nowy rok wspólnie z publicznością i widzami przed telewizorami.

Konkurencyjne imprezy przez lata organizowały: Telewizja Polska, Polsat i TVN. Ostatni z wymienionych na jakiś czas jednak zrezygnował z organizowania sylwestrowej imprezy i nie wiadomo, czy ma się to zmienić w kolejnych latach. Prym zatem wiodły TVP i Polsat. W tym roku panuje jednak spore zamieszanie. Co z imprezą sylwestrową w Dwójce?

Tomasz Kammel Halina Mlynkova Sylwester TVP fot. KAPiF
Tomasz Kammel Halina Mlynkova Sylwester TVP fot. KAPiF
Sylwester Marzeń TVP. Awantura po występie Black Eyed Peas, politycy partii rządzącej atakują muzyków Melanie C odwołuje występ na Sylwestrze Marzeń TVP, wydała oświadczenie. "Problemy, które kłócą się z wartościami"

Sylewster TVP 2023. Co z imprezą?

Sylwester Marzeń z Dwójką zawsze wygrywał jeśli chodzi o rywalizację w organizacji imprezy sylwestrowej. Stacja zapraszała nie tylko największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale nie szczędziła również funduszy na to, by ściągnąć do kraju muzyków znanych na całym świecie. W ostatnich latach na organizowanej u podnóża Tatr imprezie pojawili się: The Black Eyed Peas, Louis Fonsi, czy Jason Derulo. 

Stałym punktem były też występy między innymi: Edyty Górniak, Zenka Martyniuka, Sławomira i Kajry, Mai Hyży, Viki Gabor i wielu innych popularnych w Polsce wykonawców. Czy w tym roku też zobaczymy ich w Zakopanem? Impreza stanęła pod znakiem zapytania. 

Sylwester TVP 2023. Gdzie się odbędzie?

Organizowany przez TVP Sylwester Marzeń widzom kojarzył się jednoznacznie z imprezą w Zakopanem. Zawsze już kilka tygodni wcześniej pojawiały się wzmianki o zaproszonych gwiazdach, a TVP sukcesywnie uchylała rąbka tajemnicy i informowała o kolejnych przygotowaniach do pożegnania starego roku w rytm muzyki. 

Od kilku dni pojawiają się nieoficjalne doniesienia o tym, że pojawiają się problemy z organizacją. Telewizja Polska milczy na ten temat, ale wypowiedzieli się przedstawiciele miasta Zakopane. Radio Zet donosi, że przedstawiciele TVP nie zaczęli nawet negocjacji ws. organizowania imprezy z władzami Zakopanego. Zakopiańscy urzędnicy wypowiedzieli się też dla Onetu. Ich zdaniem sprawa jest już przesądzona. 

W tym roku w Zakopanem nie będzie imprezy sylwestrowej. To nieoficjalne, ale zarazem pewne.  Telewizja tym razem postawiła na inne miasto, choć długo dawała nam  nadzieję, że ostatecznie znów przyjedzie pod Giewont. Kto był naszym  konkurentem i nam zabrał imprezę, tego nie wiemy. Wiemy jednak, że  decyzja nie ulegnie już raczej zmianie. Jeszcze do niedawna się  łudziliśmy, że tak się stanie. Teraz wiemy, że jest już na to zbyt późno- mówią urzędnicy. 

To, że telewizja Polska nie złożyła jeszcze żadnych stosownych dokumentów, potwierdził także naczelnik wydziału budownictwa w zakopiańskim starostwie, Jerzy Chlebiński. 

W tym roku zgłoszenie na budowę sceny jeszcze do nas nie trafiło - powiedział. 

Takie zgłoszenie powinno się pojawić najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem prac. Pozostaje czekać na oficjalne wieści z TVP. 

Zenek Martyniuk i Radek Liszewski - Sylwester Marzeń TVP fot. KAPiF2022
Zenek Martyniuk i Radek Liszewski - Sylwester TVP fot. KAPiF
Maja Hyży i Jakub Szmajkowski - Sylwester Marzeń TVP fot. KAPiF2022
Maja Hyży i Kuba Szmajkowski - Sylwester TVP fot. KAPiF
Justyna Steczkowska z synem - Sylwester Marzeń TVP fot. KAPiF2022
Justyna Steczkowska z synem - Sylwester TVP fot. KAPiF