Swiatgwiazd.pl > Newsy > To działo się w trzecim odcinku "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Znamy zwycięzcę!
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 15.09.2023 22:12

To działo się w trzecim odcinku "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Znamy zwycięzcę!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Kto wygrał trzeci odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo fot. kadr Polsat

Za nami trzeci odcinek “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co działo się? W kogo wcieliły się gwiazdy? Kto wygrał? Emocji przed kamerami nie brakowało. 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: kontrowersje w nowej edycji

Program “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na stałe wpisał się do ramówki stacji. Ostatnio jednak musiał zmierzyć się ze sporymi zmianami i roszadami. Nie wszystkie decyzje spodobały się widzom. Po niemal dekadzie współpracy z formatem pożegnała się Kasia Skrzynecka. 

Po zwolnieniu jurorki trudną decyzję podjął także Piotr Gąsowski, który uniósł się honorem i postanowił zrezygnować ze swojej posady. Jego miejsce u boku Macieja Dowbora zajął powracający do Polsatu po długiej przerwie Maciej Rock. 

Maciej Rock fot. KAPiF
Maciej Rock fot. KAPiF
Tak rozpoczęła się najnowsza edycja "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Rozszalały tłum i helikopter na dachu

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": afera po występie Kuby Szmajkowskiego

W 19. edycji lubianego przez widzów Polsatu programu nie brakuje emocji, a także kontrowersji. Drugi odcinek programu wygrał Kuba Szmajkowski, który wcielił się w rapera Kendricka Lamara. Jego występ, chociaż spodobał się jurorom, to został źle odebrany przez niektórych widzów, ale przede wszystkim zagraniczną prasę.

 Afera rozpętała się przez to, że biały mężczyzna odegrał rolę czarnoskórego rapera. W kontekście programu pojawiły się komentarze o rasistowskim “blackface”. Po trwającym kilka dni zamieszaniu sam Kuba Szmajkowski postanowił wydać oświadczenie, w którym przekazał, że czuje się dotknięty takimi opiniami. 

Kto wygrał trzeci odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

W trzecim odcinku jak zwykle na scenie pojawiło się ośmioro uczestników, którzy zaprezentowali się przed publicznością, widzami i jurorami w nowych odsłonach. Rywalizację rozpoczął Kuba Szmajkowski. Następnie na scenie pojawił się Jakub Gąsowski. Publiczność rozruszała jednak Magdalena Kumorek, która wykonała piosenkę Michaela Jacksona “The way you make me feel”.

Ja wstanę z szacunku do niebywałej pracy, którą tutaj wykonałaś. Naprawdę twój syn może być z ciebie dumny. Były takie momenty, że byłaś po prostu Michaelem Jacksonem. No oczywiście były takie tam drobiazgi, ale oczywiście, król jest tylko jeden. Jednak w momencie, kiedy weszłaś w śpiewanie pełnym głosem to miałaś takie zjawiskowo do złudzenia podobne momenty do niego. To naprawdę jest niebywałe. I barwa i ruch, po prostu wow! – oceniła jej występ Małgorzata Walewska.

Magdalena Kumorek jako Michael Jackson fot. kadr Polsat
Magdalena Kumorek jako Michael Jackson fot. kadr Polsat

Z jednym z najtrudniejszych zadań tego odcinka zmierzyła się Jagoda Szydłowska. Jej wylosowany utwór „Temperature/Breaukt” Seana Paula wymagał ogromu pracy. 

Nie wyrzuciłbym tych setek tysięcy słów. Nie nauczyłbym się tego w miesiąc. A ty to zrobiłaś tylko w kilka dni, bo jeszcze choreografia dochodziła, ta cała swoboda. Wyszłaś jak facet, jak Sean Paul. To wszystko było ok. Troszeczkę barwowo mi to nie pasowało z oryginałem. To są tylko takie niuansiki, ale dziękuję za dzisiaj – ocenił od serca Robert Janowski. 

Jagoda Szydłowska jako Sean Paul fot. kadr Polsat
Jagoda Szydłowska jako Sean Paul fot. kadr Polsat

Chociaż każdy w tym odcinku wykonał ogrom pracy, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Ten odcinek wygrał Nick Sickler jako Mick Jagger. Czek na 10 tys. przekazał na rzecz fundacji dla zwierząt Amstatffy niczyje. 

Nick Sincler jako Mick Jagger fot. kadr Polsat
Nick Sinckler jako Mick Jagger fot. kadr Polsat