TVP zwolniło pogodynkę Żródło: East News/Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 12.01.2020. 28. Final Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy.

TVP zwolniło prezenterkę pogody po 20 latach pracy. Powodem serduszko WOŚP

3 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Dyrektorka poznańskiej TVP, Agata Ławniczak, zwolniła pogodynkę, bo ta wystąpiła na wizji z przyklejonym do ubrania czerwonym serduszkiem WOŚP. Patrycja Kasperczak prezentowała pogodę od 20 lat. „Dla wszystkich to był szok” – mówili pracownicy stacji w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

  • Patrycja Kasperczak od 20 lat prezentowała pogodę na antenie TVP Poznań.
  • Dyrektorka stacji zwolniła ją z powodu czerwonego serduszka WOŚP na ubraniu.
  • O promocję WOŚP Agata Ławniczak oskarżyła także innych pracowników stacji.
  • Zapowiedziała kary finansowe.
  • Biuro prasowe TVP wciąż nie odniosło się do sytuacji.

Dyrektorka poznańskiej TVP wpadła w szał, gdy zobaczyła na wizji Patrycję Kasperczak z przyklejonym do ubrania czerwonym serduszkiem WOŚP. W Poniedziałek podziękowała pogodynce za współpracę. Sprawą zainteresowali się dziennikarze Gazety Wyborczej.

Niedzielna prognoza pogody na antenie TVP Poznań

W niedzielę 31 stycznia odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego wolontariusze zbierali pieniądze na zakup nowego sprzętu medycznego. Z tej okazji Patrycja Kasperczak zaprezentowała pogodę z symbolicznym serduszkiem WOŚP przyklejonym do ubrania. Program trwał niecałą minutę.

Kilkadziesiąt sekund wystarczyło, by dyrektorka TVP Poznań postanowiła zwolnić pogodynkę. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy GW, Agata Ławniczak stwierdziła, że w ten sposób Patrycja Kasperczak promuje konkurencyjną stację TVN, która od kilku lat jest medialnym patronem WOŚP.

- Dla wszystkich to był szok. Patrycja zapowiadała pogodę od 20 lat. Przeżyła wielu dyrektorów, nikt nie miał do jej pracy zastrzeżeń – mówili w rozmowie z dziennikarzami anonimowi pracownicy TVP.

Syn Daniela Olbrychskiego usłyszał wyrok. Został skazany za napaść na monteraSyn Daniela Olbrychskiego usłyszał wyrok. Został skazany za napaść na monteraCzytaj dalej

Agata Ławniczak zapowiedziała kary finansowe

Wściekłość dyrektorki TVP Poznań nie odbiła się wyłącznie na Patrycji Kasperczak. Agacie Ławniczak nie spodobało się także niedzielne wydanie „Teleskopu”, którego autorem miał być Marcin Wróblewski. Zarówno on, jak i wydawczyni programu Barbara Kożeniewska, zostali poproszeni o zmianę materiału, który dotyczył 29. Finału WOŚP. Nie zgodzili się.

- Po pierwszej emisji o godz. 17.30 Ławniczak zadzwoniła do wydawczyni programu Barbary Kożeniewskiej i zażądała modyfikacji materiału, który był po prostu neutralny. Reporter miał dokleić fragment z informacją, że Jurek Owsiak, dyrygent WOŚP, popiera Strajk Kobiet, który z kolei promuje aborcję. Kożeniewska odmówiła wykonania polecenia. W kolejnych wydaniach materiał poszedł w niezmienionej wersji – dodali pracownicy.

Niedostosowanie się do żądania dyrektorki spowodowało, że ta przyszła w poniedziałek na spotkanie redakcyjne i – jak twierdzą informatorzy GW – oskarżyła Kożeniewską i Wróblewskiego o sabotaż. Dodatkowo zapowiedziała obcięcie pensji za niedzielny program – reporterowi o 50 procent, a wydawczyni o 30 procent.

Biuro prasowe TVP zwleka z wyjaśnieniem

Poproszona o wyjaśnienie sytuacji Agata Ławniczak odesłała dociekliwych dziennikarzy do biura prasowego TVP, które do tej pory nie udzieliło żadnej odpowiedzi. Na komentarz pozwolił sobie natomiast prof. Wiesław Ratajczak, który kieruje radą programową TVP.

- Od pana się o tym dowiaduję. W środę wieczorem mamy spotkanie rady programowej z udziałem dyrektor Agaty Ławniczak. Poproszę ją o wyjaśnienia – zapewnił.

TVP - prognoza pogodyPatrycja Kasperczak (Źródło: screen/Twitter-Piotr Żytnicki/TVP Poznań)

29. Finał WOŚP29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: poznan.wyborcza.pl

Następny artykuł