Swiatgwiazd.pl
Projekt

media.lttm.pl/ screen

„7 metrów dla Ziemi” – nowy ekologiczny format Rafała Gębury

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

myhive – należąca do Immofinanz międzynarodowa marka biurowa, pod którą działa m.in. warszawski wieżowiec Warsaw Spire – rozpoczęła współpracę z Rafałem Gęburą, twórcą „7 metrów pod ziemią”, autorem najpopularniejszych wywiadów na polskim YouTube (1,09 mln subskrypcji). W ramach kampanii promującej myhive Warsaw Spire powstał nowy format „7 metrów dla Ziemi” nagrywany w warszawskim wieżowcu, z udziałem gości specjalnych (m.in. Kasi Gandor i Macieja Orłosia). Na Warsaw Spire wyświetlono również specjalny neon reklamujący całą akcję. Za realizację odpowiada sieć partnerska LifeTube (grupa LTTM). 

Nowy format powstający przy współpracy Rafała Gębury i myhive Polska realizowany jest na 38. piętrze w coworkingowych przestrzeniach Warsaw Spire w ramach projektu #myhiveourfuture. Zaproszeni do serii wywiadów „7 metrów dla Ziemi” goście specjalni (m.in. Kasia Gandor czy Maciej Orłoś) rozmawiają o problemach związanych z ekologią oraz dzielą się swoimi sposobami na dbanie o planetę. Celem kampanii jest zmiana przyzwyczajeń ludzi, pozytywny wpływ na środowisko i zaznaczenie obecności firmy myhive Polska w programie Climate Leadership.

–  O współpracy z Rafałem Gęburą zdecydowało szereg czynników, jednak tym kluczowym była dla nas tematyka nowego cyklu jego wywiadów. Sami poprzez myhive kładziemy szczególny nacisk na aspekty proekologiczne, czy to poprzez wdrażanie w naszych budynkach eko inicjatyw, czy też angażując się z myhive w specjalny program Climate Leadership powered by UN Environment. W obu przypadkach naszym celem jest edukacja i wpływanie na zmiany zachowań ponad 13,000 osób pracujących w budynkach pod tą marką – skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ, firmy będącej właścicielem marki myhive.

Kampania rozpoczęła się od ogromnego neonu, który 14 maja rozświetlił ulice Warszawy, wyświetlając na wieżowcu Warsaw Spire napis „7 metrów pod Ziemią”. Do tej pory ukazały się pierwsze dwa odcinki z udziałem Kasi Gandor – aktywistki społecznej, z wykształcenia biotechnolożki oraz Macieja Orłosia – dziennikarza, aktora oraz działacza ekologicznego. Łącznie uzyskały już ponad 110 tys. wyświetleń. Rafał Gębura to dziennikarz, który od lat w swoich wywiadach sięga po tematy uznawane za tabu i przybliża je swoim widzom w kameralnej atmosferze, która ułatwia ich odbiór. Prywatnie Rafał od wielu lat stosuje w swoim życiu rozwiązania proekologiczne.

Moimi gośćmi są znani i lubiani, a do tego szczerze zaangażowani w ekologię. To osoby, które – podobnie jak ja – popełniają błędy, mają na sumieniu kilka ekologicznych grzechów, ale mają też dobrą wolę i chęć, aby więcej ich nie popełniać. Rozmawiając, będziemy wymieniać się wiedzą i doświadczeniami związanymi z ekologią, ale też zachęcać do proekologicznych postaw – mówi Rafał Gębura.

Kolejne dwa odcinki serii zostaną opublikowane w nadchodzącym miesiącu. Goście specjalni pozostają jednak niespodzianką dla widzów. Organizatorzy zdradzają jedynie, że część gości, zaangażowani w kampanię youtuberzy, słyną ze swojej proekologicznej działalności, dzięki czemu nie tylko generują szeroki zasięg medialny, ale również umiejętnie utrzymują uwagę widzów i edukują, przekazując wartościowe treści oraz zmieniając ich postawę. Za koncepcję, realizację i koordynację kampanii odpowiada sieć partnerska LifeTube (grupa LTTM).

Rafał Gębura, twórca kanału "7 metrów pod Ziemią" (1,09 mln subskrypcji) rozpoczął współpracę z myhive Warsaw Spire, w ramach której powstał nowy format – "7 metrów dla Ziemi". Jest to seria rozmów o ekologii z inspirującymi twórcami mediów tradycyjnych i internetowych. Do tej pory opublikowane zostały filmy z Kasią Gandor (twórczyni internetowa poruszająca tematykę popularnonaukową) oraz Maciejem Orłosiem – dziennikarzem, aktorem, prezenterem. Do tej pory filmy zostały wyświetlone ponad 110 tys. razy.

Kampanię zaanonsował neon, który 14 maja rozświetlił Warszawę napisem "7 metrów pod Ziemią".

Projekt zapowiada się świetnie, a my trzymamy kciuki za jego pozytywną realizację.

Podobne artykuły

eurowizja sklejka

Imprezy

Eurowizja 2021. Kto dostał zero punktów? Jeden z niedocenionych wpadł w szał

Czytaj więcej >
Andrzej Kosmala

Imprezy

Andrzej Kosmala dodał zdjęcie po wypadku. Gwiazdy wspierają menadżera Krawczyka

Czytaj więcej >
TVP

Imprezy

Dziś TVP wyemituje widowisko muzyczne na cześć Krzysztofa Krawczyka. Wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki

Czytaj więcej >
Halina Mlynkova

Imprezy

Halina Mlynkova na koncercie upamiętniającym Krzysztofa Krawczyka wyglądała pięknie. Podkreśliła ciążowy brzuszek

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk koncert

Imprezy

Kosmala poinformował, że TVP zaprosiło na koncert gwiazdy, które nagrywały z Krawczykiem. Internauta był niepocieszony

Czytaj więcej >
krawczyk junior

Imprezy

Krzysztof Krawczyk junior zabrał głos po koncercie na na cześć ojca. "Jestem załamany"

Czytaj więcej >