Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Agata Kulesza przeszła batalię o majątek i trudny rozwód
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 18.06.2024 09:04

Agata Kulesza przeszła batalię o majątek i trudny rozwód

Agata Kulesza
fot. KAPiF

O ile o zawodowych sukcesach Agaty Kuleszy jest dość głośno, to życie prywatne aktorka woli zachować tylko dla siebie. Po raz pierwszy od dawna opowiedziała o kulisach trudnego rozwodu. Długo zajęło jej odzyskanie równowagi. Przeszła przez bolesne oskarżenia i batalię o majątek.

Rozwód Agaty Kuleszy

Aktorka przez ponad dekadę była żoną operatora filmowego, Marcina Figurskiego. Wydawało się, że małżeństwo świetnie łączy życie prywatne z zawodowym. Wspólnie pracowali przy jednym z najpopularniejszych seriali TVP, "Rodzince.pl". Doczekali się także córki, Marianny.

Niestety w 2019 roku pojawiły się wieści o rozwodzie pary. Szczegóły sądowej batalii okazały się szokujące. Agata Kulesza chciała rozwiązania małżeństwa z orzeczeniem winy po stronie męża. Operator za to miał oskarżyć partnerkę o "molestowanie moralne". Świadkami w rozprawie była m.in.: ich córka i wieloletnia przyjaciółka aktorki, Katarzyna Nosowska.

Rozwód odbił się bardzo na gwieździe telewizyjnych seriali. W tamtym czasie przeżywała najtrudniejszy okres, a nawet jak twierdzi "sięgnęła dna".

Pamiętam czas w moim życiu, kiedy byłam na dnie rozpaczy. Dzwoniła do mnie rodzina, przyjaciele pytali, jak się mam, jak się czuję, czy w czymś mogą mi pomóc. Wtedy to mnie nie cieszyło. Dopiero później zrozumiałam, ile to dla mnie znaczyło. To sprawiło, że nie byłam tak bardzo w d***e, jak myślałam - mówiła "Twojemu Stylowi".

Kulesza zagrała w filmie o Komendzie. Po śmierci niesłusznie skazanego zadzwoniła do jego matki. Wiemy, o czym rozmawiały! TYLKO U NAS: Agata Kulesza została zaatakowana po premierze filmu. Hejter posunął się o krok za daleko

Agata Kulesza przeszła batalię o majątek

Podmiotem sporu było również mieszkanie małżonków na Mokotowie. Batalia nie była łatwa i kosztowała aktorkę wiele emocji. Ostatecznie jednak udało jej się odzyskać dawne lokum. Przeprowadzka wiązała się jednak z mieszanymi uczuciami.

Wróciłam do domu na Mokotowie. Miałam do czynienia ze złymi ludźmi i jestem ostrożniejsza, mniej ufna. Także twardsza. Z drugiej strony obudziła się we mnie nowa wrażliwość. Rano wcześniej wstaję, obserwuję ptaki. Próbuję nauczyć się ich nazw. Na Mokotowie zastałam na balkonie dwie wrony. Przyroda stała się moim azylem. Dzięki temu czuję, że pęd życia mniej mnie dotyczy - przyznała.

Od rozwodu minęło kilka lat, a Agata Kulesza zaczęła ponownie stawać na nogi. Dziś z sukcesem rozwija się w kolejnych telewizyjnych projektach jak m.in.: serial "Skazana". Jak wygląda jej prywatność?

Agata Kulesza o obecnym życiu. Da szansę miłości?

W życiu zawodowym można śmiało mówić o kolejnych sukcesach Agaty Kuleszy. Wróciła przed kamery, a także chętnie promuje nowe projekty podczas rozmów z dziennikarzami. Niedawno zdradziła nieco o swojej prywatności.

Choć nie szuka ponownie miłości, czuje, że trudne doświadczenia nauczyły ją na nowo cieszyć się ze zwykłej codzienności. Z bolesnego okresu wyciągnęła dla siebie ważną naukę.

Nie rozpamiętuję, nie płaczę, nie czuję żalu. Zależało mi na tym, żeby wyciągnąć wnioski i ruszyć do przodu, a nie utknąć a przeszłości. Mam refleksję: dobrze wykorzystałam czas zawirowań życiowych. Teraz trudno wyprowadzić mnie z równowagi - podkreślała.

Agata Kulesza, fot. KAPiF
Agata Kulesza przeszła batalię, by wrócić do równowagi, fot. KAPiF
Agata Kulesza, fot. KAPiF
Agata Kulesza przeszła batalię, by wrócić do równowagi, fot. KAPiF

Źródło: Twój Styl