Teresa Lipowska Żródło: Fot. TVP VOD - Facebook / Sławomir Świerzyński - Facebook

Znamy wysokość emerytury Teresy Lipowskiej. Aktorka "M jak miłość" nie może narzekać

20 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Teresa Lipowska jest jedną z tych gwiazd, które zdecydowały się zdradzić wysokość swojej emerytury. Okazuje się, że na tle innych celebrytów aktorka “M jak miłość” wypada naprawdę dobrze. Jakie świadczenie otrzymuje?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką emeryturę otrzymuje Teresa Lipowska
  • Jak wypada na tle innych gwiazd
  • Kto i dlaczego narzeka na wysokość swojego świadczenia

Teresę Lipowską większość Polaków kojarzy przede wszystkim z serialem “M jak miłość” i jej rolą Barbary Mostowiak. Teraz aktorka ujawniła, jaką emeryturę otrzymuje za lata swojej pracy.

Teresa Lipowska - jaką otrzymuje emeryturę?

W marcu emeryci otrzymają podwyżkę świadczeń. Jednak w przypadku gwiazd dodatkowa kwota może być właściwie niezauważalna. Wszystko ze względu na to, że artyści rzadko kiedy otrzymują umowy o pracę. Umowy o dzieło i zlecenie, na podstawie których zazwyczaj wykonują swój zawód, są niestabilne i nie gwarantują wysokiej emerytury.

Teresa Lipowska postanowiła podzielić się wysokością swojej emerytury. Jak pisze portal kobieta.wp.pl aktorka dostaje 2 200 zł brutto, czyli 2 000 zł na rękę. “Super Express” wyliczył, że po waloryzacji emerytur Lipowska otrzyma o 90 zł więcej.

Innymi gwiazdami, których znana jest wysokość emerytur, są Alicja Majewska, Maryla Rodowicz czy Sławomir Świerzyński.

W W "Ranczu" byli małżeństwem, prywatnie skończyli w sądzie. W tle molestowanie i przemocCzytaj dalej

Emerytury gwiazd

Jak przyznała Alicja Majewska, jurorka programu “The Voice Senior”, otrzymuje ona niewiele ponad 1000 złotych emerytury. Jak z kolei donosi “Super Express”, świadczenie Maryli Rodowicz wynosi 1600 złotych.

Gwiazdą, która najbardziej narzeka na wysokość swojej emerytury, jest Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full. Dwa lata temu w programie “Pytanie na Śniadanie” artysta żalił się, że wysokość jego emerytury wyniesie 386 złotych.

Sytuację Sławomira Świerzyńskego skomentował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:

- Pan Sławomir pokazał przed programem, stąd wiem, ile ma zgromadzone na swoim koncie. Dlatego śmiem twierdzić, że przez większość swojego życia nie płacił składek do ZUS tylko gdzie indziej. To jest kwota, która jest można powiedzieć, 10 procent tego, co ludzie gromadzą na swoich kontach, żeby mieć minimalną emeryturę - cytował portal bezprawnik.pl.

Przypomnijmy, że w Polsce najniższa emerytura od marca ma wynosić 1250 zł.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: kobieta.wp.pl / wiadomosci.wp.pl / se.pl / bezprawnik.pl

Następny artykuł