Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy O nas
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił nazwisko legendy. Wszyscy na to czekali
Magdalena Szymańska
Magdalena Szymańska 28.06.2026 08:27

Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił nazwisko legendy. Wszyscy na to czekali

Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił nazwisko legendy. Wszyscy na to czekali
fot. KAPiF

Jurek Owsiak oficjalnie to ogłosił. Plotki się potwierdziły. Padło wielkie nazwisko.

Nadchodzi Pol'and'Rock Festival

W ostatnich miesiącach wokół Jerzego Owsiaka pojawiło się wiele spekulacji dotyczących jego przyszłości w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wszystko za sprawą wywiadu, w którym przyznał, że zamierza ograniczyć swoją codzienną aktywność w fundacji i stopniowo przekazywać część obowiązków współpracownikom. 

Słowa o tym, że „ja swoje zrobiłem” oraz stwierdzenie, iż „nie trzeba być dyrygentem do samego końca”, sprawiły, że w mediach i wśród internautów zaczęły pojawiać się plotki o możliwym odejściu Owsiaka z WOŚP. W rzeczywistości twórca Orkiestry wyraźnie zaznaczył jednak, że nie zamierza rezygnować z funkcji prezesa zarządu. Zapowiedział jedynie zmianę swojej roli – chce oddać więcej odpowiedzialności zespołowi, pozostając jednocześnie twarzą fundacji i nadal prowadząc finały WOŚP.

Jurek Owsiak oficjalnie ogłosił nazwisko legendy. Wszyscy na to czekali
Jurek Owsiak, fot. KAPIF

Owsiak ogłosił gościa festiwalu

Jerzy Owsiak w ostatnich tygodniach wyraźnie zwiększył swoją aktywność w mediach społecznościowych. Powód jest prosty – zbliża się kolejna edycja Pol'and'Rock Festival, dlatego na oficjalnych profilach organizatora regularnie pojawiają się nowe informacje dotyczące wydarzenia. Jeszcze jakiś czas temu szef WOŚP zapowiadał, że zamierza ograniczyć obecność w sieci, jednak przed festiwalem postawił na bezpośredni kontakt z uczestnikami.

W czwartek pojawił się komunikat, na który czekało wiele osób śledzących przygotowania do imprezy. Owsiak opublikował nagranie, w którym oficjalnie potwierdził wcześniejsze doniesienia dotyczące jednego ze specjalnych gości tegorocznej edycji. Tym razem wybór padł na postać doskonale znaną nie tylko fanom nauki, ale również wszystkim, którzy śledzili ostatnie sukcesy polskiej astronautyki.

Organizator przypomniał przy okazji wydarzenie sprzed roku. W nagraniu wspomniał, że właśnie mija rocznica lotu Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego w kosmos. To nawiązanie nie było przypadkowe, bo astronauta odegra ważną rolę także podczas tegorocznego Pol'and'Rock Festival.

To zaledwie rok minął, kiedy o [Sławoszu - przyp. red.] mówiło się bardzo dużo, bo była to pierwsza polska misja na międzynarodową stację kosmiczną (...) nasz astronauta wystartował w stronę nieba.

Jerzy Owsiak potwierdził, że legendarny astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski będzie jednym z gości tegorocznego Pol'and'Rock Festival. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2026 roku na terenie lądowiska Czaplinek-Broczyno. Oprócz koncertów organizatorzy tradycyjnie przygotowują również spotkania z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi różne środowiska.

Sławosz Uznański-Wiśniewski będzie naszym gościem 1 sierpnia o godzinie 13:00 na Akademii Sztuk Przepięknych - zapowiedział oficjalnie Owsiak.

Informacja szybko zwróciła uwagę internautów, ponieważ wcześniejsze doniesienia nie były oficjalnie potwierdzone. Dopiero czwartkowy komunikat rozwiał wszelkie wątpliwości i przesądził, że Uznański-Wiśniewski znajdzie się w gronie gości tegorocznej edycji wydarzenia.

Owsiak wspomniał o złotym serduszku

Podczas nagrania Jerzy Owsiak wrócił również do historii związanej z lotem astronauty. 

To zaledwie rok minął, kiedy o nim mówiło się bardzo dużo, bo była to pierwsza polska misja na międzynarodową stację kosmiczną (...) nasz astronauta wystartował w stronę nieba - mówi Owsiak

Przypomniał, że Sławosz Uznański-Wiśniewski zabrał ze sobą w kosmos specjalne, złote serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten symbol WOŚP towarzyszył mu podczas misji i po powrocie stał się wyjątkową pamiątką.

To było dla nas tym bardziej ważne, że Sławosz wziął ze sobą nasze złote serduszko [WOŚP - przyp. red.]. I z takim naszym specjalnym złotym serduszkiem z ostatniego 32. finału Sławosz poszybował w kosmosie. Nawet nam pokazał serduszko na tle kosmosu, na tle naszego globu, na którym mieszkamy. I wszyscy patrzyliśmy, jak to się potoczy. I potoczyło się świetnie" - mówił w filmiku

Owsiak podkreślił, że przedmiot nie zakończył swojej historii na samej wyprawie. Złote serduszko zostało później wystawione na aukcję organizowaną w ramach finału WOŚP. Licytacja zakończyła się kwotą 1,3 miliona złotych, a cały dochód trafił na wsparcie celu corocznej zbiórki fundacji.

Serduszko zostało wylicytowane za 1 milion i 300 tys. zł., co wzmocniło nasz finał (...) Drug kosmos, który przeżywamy to zakupy sprzętu (...)" - dodał na koniec.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Tagi: Jerzy Owsiak
Wybór Redakcji