Top model - Anna Markowska Żródło: kadr z programu "Top Model"/player.pl

Gwiazda Top Model pokazała zdjęcie z czasu, gdy walczyła z rakiem. „Miałam żyć 2 miesiące”

4 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Anna Markowska – uczestniczka, która zajęła 3. miejsce w 7. edycji programu Top Model – opublikowała zdjęcia z okresu, kiedy walczyła z nowotworem. Wystosowała także ważny apel do internautów. Miała ku temu ważny powód.

  • 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem
  • Z tego powodu Anna Markowska zaapelowała do Polaków
  • Uczestniczka 7. edycji „Top Model” wróciła pamięcią do okresu, w którym sama walczyła z nowotworem
  • Opublikowała porażające zdjęcie

Anna Markowska dała się poznać jako sympatyczna, wysportowana, a przede wszystkim piękna uczestniczka 7. edycji „Top Model”. Młoda dziewczyna od samego początku nie ukrywała jednak, że ma za sobą trudną historię. Przez ponad trzy lata walczyła o życie z podstępnym wrogiem – nowotworem złośliwym głowy.

Anna Markowska i jej walka z chorobą

Anna Markowska od zawsze marzyła o tym, żeby być modelką. Aby spełnić swoje marzenia, zgłosiła się do programu „Top Model”, w którym jurorzy od razu pokochali jej urodę. Ostatecznie dziewczyna dotarła do finału i zajęła nim 3. miejsce. Przegrała ze zwyciężczynią Kasią Szklarczyk i Hubertem Gromadzkim, który był drugi.

- Wejście w świat mody był dla mnie niesamowitym szczęściem (…). Na co dzień nie jestem pewną siebie osobą, ale w momencie, w którym wychodziłam na wybieg, czułam się jak gwiazda rocka – mówiła jeszcze podczas programu.

Zajęcie 3. miejsca w „Top Model” było dla Anny Markowskiej niewątpliwym sukcesem. Przed udziałem w programie dziewczyna zdobyła jednak dużo cenniejszą rzecz – życie. Choć lekarze dawali jej zaledwie dwa miesiące, modelka walczyła z nowotworem złośliwym głowy trwała przez ponad trzy lata.

Odważne zdjęcia Oliwii Bieniuk trafiły do sieci. 18-latka wiele odsłoniłaOdważne zdjęcia Oliwii Bieniuk trafiły do sieci. 18-latka wiele odsłoniłaCzytaj dalej

- Przeszłam niesamowitą i bardzo ciężką drogę… której nie jesteście w stanie sobie wyobrazić jeśli nie przeszliście podobnego dramatu. Wyszłam z nowotworu złośliwego, choć miałam żyć 2 msc – napisała na swoim Instagramie.

Ania przeszła 5 operacji i 2 przeszczepy. Przez 4 miesiące była karmiona tylko przez sondę, a dodatkowo coraz częściej zaczynała się dusić. W pewnym momencie nie mogła mówić – lekarze przyszyli jej bowiem język do podniebienia. Dziś jest silniejsza i apeluje do Polaków.

Apel i porażające zdjęcie Anny Markowskiej

4 lutego każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Anna Markowska, której udało się wygrać z nowotworem, opublikowała serię zdjęć i znaczący wpis na swoim profilu na Instagramie. Przypomniała odbiorcom, jak ważne są badania profilaktyczne.

- DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM – 4 luty. Największa szansa na wyzdrowienie to PROFILAKTYKA i nie odkładanie tego na później! Badania to chwila z życia, a w chorobie tych chwil brakuje… KAŻDEMU może się to przytrafić, dotyczy to również CIEBIE, niezależnie od tego czy palisz, ćwiczysz i co jesz czy ile masz lat – zaapelowała.

Markowska wspomniała także okres, w którym sama musiała zmierzyć się z chorobą. Przyznała, że choć walka kosztowała ją wiele wysiłku, zmieniła jej spojrzenie na otaczający ją świat.

- Dziś patrzę na życie inaczej, chłonę każdą chwilę i cieszę się, że tak to moje życie mi wynagrodziło… nie jestem w stanie mojego szczęścia opisać. I chcę wam powiedzieć jedno, NIE OCENIAJCIE i NIE PORÓWNUJCIE się z nikim, inspirujcie się i bierzcie co pozytywne !!! JEŚLI ZAZDROŚCICIE CZEGOKOLWIEK i czujecie złość zastanówcie się co się z wami dzieje – dodała.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, Jastrząb Post

Następny artykuł