Zygmunt Chajzer Żródło: eastnews & TRICOLORS

Zygmunt Chajzer ma za sobą skomplikowaną operację guza nerki. Teraz gwiazdor pracuje nad powrotem do zdrowia

17 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Nowe wiadomości w sprawie Zygmunta Chajzera. Pod koniec ubiegłego roku prezenter przeszedł poważną operację usunięcia guza nerki. Teraz szybko wraca zarówno do zdrowia, jak i kondycji. Media wspominają o tym, że Zygmunt Chajzer stara się jak najwięcej ćwiczyć.

  • W listopadzie ubiegłego roku Zygmunt Chajzer przeszedł operację usunięcia guza
  • O problemach prezentera ze zdrowiem informował jego syn, Filip Chajzer
  • Obecnie prezenter szybko wraca do zdrowia

Pierwsze niepokojące doniesienia dotyczące zdrowia Zygmunta Chajzera spłynęły do mediów pod koniec listopada 2020 roku. Wieści przekazał sam syn prezentera, Filip Chajzer. Dwa miesiące wcześniej miał wysłać ojca na badanie urologiczne. Czas pokazał, że w tym przypadku być może był to ostatni moment na skuteczne podjęcie medycznych działań.

Zygmunt Chajzer przeszedł poważną operację

W czwartek 26 listopada syn Zygmunta Chajzera, Filip, za pomocą wpisu na Facebooku nawiązał do poważnego problemu ze zdrowiem, z jakim musiał zmierzyć się jego ojciec. Jak informował, dokładnie tego samego dnia, którego wpis ujrzał światło dzienne, Zygmunt Chajzer przeszedł operację.

- Moje jutrzejsze urodziny będą jednak inne. Tata życzenia złożył mi wczoraj. Dziś ma poważną operację. Proszę trzymajcie kciuki za jego zdrowie - napisał w mediach społecznościowych.

Syn Zygmunta Chajzera nie wyjawił wówczas, co dokładnie przywiodło ojca na operacyjny stół. Tłumaczył jednak, że problem wykryto dwa miesiące wcześniej podczas zwykłych badań kontrolnych. Dodatkowo Filip Chajzer wykorzystał okazję, by zaapelować do fanów o troskę wobec zdrowia własnego oraz swych bliskich.

Andrzej Dużyński zamierza unieważnić podział majątku z Rodowicz? Tabloid mówi o złożonym do sądu wnioskuAndrzej Dużyński zamierza unieważnić podział majątku z Rodowicz? Tabloid mówi o złożonym do sądu wnioskuCzytaj dalej

- Ten post ma bardzo ważne przesłanie. Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu. Wysłałem ojca na rutynowe badanie urologiczne. Tyle o tym piszę, sam się badam, głupio byłoby nie przycisnąć ojca do rutynowej kontroli. Brak jakichkolwiek objawów, czysta profilaktyka. A jednak z badania wyszło jasno. Za kilka miesięcy byłoby już bardzo źle... To był ostatni dzwonek. Jeśli możecie zrobić coś dla facetów, których kochacie - wyślijcie ich na badania - zachęcał syn Zygmunta Chajzera.

Zaledwie dzień później do fanów odezwał się sam Zygmunt Chajzer. W krótkiej wiadomości do obserwatorów na Instagramie przekazał, że niebawem opuszcza szpital. Prezenter podziękował również za okazane zainteresowanie oraz wsparcie.

Zygmunt Chajzer wraca do zdrowia

Teraz wiadomo już, że Zygmunt Chajzer musiał przejść operację usunięcia guza nerki. Powrót dziennikarza do zdrowia trwa od kilku miesięcy; dalsze rokowania wydają się jednak dobre.

Po upływie trzech miesięcy od operacji prezenter znów stał się aktywny fizycznie. Ostatnio widziano go między innymi w sportowej hali, gdzie grał w siatkówkę. To właśnie ten sport miał trenować w młodości.

- Minęły 3 miesiące od zabiegu, wszystko fajnie się goi. Nie mam żadnych dolegliwości, czuję się świetnie. Guz został wychwycony w "dobrym momencie" kiedy nie był jeszcze poważnym zagrożeniem. Kolejne badanie mam po 6 miesiącach od zabiegu, czyli w maju. Na razie wszystko wygląda w porządku - przekazuje dziennikarz.

Zygmunt Filip

Źródło: Facebook.com/Filip Chajzer

Instagram ZCh

Źródło: instagram.com/zygmunt_chajzer

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP, Party, Facebook

Następny artykuł