TVP - serial "Osiecka" Żródło: Fot. TVP VOD / YouTube

Skandal w serialu TVP. "Wymazali" z biografii Osieckiej dwie kluczowe postaci

15 Luty 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Serial TVP “Osiecka” od początku wzbudza masę kontrowersji. Krytycznych komentarzy nie zabrakło też po ostatnim odcinku produkcji. Okazało się, że w odcinku zabrakło jednych z najważniejszych dla poetki postaci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kogo pominięto w serialu "Osiecka"
  • Jak zareagowały na to artystki
  • Czy jest komentarz TVP w tej sprawie

Działania TVP ponownie zostały okrzyknięte skandalem. Telewizja publiczna zarządzana przez Jacka Kurskiego tym razem pominęła w serialu “Osiecka” dwie kluczowe postaci.

TVP rezygnuje z kluczowych postaci w serialu “Osiecka”

Okazało się, że w serialu “Osiecka” nie pojawiły się Krystyna Janda i Magda Umer - przyjaciółki poetki. Obie panie zostały po prostu “wygumkowane” z biografii Agnieszki Osieckiej.

Twórcy serialu “Osiecka” uznali Jandę i Umer za nieistotne w życiu poetki postaci, mimo że artystki, takie jak Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Hanna Bakuła pojawiły się w produkcji TVP i figurowały jako bardzo znaczące.

Nie wiadomo, czy sceny z Krystyną Jandą i Magdaleną Umer nigdy nie powstały, czy zdecydowano się je wyciąć dopiero w trakcie emitowania serialu.

Żebrowscy na zdjęciach spod prysznica. Żebrowscy na zdjęciach spod prysznica. "Wrzućmy coś, bo pomyślą, że się nie kochamy"Czytaj dalej

Artystki mają świadomość tego, że telewizja publiczna jest im przeciwna. Widzowie jednak nie spodziewali się, że TVP “usunie” je z biografii poetki. Z drugiej strony czy jest się czemu dziwić, skoro telewizja publiczna unika emitowania programów, spektakli i koncertów, w których brały udział lub które reżyserowały?

Jest komentarz artystek

Magda Umer przyznała, że bojkotuje serial “Osiecka”:

- Nie zgodziłam się na rozmowę z nikim, kto pracował nad tym serialem. Nie powiedziałam im ani słowa - powiedziała, dodając, że chce obejrzeć serial po tym, jak zmieni się prezes TVP.

Krystyna Janda też skomentowała produkcję TVP. Jak już wcześniej wspomniała, nie ogląda serialu, bo… w ogóle nie włącza telewizji publicznej. Znajomi donoszą jej jedynie, jak przedstawiona jest Osiecka. Ten wizerunek Jandzie bardzo się nie spodobał.

- Nigdy nie widziałam Agnieszki pijanej. Nigdy w życiu - zaznaczyła na łamach książki "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie".

Do tych, jak i pozostałych zarzutów pod adresem serialu, do tej pory Telewizja Polska się nie odniosła.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: swiatseriali.interia.pl

Następny artykuł