TVP - nowy program taneczny Żródło: kadr z programu "You Can Dance – Po prostu tańcz"/player.pl

TVP przejmuje show „You Can Dance”

30 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

TVP rozpoczęła castingi do nowego programu dla utalentowanych osób. Według doniesień Wirtualnych Mediów „So You Think You Can Dance” ma zastąpić dotychczasowy taneczny hit TVN. Jeśli spekulacje okażą się prawdą, będzie to kolejny transfer, którego dokonają konkurencyjne stacje.

  • „So You Think You Can Dance” to nowa propozycja TVP, która prawdopodobnie pojawi się w jesiennej ramówce stacji
  • Dotychczas utalentowani tancerze prezentowali swoje umiejętności w programie „You can dance – po prostu tańcz” na antenie TVN
  • Format doczekał się dziewięciu edycji. W ostatniej odsłonie show występy uczestników oceniały m.in. dwie obecne gwiazdy TVP – Ida Nowakowska i Agustin Egurrola
  • Nie tak dawno popularny choreograf dołączył do obsady programu „Dance, Dance, Dance”

W TVP szykują się kolejne zmiany. Jak donoszą Wirtualne Media, jesienna ramówka stacji ma zostać wzbogacona o nowy program poświęcony poszukiwaniu uzdolnionych tancerzy. Widzowie doskonale znają ten typ formatu. Do tej pory oglądali go jednak na antenie TVN.

„You can dance” w TVP?

Nowa propozycja Telewizji Polskiej została zatytułowana „So You Think You Can Dance” i jest odpowiednikiem hitu TVN „You can dance – po prostu tańcz”. Du udziału w programie zaproszone są osoby w wieku od 16 do 30 lat. Castingi już ruszyły.

Polska wersja „So You Think You Can Dance” zostanie oparta na amerykańskim programie o tym samym tytule. Jak czytamy na portalu wirtualnemedia.pl, licencjodawcą i producentem formatu jest Endemol Shine Polska – oddział jednego z największych producentów telewizyjnych na świecie.

Jeśli medialne spekulacje okażą się prawdą, nie będzie to pierwszy tak głośny transfer. W przypadku stacji TVN pamięcią można wrócić do przynajmniej dwóch takich incydentów.

Rafał Brzozowski o EurowizjiRafał Brzozowski o EurowizjiCzytaj dalej

Kolejny program znika z TVN

Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu największym tanecznym hitem TVN był „Taniec z Gwiazdami”. Program gościł na antenie stacji od 2005 do 2011 roku, po czym nagle zniknął. W 2014 roku powrócił, jednak pod zmienionym tytułem i na innym kanale. „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” stał się bowiem hitowym programem Polsatu.

Najnowszym transferem, wskutek którego stacja TVN straciła nie program, ale jedną ze swoich największych gwiazd, było pozyskanie przez TVP Agustina Egurroli. Dotychczasowy juror takich programów jak „Mam Talent” czy „You can dance – po prostu tańcz” przyjął propozycję i dołączył do obsady „Dance, Dance, Dance”.

- Jestem jurorem merytorycznym i będę nim do końca programu. Telewidzowie i fani oczekują profesjonalnej oceny tego, co naprawdę dobre, a co nie. Chcą skonfrontować swoje opinie z tym, co sądzą jurorzy. Taniec jest sztuką, którą doskonali się latami. Do mistrzostwa nie dochodzi się w ciągu tygodnia. Mistrzem człowiek się nie rodzi, lecz się nim staje – mówił w rozmowie z Party o nowo podjętym wyzwaniu.

„You can dance – po prostu tańcz” doczekało się 9. edycji

„You can dance – po prostu tańcz” gościł na antenie TVN od 5 września 2007 do 6 czerwca 2012 oraz od 2 marca 2015 do 18 maja 2016 roku. Program doczekał się dziewięciu odsłon, z których ostatnią oglądało średnio 1,32 mln widzów.

Podobnie jak w TVP program również opierał się na licencji amerykańskiego formatu „So You Think You Can Dance”. Jego producentem był natomiast Mastiff Media Polska.

Warto zwrócić uwagę, że skład jurorów „You can dance – po prostu tańcz” od początku zasilał Agustin Egurrola. W ostatniej edycji towarzyszyła mu między innymi Ida Nowakowska. Teraz oboje są gwiazdami TVP. Czy to oznacza, że widzowie zobaczą ich w nowym programie? Tego na razie nie wiadomo.

You can dance - juryJury 9. edycji „You can dance – po prostu tańcz” (źródło: screen/player.pl)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Jastrząb Post, Wirtualne Media, Onet Film

Następny artykuł