Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tuż przed Wielkanocą Agnieszka Kaczorowska wyznaje: "Nie jesteśmy powiązani z kościołem". Jej córki nie mają chrztu
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 05.04.2023 09:14

Tuż przed Wielkanocą Agnieszka Kaczorowska wyznaje: "Nie jesteśmy powiązani z kościołem". Jej córki nie mają chrztu

Agnieszka Kaczorowska
Fot. KAPiF

Jeszcze nie ucichło zamieszanie po tym, jak Agnieszka Kaczorowska obwieściła koniec współpracy z teatrem Tu i Teraz, a aktorka serwuje fanom nowe rewelacje, które mogą wywołać wiele skrajnych emocji. Tym razem chodzi o brak chrztu jej córek i podejście ich rodziny do religii.

Zaledwie kilka miesięcy temu, tuż przed Bożym Narodzeniem, gwiazda wywołała falę komentarzy po tym, jak otwarcie przyznała się, że jej rodzina ma niewiele wspólnego z kościołem katolickim. Czy równie mocno zbulwersuje jej nowe oświadczenie przed Wielkanocą?

Agnieszka Kaczorowska: córki, rodzina

Kaczorowska poznała tancerza Macieja Pelę w 2017. Już rok później byli po ślubie. Ich pierwsza córka Emilia urodziła się w 2019 roku, a młodsza Gabriela w 2021. Aktorka od dawna deklarowała się jako ateistka. W grudniu 2022 roku udzieliła wywiadu portalowi Plejada. Wtedy przyznała, że jej dziewczynki nie zostały ochrzczone.

W tej samej rozmowie wyjaśniła też, dlaczego nie planują tego sakramentu w przyszłości. Dodała też, że w szkołach nie powinno się uczyć jedynej słusznej religii, lecz powinien zostać wprowadzony przedmiot w stylu edukacji religijnej, na którym uczono by wiedzy o różnych wierzeniach na całym świecie.

Dawid Kubacki przekazał, kiedy jego żona opuści szpital. Ma pewność

Agnieszka Kaczorowska: o chrzcie i religii

Zdaniem Kaczorowskiej „sakramenty zamykają nasze czakry”. To właśnie te słowa wywołały tyle emocji. „Nie chrzciliśmy dziewczynek. Nie jesteśmy powiązani z Kościołem” dodała gwiazda seriali TVP. Zdaniem Agnieszki decyzja wiary lub jej braku powinna należeć do jej córek, kiedy już dorosną. Podobne słowa padły teraz w wywiadzie dla magazynu „Party.”

Są wybory, które musimy podjąć za nasze dzieci, bo jesteśmy ich rodzicami i wiem, że są tacy, którzy uważają, że wybór wiary to wybór, którego jako rodzice powinni dokonać. Ja nie jestem tego zdania, to coś, o czym nie będę decydowała za swoje dzieci. Zwłaszcza że moja głowa i serce jest otwarte na wszystko, co się dzieje na świecie – wyznała aktorka.

Agnieszka Kaczorowska znowu wywoła skandal?

Ja na przykład wierzę, że jest coś więcej niż to, co doświadczamy tutaj. A jak ktoś chce to nazywać, to już jego sprawa. To pewne, że każdy z nas ma ciało, ma emocje, ma ducha. Ta duchowa część jest ważna, żeby o to zadbać. Niech dziewczynki mają swój wybór – wyjaśniła w rozmowie z pismem.

Całkiem niedawno w branży zawrzało po tym, jak Kaczorowska ogłosiła, że została bez ostrzeżenia i wyjaśnienia usunięta ze spektaklu „Ślub doskonały”. Teatr Tu i Teraz zareagował bardzo ostro. 

„Jeżeli Pani Kaczorowska nie zaprzestanie publikowania nieprawdziwych i zniesławiających informacji, deklaruję poinformowanie opinii publicznej o pełnych powodach decyzji i skieruję sprawy na drogę prawną” mogliśmy przeczytać w oświadczeniu. Czy to nie koniec problemów gwiazdy?

Zobacz zdjęcia:

Agnieszka Kaczorowska
Agnieszka Kaczorowska, fot. KAPiF
Agnieszka Kaczorowska
Agnieszka Kaczorowska, fot. KAPiF
Agnieszka Kaczorowska
Agnieszka Kaczorowska, fot. KAPiF

Źródło: Party, Plejada