Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Alicja Majewska ujawniła wysokość swojej emerytury. Kwota jest żałosna
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 21.06.2024 07:30

Alicja Majewska ujawniła wysokość swojej emerytury. Kwota jest żałosna

Alicja Majewska
fot. KAPiF

Alicja Majewska, rezygnując z koncertowania, nie mogłaby liczyć na sielskie życie. Ceniona artystka znana z łączących pokolenia przebojów, zdradziła wysokość swojej emerytury. Kwota jest wstrząsająco niska.

Alicja Majewska ujawnia

Pandemia koronawirusa, podczas której wstrzymane zostały niemal wszystkie wydarzenia kulturalne, mocno odbiła się na finansach polskiego środowiska artystycznego. Brak możliwość występowania, koncertowania, sprawił, że jego przedstawiciele mogli liczyć jedynie na oszczędności i pomoc państwa.

W 2020 r., w którym na ogólnoświatową skalę wybuchła epidemia Covid-19, Alicja Majewska miała zaplanowanych 30 występów. W związku z zagrożeniem, musiały zostać odwołane.

Alicja Majewska 1.png
Alicja Majewska musiała odwołać swoje koncerty z powodu pandemii, fot. KAPiF
Słynny polski muzyk oskarżony o pedofilię! Prowadził kultowy program na TVP1

Jaką emeryturę otrzymuje Alicja Majewska?

W związku z utratą źródła dochodu, podobnie jak wielu innych piosenkarzy, Alicja Majewska musiała liczyć na swoją emeryturę. Ta, delikatnie mówiąc, nie była jednak nazbyt wysoka. W rozmowie z “Super Expressem” gwiazda ujawniła, o jakiej konkretnie kwocie mowa.

Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad tysiąc złotych emerytury... - wyznała legendarna piosenkarka.

Alicja Majewska 2.png
Alicja Majewska otrzymuje wyjątkowo niską emeryturę, fot. KAPiF

Maryla Rodowicz niczym Alicja Majewska

Alicja Majewska nie była jedyną ikoną polskiej muzyki, która w czasie pandemii musiała zmierzyć się z nieoczekiwaną utratą źródła dochodu. Podobnie było w przypadku Maryli Rodowicz.

Nie mam tantiem. Tyle zarobię, ile sobie wyśpiewam gardłem. Wcześniej nie narzekałam, bo kalendarz pękał w szwach, więc miałam regularny przypływ gotówki... - narzekała gwiazda w wywiadzie dla “Super Expressu”.

Zobacz zdjęcia:

Alicja Majewska 3.png
Alicja Majewska, fot. KAPiF
Alicja Majewska 4.png
Alicja Majewska, fot. KAPiF
Alicja Majewska 5.png
Alicja Majewska, fot. KAPiF

Źródło: “Super Express”