Agata Duda jak stewardessa Żródło: instagram.com pierwszadama_akd

Agata Duda upodobniła się do stewardessy

6 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Agata Duda często zwraca uwagę swoim strojem. Podobnie było i tym razem, jednak wystąpienie pierwszej damy tym razem mogło dla wielu być zaskakujące. Garsonka, którą ostatnio założyła, przypominała uniform stewardessy. Wybór nie był przypadkowy - w ten sposób chciała najpewniej uhonorować swojego gościa.

  • Agata Duda spotkała się z Adelajdą Szarzec-Tragarz
  • Pierwsza dama okazała jej szacunek strojem
  • Wzruszające pożegnanie Adelajdy Szarzec-Tragarz

Agata Duda dla sporej części kobiet jest ikoną stylu. Cenią jej styl i starają się na niej wzorować, zdarza się jednak, że żona prezydenta zaskakuje je swoimi stylizacjami, decydując się na niekonwencjonalne stroje. Tak było i tym razem, gdy pierwsza dama ubrała się niczym stewardessa.

Agata Duda jako stewardessa?

Choć Agata Duda raczej stroni od publicznych wystąpień, cały czas wypełnia swoje obowiązki. Należą do nich między innymi oficjalne spotkania ze szczególnymi gośćmi. Ostatnio miała okazję gościć w Pałacu Prezydenckim kapitan Adelajdą Szarzec-Tragarz, słynną dzięki temu, że jako pierwsza kobieta nie tylko w Polsce, ale i w Europie, pilotowała Boeinga 787 Dreamlinera.

- Jest pierwszą kobietą w Polsce, która została pilotem i kapitanem linii lotniczych. Jako pierwsza kobieta w Polsce i w Europie pilotowała Boeinga 787 Dreamliner. Po 20 tysiącach godzin w powietrzu, w styczniu tego roku, przeszła na zasłużoną emeryturę. Dziś kpt. pil. Adelajda Szarzec-Tragarz gościła w Pałacu Prezydenckim - głosi post na Instagramie Agaty Dudy.

Z żoną prezydenta spotkała się, by uroczyście przejść na emeryturę. Na tę okazję pierwsza dama wybrała nieprzypadkowy strój. Pokazała się w eleganckiej garsonce w kolorze granatu, przypominającego jeans. Kołnierz marynarki natomiast został ozdobiony beżowymi naszyciami. Całość przywodzi na myśl uniform stewardessy. W ten sposób zapewne chciała złożyć hołd pani kapitan.

Agata Młynarska wbiła niezłą szpilę ministrowi edukacji. „Proszę pomyśleć o diecie i ruchuAgata Młynarska wbiła niezłą szpilę ministrowi edukacji. „Proszę pomyśleć o diecie i ruchu"Czytaj dalej

Jak pożegnano kapitan Adelajdę Szarzec-Tragarz?

Adelajda Szarzec-Tragarz swój ostatni lot odbyła 19 stycznia na trasie Seul-Warszawa. Podczas spotkania nie brakowało wzruszeń, bowiem kapitan opowiedziała, jak koledzy zdecydowali się ją pożegnać. Wpadli na niecodzienny pomysł. Pod koniec ostatniego lotu Adelajda Szarzec-Tragarz usłyszała nietypowy komunikat przez radio.

- Pani Ado, również w imieniu całego zespołu warszawskiego zbliżania dziękujemy za lata owocnej współpracy. Życzymy zasłużonego odpoczynku i samej pomyślności na nowej drodze życia - powiedział kontroler.

Kolejny dedykowany jej komunikat usłyszała już podchodząc do lądowania na lotnisku Chopina na warszawskim Okęciu.

- Od Warszawa Okęcie również wszyscy dołączamy się do życzeń, wszystkiego dobrego w tym nowym czasie i żeby było przynajmniej tak dobrze jak dotąd. Pozdrawiamy serdecznie - usłyszała.

- Szanowna pani kapitan, chciałam powiedzieć, że w latach 90., kiedy była pani jedną z trzech latających kobiet w liniach lotniczych, była pani dla mnie wielką inspiracją. Dowiedziałam się o pani z prasy kobiecej, 94-95 rok, i myślę, że bardzo mi to pomogło zakorzenić się w lotnictwie. Znalazłam swoje miejsce jak widać, bardzo się cieszę, że tak się nasze losy splotły, że pani kończy karierę, a ja jestem na dyżurze. Życzę zdrówka, bardzo dużo zdrówka na emeryturze, żeby mogła Pani realizować inne pasje i dziękujemy za te wszystkie ata współpracy - dodała koleżanka.

Na nagraniach udostępnionych na kanale ATCPolska w serwisie Youtube słychać, jak Adelajda Szarzec-Tragarz ze wzruszeniem i radością dziękuje za każde życzenia. Trzeba przyznać, że cieszyła się ogromnym szacunkiem współpracowników, a ich pomysł na oryginalne podziękowanie za współpracę na pewno na długo zapadnie w jej pamięć.Role kapitan podkreśliła także Agata Duda.

- Przecierała pani ścieżki. Jest w pani coś niesamowitego. Bardzo cenię takie osoby, które dążą do wyznaczonego przez siebie celu, a przy tym są niezwykle skromne i pokorne. Podziwiam panią kapitan - powiedziała.

Na pamiątkę wyjątkowego spotkania żona Andrzeja Dudy dostała od swojego gościa wyjątkowy prezent - książkę „Dziewczyny na skrzydłach". Jedną z bohaterek lektury jest właśnie Adelajda Szarzec-Tragarz.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, Youtube

Następny artykuł