Swiatgwiazd.pl
Tomasz Raczek skrytykował filmy z kobiecym głosem.

instagram.com/tomekraczek

Tomasz Raczek wyraził opinię na temat filmów z głosem kobiecym

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Tomasz Raczek opublikował wpis na swoim Facebooku, pod którym pojawiło się mnóstwo komentarzy. To, co napisał, wzbudziło wiele kontrowersji. Znany krytyk filmowy wyznał, że nie lubi filmów czytanych kobiecym głosem.

Tomasz Raczek jest znanym polskim krytykiem filmowym. Przez wiele lat prowadził programy telewizyjne, w których poruszana była tematyka filmowa. Teraz prowadzi swój kanał na Youtube. Z jego zdaniem zawsze liczyło się wielu. Jednak to, co opublikował na swoim Facebooku, sprawiło, że opinie jego obserwatorów zostały podzielone. 

Tomasz Raczek o filmach z kobiecym głosem 

- Wiem, że to zabrzmi niezgodnie z duchem czasów ale nie daję rady oglądać filmów czytanych głosem kobiecym - napisał na Facebooku. 

Pod wpisem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele z nich podzielało opinię pana Tomasza, wskazując jako wyjątek Krystynę Czubównę. 

- Przyznam, że mam podobnie - poza Boginią Czubówną. No ale to inna bajka - brzmiał jeden z komentarzy. 

Mimo początkowej akceptacji wpisu wkrótce pojawiło się także kilka opinii, które postawiły Tomasza Raczka w bardzo złym świetle. Internauci zasugerowali mu, że zachował się nieelegancko, a jego zdanie jest po prostu wynikiem przyzwyczajenia do męskich lektorów, których jest o wiele więcej. 

Krytyka pod adresem Raczka 

- Naprawdę? Wydaje mi się, że filmy przyrodnicze, gdzie lektorem jest pani Krystyna Czubówna to niedościgniona klasyka - wzór z Sevres niemalże. Może lepiej napisać, że filmu ze złym lektorem nie sposób obejrzeć. Płeć nie ma znaczenia. Ileż audiobooków zepsuli lektorzy mężczyzni ... i kobiety - zasugerowała jedna z internautek. 

Na tym jednak się nie skończyło. Kolejne komentarze w jeszcze bardziej dosadny sposób krytykowały wpis dziennikarza. Sugerowały, że Raczek wyraża coraz bardziej kontrowersyjne i niespójne opinie, które zdradzają nietolerancyjne poglądy. Czy faktycznie wpis Tomasza Raczka był obraźliwy? 

- Zostałem wychowany na »Czarodziejce z Księżyca« czytanej przez Danutę Stachyrę oraz filmach czytanych przez Krystynę Czubównę, więc całkowicie nie rozumiem toku rozumowania. Kolejnego zresztą po pana opinii na temat nowych kategorii akceptacji produkcji do nominacji Oscarów. Coraz mniej zrozumiałe wydają mi się pana poglądy i opinie, bo też coraz mniej wspólnego mają z tolerancją, akceptacją i brakiem uprzedzeń - napisał jeden z obserwatorów. 

Cóż, zdania ewidentnie były podzielone. Wśród internautów znalazło się wiele osób, które nie widziały nic kontrowersyjnego we wpisie Raczka. Co ciekawe, dużo osób utożsamiało się z jego opinią. Mimo to na portalach internetowych pojawiły się artykuły opisujące całe zdarzenie, a pod nimi dyskusje, które wciąż nie są przesądzone. Czy wpis dziennikarza był niestosowny? 

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Zofia Zborowska ujawniła planowane imiona dzieci, internauci są zdumieni

  • Aleksander Kwaśniewski opowiedział o powikłaniach po koronawirusie

  • Członek ekipy Dowbor opowiedział o kulisach "Nasz nowy dom"

Źródło: Plejada.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >