To on jest partnerem Szemplińskiej. Chłopaka Alicji też zna cała Polska. Fani nie wiedzieli, że są razem
Alicja Szemplińska w drodze na eurowizyjną scenę nie była zdana wyłącznie na siebie. W kluczowym okresie przygotowań mogła liczyć na wsparcie bliskich, a szczególnie partnera, który miał realny wpływ na brzmienie i ostateczny kształt utworu „Pray”.
Związek i wspólna pasja do muzyki. To z nim spotyka się Alicja Szemplińska
Reprezentująca Polskę w 70. Konkursie Piosenki Eurowizji artystka od kilku lat tworzy związek z raperem Łukaszem Hodakowskim, występującym pod pseudonimem Hodak. Ich relacja od początku opiera się nie tylko na uczuciu, ale również na wspólnej pasji do muzyki i wzajemnym inspirowaniu się twórczo.
Artyści chętnie łączą swoje światy muzyczne – pop i rap – co słychać w ich projektach. Pierwszym wspólnym utworem był singiel „Spójrz” z 2021 roku, który spotkał się z dużym zainteresowaniem fanów i pokazał, że ich współpraca ma potencjał na dłużej. Od tego czasu regularnie pracują razem w studiu, rozwijając swoje brzmienie i szukając nowych kierunków artystycznych.

Wsparcie w życiu i karierze. Tak wygląda związek Alicji Szemplińskiej
Szemplińska wielokrotnie podkreślała, że obecność partnera daje jej poczucie stabilizacji w wymagającym świecie show-biznesu. Wsparcie, jakie od niego otrzymuje, wykracza daleko poza życie prywatne i obejmuje również decyzje zawodowe oraz proces twórczy.
Był dla mnie wsparciem przez ostatnie trzy lata mojej kariery, nie tylko w strefie prywatnej, ale też w strefie zawodowej. Mogłam zawsze liczyć na niego, bo on też jest dłużej w branży muzycznej niż ja. Fajnie jest mieć przy sobie osobę, która (…) rozumie, jak wygląda ten świat, jak wygląda branża– wyznała w rozmowie z WP.
Dzięki tej relacji artystka zyskała większą pewność siebie i odwagę do eksperymentowania z formą. Jak sama przyznaje, możliwość konsultowania pomysłów z kimś, kto zna realia rynku muzycznego, jest dla niej ogromnym atutem – szczególnie w kontekście tak dużego wydarzenia jak Eurowizja.
Wpływ na utwór „Pray”. Jak partner pomógł Alicji Szemplińskiej?
Eurowizyjna propozycja „Pray” to nie tylko emocjonalna ballada, ale również przykład otwarcia się na nowe środki wyrazu. W utworze pojawiają się elementy inspirowane rapem, które wyróżniają go na tle innych konkursowych kompozycji i nadają mu nowoczesny charakter.
Co ciekawe, jeden z najbardziej charakterystycznych momentów piosenki powstał zupełnie spontanicznie. Chodzi o nietypowy dźwięk wydany przez wokalistkę, który ostatecznie stał się jednym z jej znaków rozpoznawczych. Jak się okazuje, to właśnie Hodak przekonał ją, by nie rezygnować z tego elementu.
Zrobiłam to dla śmiechu i totalnie nie sądziłam, że to finalnie zostanie w piosence. Ale właśnie był Łukasz ze mną i on powiedział: „Nie, to musicie zostawić, w ogóle nie ma opcji, żeby to wyrzucić. To będzie znak charakterystyczny tej piosenki – ujawniła piosenkarka.
Raper nie tylko doradzał podczas pracy nad utworem, ale również pojawił się w towarzyszącym mu teledysku, co dodatkowo podkreśla ich artystyczną więź. Wszystko wskazuje na to, że duet prywatno-zawodowy Szemplińskiej i Hodaka to jeden z kluczowych filarów jej obecnego etapu kariery – także na międzynarodowej scenie.
