Swiatgwiazd.pl Foto Tłum gwiazd na premierze "Hamleta": Wojewódzki ze śliczną blondynką, Olejnik z partnerem, Rusin z ukochanym...
fot. KAPiF

Tłum gwiazd na premierze "Hamleta": Wojewódzki ze śliczną blondynką, Olejnik z partnerem, Rusin z ukochanym...

13 kwietnia 2025
Autor tekstu: Kacper Kulaszewski

Premiera "Hamleta” w reżyserii Jana Englerta była czymś więcej niż spektaklem - była prawdziwym wydarzeniem sezonu, a budynek Teatru Narodowego aż pękał w szwach od natłoku gwiazd.

Wielkie wydarzenie w Teatrze Narodowym

12 kwietnia 2025 roku Teatr Narodowy w Warszawie przyciągnął do siebie wielu przedstawicieli artystycznej Polski. Tego wieczoru odbyła się w nim uroczysta premiera "Hamleta” w reżyserii Jana Englerta - wydarzenie wyjątkowe nie tylko ze względu na sam spektakl, ale przede wszystkim z powodu pożegnania Englerta z funkcją dyrektora artystycznego teatru.

To właśnie on przez lata nadawał ton temu miejscu, budując jego renomę i repertuar z najwyższej półki. Nic dziwnego, że premiera szybko przerodziła się w towarzyskie i kulturalne wydarzenie sezonu, na które tłumnie przybyły największe nazwiska świata mediów, sztuki i polityki.

Jan Englert fot. KAPiF
Jan Englert fot. KAPiF
Zjawiskowa Socha w rockowej stylizacji na imprezie. I wtedy stanęła pod światło...
Justyna Steczkowska pokazała córkę. Tak wygląda 12-letnia Helenka. Wykapana mama

Jan Englert kończy pracę

"Hamlet” to ponadczasowa tragedia Williama Szekspira , napisana na przełomie XVI i XVII wieku, która wciąż porusza widzów swoją głębią, dramatyzmem i uniwersalnym przekazem. Tym razem historia duńskiego księcia, pogrążonego w rozpaczy i rozdartego między zemstą a moralnością, została zaprezentowana z rozmachem godnym klasyki światowego dramatu. Spektakl Englerta przyciągnął gwiazdy, które tłumnie zjawiły się na premierze .

Przedstawieniem Hamleta Jan Englert wieńczy dwadzieścia osiem sezonów swojej pracy artystycznej w Teatrze Narodowym. Z dramatem Shakespeare’a zmierzył się już po raz kolejny. W Teatrze Telewizji grał tytułową rolę w przedstawieniu przygotowanym w 1974 roku przez Gustawa Holoubka, w 1985 roku Hamleta reżyserował, a wiele lat później, w roku 2019, był Duchem Ojca Hamleta w spektaklu w reżyserii Michała Kotańskiego - czytamy na oficjalnej stronie Teatru Narodowego.

Tłum gwiazd na premierze "Hamleta"

Wśród gości pojawili się również liczni aktorzy, reżyserzy, dziennikarze i politycy - prawdziwa śmietanka towarzyska Warszawy . Z grona znanych aktorów widzieliśmy między innymi Daniela Olbrychskiego i Andrzeja Seweryna. Pojawili się również przedstawiciela środowiska dziennikarskiego- z Moniką Olejnik, Kubą Wojewódzkim i Kingą Rusin na czele.

Wieczór był pełen emocji, klasy i teatralnego kunsztu, czyli wszystkiego, czego można oczekiwać od tak wyjątkowej premiery.

Tomasz Ziółkowski, Monika Olejnik fot. KAPiF.jpg
Tomasz Ziółkowski, Monika Olejnik fot. KAPiF.
Kinga Rusin i Marek Kujawa fot. KAPiF.jpg
Kinga Rusin i Marek Kujawa fot. KAPiF
Krzysztof Zalewski fot. KAPiF.jpg
Krzysztof Zalewski fot. KAPiF
Krystyna Demska-Olbrychska i Andrzej Olbrychski fot. KAPiF.jpg
Krystyna Demska-Olbrychska i Andrzej Olbrychski fot. KAPiF
Katarzyna Kubacka-Seweryn i Andrzej Seweryn fot. KAPiF.jpg
Katarzyna Kubacka-Seweryn i Andrzej Seweryn fot. KAPiF
Katarzyna Kolenda-Zaleska fot. KAPiF.jpg
Katarzyna Kolenda-Zaleska fot. KAPiF
Kuba Wojewódzki fot. KAPiF.jpg
Kuba Wojewódzki fot. KAPiF
Arkadiusz Janiczek fot. KAPiF.jpg
Arkadiusz Janiczek fot. KAPiF
Robert Więckiewicz fot. KAPiF.jpg
Robert Więckiewicz fot. KAPiF
Minister Kultury Hanna Wróblewska fot. KAPiF.jpg
Minister Kultury Hanna Wróblewska fot. KAPiF.jpg
Był Allan, teraz jest ONA! Bart Pniewski z córką znaleźli nową towarzyszkę na eventy
Markowska zaszyła się z mężem w Sopocie. Paparazzi zrobili im zdjęcia, których sami by nie pokazali
Obserwuj nas w
autor
Kacper Kulaszewski

Student filologii angielskiej z doświadczeniem w nauczaniu indywidualnym. Interesuje się szeroko pojętą popkulturą, zwłaszcza grami, filmami i muzyką.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle polityka quizy