TVP - kłótnia matki z synem Żródło: kad z programu "Motel Polska" emitowanego na TVP /vod.tvp.pl/

Kłótnia matki z synem w programie „Motel Polska” emitowanym w TVP. Poszło o prawa osób LGBT

26 Styczeń 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Uczestnicy programu TVP pokłócili się na wizji. W drugim odcinku „Motelu Polska” Dorota Wodzińska-Burzyńska i jej syn nie mogli dojść do porozumienia w sprawie społeczności LGBT. Ona popierała osoby homoseksualne, on nie chciał nawet o tym słyszeć. Internauci od razu skomentowali ich zachowanie.

„Motel Polska” to jeden z najnowszych projektów TVP, który ma być odpowiedzią na popularny program TTV „Googlebox. Przed telewizorem”. Podobnie jak w konkurencyjnej stacji, uczestnicy zasiadają na kanapach i komentują polską rzeczywistość polityczną, społeczną i kulturalną. Nierzadko dochodzi przy tym do sprzeczek.

Kłótnia na antenie TVP

Choć „Motel Polska” doczekał się już 17 odcinków, żaden nie zrobił na widzach takiego wrażenia, jak ten, podczas którego Dorota Wodzińska-Burzyńska pokłóciła się ze swoim synem. Oboje uczestnicy odnosili się wówczas do obrad Parlamentu Europejskiego, kiedy na sali dyskutowano o społeczności LGBT.

Dorota Wodzińska-Burzyńska nie popierała dyskryminacji osób homoseksualnych, którą wyraźnie zaprezentowano podczas emitowanych obrad. Uznała, że każdy ma prawo do miłości, niezależnie od poglądów społeczeństwa. Siedzący obok Patryk nie zgodził się ze swoją mamą.

- Dla mnie to jest temat, który w dzisiejszych czasach w ogóle nie powinien być poruszany. Bo mamy ważniejsze rzeczy – oburzył się Patryk.

Nie żyje 26-letnia aktorka znana z popularnych seriali. Zmarła w niewyjaśnionych okolicznościachNie żyje 26-letnia aktorka znana z popularnych seriali. Zmarła w niewyjaśnionych okolicznościachCzytaj dalej

Komentarz młodego mężczyzny szybko wywołał ostrą wymianę zdań. Matka próbowała wytłumaczyć mu, że jeśli zgadza się na karmienie piersią w miejscach publicznych, równie dobrze mógłby tolerować w nich obecność par homoseksualnych. Patryk nie chciał nawet o tym słyszeć.

Nie do pojęcia dla Patryka był również argument jego matki, w którym ta próbowała porównać związek dwóch mężczyzn do szczęścia i spełnienia. Młody mężczyzna nie ukrywał, że w jego oczach takie pary w ogóle nie powinny móc się wiązać.

- No, ale skoro kochasz faceta i jest to dla ciebie spełnienie, no to dlaczego tego nie akceptować? – pytała kobieta.

- Bo to jest chore. Nie może facet kochać faceta– odpowiedział jej syn.

Internautów zaciekawił również fragment, w którym Patryk burzy się po komentarzu matki dotyczącym wychowywaniu dzieci przez osoby ze społeczności LGBT. Nie przemawiał do niego argument, że przy nich najmłodsi mogą być o wiele bardziej szczęśliwi i bezpieczni niż w rodzinie, którą tworzą osoby heteroseksualne.

- Jeżeli dwoje dorosłych, bogatych, świadomych, kochających się mężczyzn chce pomóc w życiu jakiemuś dziecku, to temu dziecku będzie sto razy lepiej u nich– przekonywała Dorota Wodzińska-Burzyńska.

- Yhym, to ciekawe jeszcze, co to dziecko ma do powiedzenia. (...) Wyrośnie i się okaże, że ma dwóch ojców– Patryk nie dał się przekonać.

Kłótnia matki z synem szybko podbiła sieć. Wielu internautów popierało opinię kobiety, której ostatecznie nie udało się przekonać do niej swojego syna. Część dziwiła się też, że Telewizja Polska zgodziła się na wyemitowanie kłótni dotyczącej LGBT.

- Jestem miło zaskoczony, że pojawiają się w tej telewizji osoby, które nie boją się iść w zaparte – pisał jeden z internautów.

- Kobitka super, ale to już pewnie koniec jej kariery – dodał kolejny.

Źródło: Pudelek

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Następny artykuł