Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Został sam z córką. Pierwsza żona Pazury opuściła go bez słowa
Karolina Kurek
Karolina Kurek 06.06.2024 10:36

Został sam z córką. Pierwsza żona Pazury opuściła go bez słowa

Cezary Pazura
fot. KAPiF

Cezary Pazura dziś jest szczęśliwym mężem Edyty, z która wychowuje troje dzieci. Przez długi czas w mediach nie było wiele wiadomo na temat pierwszego małżeństwa artysty. Była żona zostawiła aktora samego z córką. Szczegóły. 

Związek Edyty i Cezarego Pazurów

Cezary Pazura to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów w naszym kraju. Na przestrzeni lat wystąpił on wielu produkcjach, a jego filmografia robi wrażenie. W mediach wzbudza on zainteresowanie nie tylko działalnością zawodową i nowymi projektami, ale też życiem prywatnym. Artysta aktualnie jest w związku małżeńskim z Edytą Pazurą. 

Ukochana aktora jest młodszą od Cezarego o 26 lat. Para poznała się w 2007 roku w pociągu. Dwa lata później wzięli ślub. W tym samym roku na świat przyszła ich córka, Amelia. W 2012 roku Edyta urodziła syna, Antoniego, a sześć lat później Ritę. 

Jest to trzecie małżeństwo Pazury. Jego poprzednią żoną była znana osobowość telewizyjna, Weronika Marczuk. Do niedawno mało było wiadomo na temat pierwszego małżeństwa aktora. 

Pazurowie zaskoczyli zdjęciem. Płyną gratulacje Cezary Pazura szykuje rodzinę na najgorsze. Córka już zbiera materiał na jego grób

Pierwsza żona opuściła Cezarego Pazurę

Cezary Pazura w przeszłości był mężem Żanety. Kobieta zostawiła jednak męża i córkę, znikając bez słowa. Artysta w swojej autobiografii zdradził kulisy tego związku i ujawnił, że była żona wpadła w nałóg, próbując uporać się z rosnącą sławą małżonka. 

Gdy wyrzucał śmieci, zauważył, że za koszem, tam, gdzie szczotka, zmiotka i parę szmat, stała jakaś butelka. Alkoholu ciut na dnie. 'Co to za butelka?' — zapytał. 'A, chyba wyrzucałam do kosza i nie wycelowałam'. A wczoraj, gdy wziął łyczek soku pomarańczowego żony, okazało się, że to wódka. 'Jezu, tu jest alkohol'. 'O matko, musiałam się pomylić'. Zaczął świadome poszukiwania. Domowe śledztwo. W rzeczach dziecka pół butelki wódki. 'Co to?' — próbował się dowiedzieć. 'Nie wiem, może to ta pani, co tu sprzątała, zostawiła, nie mam pojęcia przecież'. I tak w kółko. Wszędzie znajdował pokitraną wódkę - pisał w autobiografii "Byłbym zapomniał…".

Z czasem sytuacja zaczęła coraz bardziej wymakać się spoza kontroli. Między małżonkami dochodziło do częstszych kłótni i spięć. Nałóg Żanety przybierał na silne. Doszło nawet do szokującej sytuacji na planie. Żona Pazury przyszła na plan filmowy, gdzie między parą wybuchła awantura, a kobieta uderzyła męża w twarz na oczach ekipy, z którą pracował. 

W pewnym momencie on spogląda przez zaparowane szyby planowej stołówki i widzi coś dziwnego — jedzie jego samochód, [...]. W końcu się zatrzymuje i wysiada z niego pijana Ż. Krzyczy: 'Po co aferę robisz, wołasz sąsiadów, bydlaku jeden, prostaku'. Daje mu w twarz przy całej ekipie, wsiada do forda i odjeżdża. Znów zygzakiem - relacjonował w książce.

Para doczekała się córki. Gdy Anastazja skończyła 5 lat, jej mama zniknęła i urwała kontakt z rodziną. Żaneta nie wróciła już do domu, a Cezary Pazura został samotnym ojcem w obliczu rozwijającej się kariery aktorskiej. Do artysty zgłaszały się osoby, u których żona zaciągała długi, a od niego żądali spłaty.

 Aktor po kilku latach odnalazł Żanetę, która przebywała w ośrodku odwykowym. Para ustaliła warunki sformalizowania rozwodu. Pazura zarządzał wyłącznej opieki nad córką, Anastazją, a była żona zrezygnowała z jego nazwiska. Nie jest wiadome, jak dziś wygląda życie Żanety. 

Jak Pazura poznał pierwszą żonę?

Artysta poznał pierwszą żonę w 1986 roku podczas warsztatów aktorskich. Miał on wówczas 24 lata, a jego wybranka 16. Cezary Pazura i Żaneta spotkali się po kilku miesiącach ponownie w Łodzi. Wtedy też wybrali się na pierwszą randkę. Tak o okolicznościach spotkania aktor opowiadał w swojej książce:

Jakiś czas potem spotkałem ją na Piotrkowskiej i zaprosiłem na kawę. Na drugi dzień rano zapytałem, czy nie chciałaby zostać moją żoną, a ona tylko kiwnęła głową i powiedziała: 'uhm'.

Gdy Żaneta skończyła 18 lat, zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. Tego samego roku urodziła im się córeczka Anastazja, która w tym roku skończy 35 lat. Gdy kariera aktorska Cezarego zaczęła się rozwijać, w domu pojawiły się problemy. Żona artysty coraz gorzej radziła sobie z rosnącą rozpoznawalnością męża. Córką zajmowała się babcia, a kobieta szukała pocieszenia w używkach. 

Co Wy na to?

Cezary Pazura z córką, Anastazją, fot KAPiF
Cezary Pazura z córką, Anastazją, fot KAPiF
Cezary Pazura z żoną, Edytą, fot KAPiF
Cezary Pazura z żoną, Edytą, fot KAPiF