Zofia Zborowska Żródło: Fot. instagram.com/zborowskazofia

Zofia Zborowska opisała wstrząsające doświadczenia kobiet u ginekologa. "Przeżyłam totalne upokorzenie"

31 Styczeń 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Zofia Zborowska na instagramowej relacji zamieściła wyznania kobiet, które podzieliły się swoimi doświadczeniami z gabinetu ginekologicznego. Okazuje się, że wiele z nich ma za sobą traumatyczne przeżycia. Teraz przykre wspomnienia ujrzały światło dzienne.

Zofia Zborowska jest osobą, która aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Otwartość i szczerość przyniosły jej sympatię fanów. Teraz aktorka postanowiła wykorzystać popularność, żeby otwarcie powiedzieć o problemach polskich kobiet.

Zofia Zborowska ujawnia problemy kobiet

Na Instagramie Zofii Zborowskiej ostatnio pojawiła się grafika, która pokazywała, z czym kobiety muszą mierzyć się podczas wizyty u ginekologa. W końcu dziewczyny same zaczęły dzielić się swoimi historiami, które aktorka zaczęła publikować w formie relacji.

Aktorka opublikowała na Instagramie wyznania kobiet, które podzieliły się przykrymi doświadczeniami z gabinetów ginekologicznych. Pojawiły się przede wszystkim wpisy na temat trudności z dostaniem recepty na antykoncepcję.

Relacje z gabinetów ginekologicznych

Zofia Zborowska ujawniła między innymi historię na temat ginekologa, który powołując się na religię, odmówił kobiecie wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne:

Mąż Katarzyny Skrzyneckiej zaapelował do fanów. Potrzebna pomocMąż Katarzyny Skrzyneckiej zaapelował do fanów. Potrzebna pomocCzytaj dalej

"Trzy razy odmówiono mi wypisania tabletek. Przeżyłam totalne upokorzenie, kiedy lekarz powoływał się na Wielkanoc i zbawienie życia lub innym razem na Biblię i swoje przekonania. Dostałam pouczenie o tym, że 'zabijam nienarodzone płody', które przy użyciu kalendarzyka i z wolą Boga mogłyby się urodzić" - napisała jedna z kobiet.

Aktorka pokazała historię kolejnej upokorzonej kobiety:

"Mam 30 lat. Niedawno usłyszałam od lekarza ginekologa, że mój organizm rzekomo odrzuca antykoncepcję, ponieważ chce dalszego rozrodu i kazał odstawić. Dramat. Kpina"

Inna historia brzmiała:

"Jako młoda dziewczyna, mega zawstydzona poprosiłam o receptę. W odpowiedzi usłyszałam, że zamiast nosić naszyjnik z 'pogańską' koniczynką, powinnam nosić Matkę Boską. Takie wychowanie seksualne" - wyznała inna kobieta.

Jedna z obserwatorek również podzieliła się porażającą historią, która wydarzyła się podczas kupowania “tabletki dzień po”: "Ja prosząc o 'tabletkę dzień po' - pierwszą i ostatnią w swoim życiu - usłyszałam, od pani ginekolog, że 'trzeba było się zabezpieczać'. Co z tego, że pękła właśnie gumka. Dałam stówę i wyszłam jeszcze bardziej zażenowana" - napisała.

Zofia Zborowska / instagramzofia zborowska / instagramArtykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: gwiazdy.wp.pl

Następny artykuł