Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tina Turner nie żyje, miała 83 lata. Świat żegna światowej sławy piosenkarkę
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.05.2023 20:57

Tina Turner nie żyje, miała 83 lata. Świat żegna światowej sławy piosenkarkę

Tina Turner
fot. Splash News/EAST NEWS

Właśnie przekazano dramatyczne wieści. W wieku 83 lat odeszła wybitna piosenkarka Tina Turner. Artystka zmarła po długiej chorobie w swoim domu niedaleko Zurychu.

Informację o śmierci legendarnej wokalistki przekazała za amerykańskimi mediami agencja Reutera. Wieści te potwierdzono również za pomocą pożegnalnego wpisu w oficjalnych social mediach gwiazdy.

Nie żyje Tina Turner

Właśnie przekazano przygnębiające wieści zza oceanu. Agencja Reuters poinformowała o nagłej i niespodziewanej śmierci legendarnej wokalistki. 24 maja 2023 roku zmarła Tina Turner. Wybitna artystka miała 83 lata.

Wiadomość o odejściu gwiazdy przekazał amerykańskim mediom jej rzecznik prasowy. Obecnie przykra informacja została potwierdzona przez agencję prasową Reutera. Legendę muzyki pożegnano również na jej profilu na Facebooku.

— Dziś żegnamy drogą przyjaciółkę, która pozostawia nam swoje największe dzieło: swoją muzykę. Jej rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. Tina, będzie nam Ciebie bardzo brakować — czytamy na profilu Tiny Turner w social mediach.

Córka Dariusza Gnatowskiego ma już 28 lat. Od maleńkości przypomina swojego ojca

Wstrząsające wieści. Nie żyje Tina Turner

Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego piosenkarka zmarła w swoim domu w Szwajcarii. Tina Turner od dłuższego czasu zmagała się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi i przebywała w swojej posiadłości w Kusnacht niedaleko Zurychu.

Gwiazda chorowała od dawna. Kilka lat temu usłyszała przerażającą diagnozę - lekarze wykryli u niej nowotwór jelita grubego. Pomimo wczesnego stadium rozwoju, niezbędna okazała się wykańczająca chemioterapia, która doprowadziła do ostrej niewydolności nerek.

Tina Turner rozważała nawet samobójstwo - wtedy też pojawił się dawca, którym został jej mąż. Niestety operacja z 2017 roku nie powiodła się, a organizm wokalistki przez długi czas walczył z przyjęciem organu.

W wieku 83 lat zmarła Tina Turner

Tina Turner, a właściwie Anna Mae Bullock, przyszła na świat 26 listopada 1939 roku w Nutbush. Uznawana jest za prawdziwą legendę muzyki i ikonę rocka lat osiemdziesiątych XX wieku.

Wielu nazywa ją najbardziej dochodową i cenioną artystką w branży. Otrzymała ponad 100 nominacji do nagród muzycznych, w tym aż osiem do prestiżowej Grammy, co czyni ją najbardziej nagradzaną artystką rock and rollową w historii przemysłu fonograficznego.

Tagi: śmierć