Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tragedia w zespole Wilki. Pożar strawił dom. Muzycy apelują o pomoc
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 07.06.2024 13:38

Tragedia w zespole Wilki. Pożar strawił dom. Muzycy apelują o pomoc

Robert Gawliński
fot. KAPiF

W ekipie zespołu Wilki doszło do ogromnego dramatu. Pożar zabrał jednemu z artystów dom. Muzycy zwrócili się do swoich fanów z apelem o wsparcie.

Zespół Wilki legendą polskiej muzyki

Formacja Wilki narodziła się na początku lat 90. Jej niekwestionowanym liderem stał się Robert Gawliński, znany z takich zespołów jak Madame i Opera. Pomimo licznych zmian personalnych, zespół przystąpił do nagrywania swojego debiutanckiego albumu w składzie: Robert Gawliński, Michał Rollinger (klawisze), Adam Żwirski (bas) i Darek Nowak (perkusja). 

Niestety, na początku sesji nagraniowej śmierć niespodziewanie zabrała Adama Żwirskiego. To jemu dedykowany został utwór "Son Of The Blue Sky", który stał się pierwszym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych przebojów Wilków.

Po kilku latach przerwy w współpracy z TVP, zespół Roberta Gawlińskiego powrócił do łask tego nadawcy publicznego i wziął udział w 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Ich występ zachwycił publiczność festiwalową i zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach społecznościowych.

Teraz wyszło na jaw, że podczas występu w domu jednego z mężczyzn wydarzyła się tragedia.

Robert Gawliński zaczął obrażać fanów ze sceny. Padło wiele przykrych słów. Ludzie byli w szoku Maciej Dowbor odpowiedział na mocny komentarz Jakimowicza. W sieci zagrzmiało

Mężczyźnie współpracującemu z Wilkami

Niestety, podczas uroczystego powrotu na opolską scenę, jeden z techników zespołu Wilków doświadczył ogromnego dramatu. 

Człowiek współpracujący z zespołem Wilków założył stronę zbiórki online, gdzie opowiedział o tragedii, jaka go dotknęła. Z jego internetowego apelu wynika, że mieszkanie jednego z techników zespołu zostało kompletnie zniszczone przez pożar. Straty objęły również sąsiadów.

1 czerwca 2024 roku w moim mieszkaniu doszło do groźnego pożaru. Bezlitosny żywioł zniszczył znaczną część mojego mieszkania, a co najgorsze, także mieszkania moich sąsiadów. Sytuacja jest trudna zarówno dla mnie, jak i dla innych mieszkańców budynku. W jednej chwili straciliśmy spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zawsze starałem się radzić sobie z trudnościami samodzielnie, ale tym razem postanowiłem zwrócić się do ludzi o złotych sercach z prośbą o wsparcie. Moim marzeniem jest odzyskać własny dach nad głową, mój własny kąt. Aby to osiągnąć, konieczny jest kosztowny remont mieszkania - czytamy w opisie internetowej zbiórki na stronie sczytny-cel.pl.

Muzycy z zespołu postanowili wesprzeć kolegę. 

Wilki apelują o pomoc

Na mediach społecznościowych Wilków została opublikowana prośba o wsparcie internetowej zbiórki, mającej na celu pomóc członkowi ekipy technicznej zespołu w ponownym zdobyciu dachu nad głową.

Kochani, naszemu przyjacielowi i członkowi ekipy technicznej spłonęło mieszkanie. Bardzo prosimy o pomoc w udostępnieniu zbiórki i wpłacie kilku złotych. Dziękujemy. – napisano.

Miejmy nadzieję, że uda się zebrać sumę, która pozwoli mężczyźnie znów odzyskać miejsce do życia. 

 

Muzycy z zespołu Wilki apelują o pomoc, fot. Instagram
Muzycy z zespołu Wilki apelują o pomoc, fot. Instagram
Robert Gawliński, fot. KAPiF
Robert Gawliński, fot. KAPiF