Tomasz Raczek skrytykował filmy z kobiecym głosem. Żródło: instagram.com/tomekraczek

Tomasz Raczek wyraził opinię na temat filmów z głosem kobiecym

5 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Tomasz Raczek opublikował wpis na swoim Facebooku, pod którym pojawiło się mnóstwo komentarzy. To, co napisał, wzbudziło wiele kontrowersji. Znany krytyk filmowy wyznał, że nie lubi filmów czytanych kobiecym głosem.

Tomasz Raczek jest znanym polskim krytykiem filmowym. Przez wiele lat prowadził programy telewizyjne, w których poruszana była tematyka filmowa. Teraz prowadzi swój kanał na Youtube. Z jego zdaniem zawsze liczyło się wielu. Jednak to, co opublikował na swoim Facebooku, sprawiło, że opinie jego obserwatorów zostały podzielone.

Tomasz Raczek o filmach z kobiecym głosem

- Wiem, że to zabrzmi niezgodnie z duchem czasów ale nie daję rady oglądać filmów czytanych głosem kobiecym - napisał na Facebooku.

Pod wpisem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele z nich podzielało opinię pana Tomasza, wskazując jako wyjątek Krystynę Czubównę.

- Przyznam, że mam podobnie - poza Boginią Czubówną. No ale to inna bajka - brzmiał jeden z komentarzy.

Tomasz Ciachorowski opowiedział o wspomnieniach z dzieciństwa: Tomasz Ciachorowski opowiedział o wspomnieniach z dzieciństwa: "Znoś dzielnie docinki i szykany ze strony rówieśników"Czytaj dalej

Mimo początkowej akceptacji wpisu wkrótce pojawiło się także kilka opinii, które postawiły Tomasza Raczka w bardzo złym świetle. Internauci zasugerowali mu, że zachował się nieelegancko, a jego zdanie jest po prostu wynikiem przyzwyczajenia do męskich lektorów, których jest o wiele więcej.

Krytyka pod adresem Raczka

- Naprawdę? Wydaje mi się, że filmy przyrodnicze, gdzie lektorem jest pani Krystyna Czubówna to niedościgniona klasyka - wzór z Sevres niemalże. Może lepiej napisać, że filmu ze złym lektorem nie sposób obejrzeć. Płeć nie ma znaczenia. Ileż audiobooków zepsuli lektorzy mężczyzni ... i kobiety- zasugerowała jedna z internautek.

Na tym jednak się nie skończyło. Kolejne komentarze w jeszcze bardziej dosadny sposób krytykowały wpis dziennikarza. Sugerowały, że Raczek wyraża coraz bardziej kontrowersyjne i niespójne opinie, które zdradzają nietolerancyjne poglądy. Czy faktycznie wpis Tomasza Raczka był obraźliwy?

- Zostałem wychowany na »Czarodziejce z Księżyca« czytanej przez Danutę Stachyrę oraz filmach czytanych przez Krystynę Czubównę, więc całkowicie nie rozumiem toku rozumowania. Kolejnego zresztą po pana opinii na temat nowych kategorii akceptacji produkcji do nominacji Oscarów. Coraz mniej zrozumiałe wydają mi się pana poglądy i opinie, bo też coraz mniej wspólnego mają z tolerancją, akceptacją i brakiem uprzedzeń - napisał jeden z obserwatorów.

Cóż, zdania ewidentnie były podzielone. Wśród internautów znalazło się wiele osób, które nie widziały nic kontrowersyjnego we wpisie Raczka. Co ciekawe, dużo osób utożsamiało się z jego opinią. Mimo to na portalach internetowych pojawiły się artykuły opisujące całe zdarzenie, a pod nimi dyskusje, które wciąż nie są przesądzone. Czy wpis dziennikarza był niestosowny?

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plejada.pl

Następny artykuł